Rapové albumy budúceho roka

Rok 2016 sa nám pomaly ale isto končí, väčšina albumov, na ktoré sme čakali sú už von. Netrpezlivo očakávame ešte album DJ Wicha, ktorý bude von behom pár dní. My sa už však ideme pozrieť do budúceho roku, kde nás tiež čakajú zaujímavé sólové počiny.

Niektoré albumy už máme potvrdené, o niektorých sa šušká, a niektoré sú zrejme nereálne, ale rapová verejnosť by za ne dala čokoľvek. Rok 2017 môže byť čo sa týka rapu priemerný, ale aj naopak, možno nás prichádzajúce albumy prekvapia ešte viac ako tie, ktoré vyšli v roku 2016. A myslím, že tá druhá možnosť je reálnejšia, a modlíme sa, aby to tak bolo. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo nás čaká, respektíve možno čaká v roku 2017.

Čo sa týka potvrdených albumov, už minimálne dve veľké mená na scéne potvrdili, že sólové počiny sú na ceste.

Momo

000

Roman G. aka Momo Sám svoj album avizoval už od druhej polovice tohto roka, a definitívne príchod svojho ďalšieho sóla  potvrdil v jeho závere. Doska ponesie názov Rival II, čiže pokračovanie jedného z najlepších Momových albumov. Rok 2016 znamenal pre Moma čo sa týka tvorby mierny útlm, vydal pár peciek, ale nejak sa do ničoho nehrnul, a samozrejme, mu to určite prospelo. Momo vydal v predchádzajúcom období v rýchlom slede po sebe dva albumy, a podľa mnohých ohlasov Heroin očakávania nesplnil. Lenže „prestávka“ určite Romanovi, prospela. To, čo tento rok vydal v podobe singlov boli vždy silné a kvalitné veci, a album Rival II bude podľa nás opäť veľká pecka, plná silného, agresívneho a kvalitného rapu – presne ako sme u Moma zvyknutý.

Separ

000

Čerstvo potvrdený album má už aj Separ. Ten tak urobil na Instagrame, skrz príspevok, kde bol screen z nášho článku, takže sme na to veľmi hrdí. O Separovi veľa písať netreba, urobili sme tak v našom článku o najlepších interpretoch v roku 2016. Separ mal od albumov v roku 2016 pauzu, no v roku 2017 sa vráti v sólovom počine v plnej sile. Album by mohol niesť príznačný názov Pancier. Doska bude určite plná kvalitných spoluprác, produkcií a všetkého, na čo sme u Separa všetci zvyknutí.

Strapo

001

Žeby ďalší kvalitný album do zbierky? Strapo sa v roku 2016 skôr venoval koncertovaniu so svojím „starým“ albumom, a objavil sa na pár spoluprácach. Síce ešte oficiálne svoj album nepotvrdil, viac krát sa vyjadril, väčšinou v komentároch na sociálnych sieťach, že by v roku 2017 mal, respektíve chcel vydať ďalšiu dosku. Po roku, kde sme o Strapovi počuli menej, by to bola určite vítaná možnosť, a práve Strapov album by bol u mnohých ten najočakávanejší.

P.A.T.

Momo v čerstvej novinke na feate s Mega M a P.A.T.!

Zabudnúť nemôžme ani na Pouličného Autora Tónov. Ten chystá nový album už začiatkom roka 2017, a určite to bude jedna veľká pecka. Doska bude vychádzať pod Pozor Records a určite bude poriadne našlapaná! Zaujímavá bude určite aj tým, že väčšinu produkcie si urobí P.A.T. sám, a myslím, že na albume nebude chýbať ani Rytmus. Za nás jedna z najočakávanejších dosiek!

Supa

000

Ďakujeme za upozornenie! Samozrejme, Supa nesmie chýbať na zozname očakávaných albumov. Po Čiernych dňoch prichádzajú Biele noci, a my sa rozhodne veľmi tešíme! Supa opäť ukázal svoje obrovské skúsenosti, talent a múzu na albume Offline, a tak isto v skvelom tracku Dekadentný na albume HYPE. Bude práve toto album roka?

Ako sme spomínali, sú tu aj ďalšie možnosti, ktoré si fanúšikovia mimoriadne žiadajú, a prípadné albumy týchto raperov by určite spôsobili ďalší boom na našej scéne. A musíme sa priznať, že my by sme si tiež želali od nasledujúcich mien nové dosky.

Boy Wonder

000

Neskutočne veľa fanúšikov si žiada novú dosku od tohto chalana. Jeden z najpriehľadanejších interpretov u nás. Svoju základňu má silnú, a získal si ju právom. Kedy, a či sa vôbec dočkáme ďašej dosky od Wondera je zatiaľ vo hviezdach.

Radikal

Processed with VSCOcam with hb2 preset

U Radikala je ďalšia sólová doska v roku 2017 dosť reálna. A my by sme sa rozhodne nebránili. V prvej polovici roku 2016 vyšiel  jeho album Freeride, a musíme uznať, že u nás v redakcii to bola jedna z najlepších a najobľúbenejších dosiek, ktoré v roku 2016 vyšli. Je len škoda, že tento skvelý newschoolový album s množstvom mladých a talentovaných ľudí zaregistrovala len užšia rapová spoločnosť. Ak si ešte z tohto albumu nebodaj nepočul nič, určite by si to mal zmeniť.

Kali

Kali v čerstvo novom tracku “Púšťam ťa”!

Samozrejme, vieme, že Kali toho vydal v poslednej dobe až až. Je možno trúfalé čakať ďalší album od aktuálne jedného z najlepších interpretov na našej scéne, no nereálne to zrejme nie je, keďže Kali už viac krát potvrdil, že aj v roku 2017 album vydá. Všetkého veľa škodí, to sa potvrdilo už viac krát, a pri viacerých interpretoch, len či to by to platilo aj pre Kaliho? Kto vie, Kali má stále čo povedať, a sme zvedaví čo ukáže jeho ďalšie sólo.

Ego & Samey

000

Asi najväčšia utópia na našej scéne je Egov sólo album. Pre mnohých najlepší raper na našej scéne ešte sólový album nemá, a rok čo rok si fanúšikovia želajú práve jeho debutovú dosku. Každý rok sa niečo šušká a rieši, každý rok má byť ten rok, kedy Ego konečne vydá sólovú dosku. No zatiaľ sme sa nedočkali. Prečo to sem ale dávame? Kto sleduje sociálne siete pozorne, mohol zazrieť, že predsalen sa niečo chystá. Rok 2016 znamenal úplnú odmlku pre Sameya, ktorý údajne naplno chystá návrat v budúcom roku, a chystá návrat s novým albumom. Dosť sa hovorí o tom, že práve menovaní dvaja páni chystajú album spolu, respektíve Ego sa dosť aktívne podieľa na Sameyovom albume. Čo je na tom pravdy je otázne. Samostatný projekt asi od Ega budeme čakať márne, ale určite by sme prijali minimálne takúto možnosť.

Zayo

000

Kontroverzný člen Haha Crew tiež zrejme chystá sólový album. Vieme, že názory na tohto hudobníka sa križujú, a po pridaní novinky od Zaya je vždy v komentároch rušno. Zayo si však ide svojou cestou, a evidentne ňou nejde zle. Uvidíme, či sa dočkáme albumu, a ak áno, ako to bude vyzerať.

Tak na ktorý album sa tešíte najviac vy? Určite sa stalo, že sme na niekoho zabudli, takže nám to kľudne pripomeňte v komentároch.

 

Odporúčame