Kto je Ego? Známy raper kedysi hľadal šťastie v Kanade, odtiaľ ho však vyhostili

Ego

Ego patrí medzi áčkových raperov a svojou tvorbou si získal množstvo fanúšikov. (Zdroj: Instagram/egoemo)

#Je jedným z najúspešnejších slovenských raperov. Spolu s Rytmusom založil Kontrafakt. Vyštudovanému právnikovi tento rok vyšiel štvrtý album s názvom Egotron. O kom inom by bola reč ako o Michalovi Strakovi. Poď si s nami odpovedať na otázku, kto je Ego?

Vizitka:

Vlastným menom: Michal Straka
Známy ako: Ego
Dátum narodenia: 8. november 1983
Mesto narodenia: Lučenec
Charakteristika: interpret (raper)
Instagram: 303k followerov

Osobný život

Ego sa zaujíma aj o serióznejšie témy. Vyštudovaný právnik sa v roku 2012 stal členom správnej rady v Piešťanskej nemocnici. Kauza CT prístroja je mnohým známa a talentovaný raper pri jej odkúpení zasadal tiež.

Po svojom boku má úspešnú a krásnu gynekologičku Petru. Manželský pár tvoria už 11 rokov a veľmi im to spolu pristane. Obrovskú radosť im robia ich princezné Ninka a Sofia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JUDr. Michal Straka (@egoemo),

Šťastie hľadal v Kanade

Ego sa k rapu dostal v druhej polovici 90. rokov. Spolu s DJ Anysom, ktorý sa kedysi nazýval DJ Aneška vytvorili skupinu Prízrak. Táto dvojica nezožala v svojich začiatkoch žiaden úspech, a preto to chlapci radšej zabalili. Talentovaný raper sa však rozhodol odísť do Kanady. Po deviatich mesiacoch sa však musel vrátiť na Slovensko. Z krajiny ho vyhostili kvôli vandalizmu a kresleniu graffiti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JUDr. Michal Straka (@egoemo),

Stretnutie s Rytmusom a Kontrafakt

Rok 2001 prináša na rapovú scénu legendárnu skupinu. Stretnutie Ega s Rytmusom viedlo k založeniu skupiny. DejaVu, ako sa v začiatkoch nazývali, sa časom premenovalo na obľúbený Kontrafakt. Prvotný úspech im v roku 2003 priniesli single ako Dáva mi, Dobré veci či Moja rola.


Inovátor Ego posúva latku opäť vyššie: V novej piesni predvádza neskutočný flow


V roku 2004 dokonca prichádzajú so svojím prvým debutovým CD E.R.A. V tom čase sa zaradili medzi najpredávanejších interpretov u nás. Kontrafaktu kreativita nikdy nechýbala. V roku 2007 vydávajú v Rytmusovom vydavateľstve Tvoj Tatko Records ďalší album. Bozk na rozlúčku sa stal najpredávanejším titulom tej doby.

Sólo kariéra a Žijeme len raz

V roku 2012 Ego prichádza s hitom leta Žijeme len raz. Tento banger mal obrovský úspech, videoklip sa po pár týždňov stal jedným z najsledovanejším na YouTube a pieseň sa dostala dokonca aj do rádii. V tomto roku jednoznačne raper nezaháľal a vydal aj ďalšiu skladbu pod názvom Skús ma chápať. Vo februári 2015 spolu so svojou crew Podzemgang prináša mixtape Iní.

Prvý album a film PRECEDENS

Precedens, takýto je názov jeho prvého albumu, ktorý uzrel svet v roku 2017. Nájdeš na ňom 15 nadupaných skladieb s hosťami slovenskej aj českej rapovej scény, ako sú Rytmus, Ben Christovao, LVCAS Dope, Paulie Garand či Tomi Popovič.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


Ego o svojom prvom albume spravil dokumentárny film – PRECEDENS. Vo filme predstavil príbeh každej jednej skladby, proces tvorby, ale aj ako jeho hudba postupne vznikala a dostala sa k fanúšikom.

Súčasnosť

V decembri 2019 prichádza Ego s Kontrafaktom opäť na scénu a to hneď s vymakaným albumom Real Newz. Rok na to na hudobný trh prichádza Egotron. Druhý Egov sólo album. Pozval si naň znova parádnych hostí, ako Rytmusa, členov z Haha Crew – Samey, Dalyb a Zayo, ale aj českých interpretov Yzomandias či Nik Tendo.


Ego odhalil tracklist a dizajn CD EGOTRON: Na featuringoch samé známe mená


2021/2022: Nový album s KF a vlastný projekt

Len nedávno vydal Ego spolu s Rytmusom nový album s názvom KF ako Rolls, ktorý doslova rozbil slovenské streamy. Populárny raper však prišiel na scénu aj s vlastnými projektmi. Jeho ďalší album má byť údajne vyprodukovaný tak, že bude obsahovať každú harmonickú tóninu podľa klavírovej stupnice.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JUDr. Michal Straka (@egoemo)


Nevedno, či to mala byť referencia na nedávny beef so Separom, v ktorom si raperi rozhodne nič nedarovali. Fanúšikovia sú už určite nadšení z nových Egových hudobných projektov. Dátum vydania a meno albumu zatiaľ nie je známe, no určite pôjde o ďalší revolučný projekt z dielne tohto ikonického rapera.

Tak, teraz už určite vieš, kto je Ego. Počul si už jeho nový album? Čo hovoríš na Ega a jeho tvorbu? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, Wikipedia/Ego
Odporúčame