Radikal Chef: Vydám najviac fresh EP tohto roka (ROZHOVOR)

Radikal Chef Rozhovor

Radikal Chef Rozhovor

Už nie je žiadnym tajomstvom, že kráľ severu, Radikal Chef, pripravuje pokračovanie legendárnej ságy s názvom Freeride, ktorá sa dočká štvrtého pokračovania. Rovnako tak vieme, že už o niekoľko dní vydáva jeho prvé EP v jeho doterajšej kariére. Práve k príležitosti dropnutia projektu FORZA EUROPA sme Radikala oslovili na rozhovor, v ktorom sa o EPčku dozvieš viac. Úplne bez srandy sa dozvieš aj to, akú má raper veľkosť topánok.

Na tvojom IG profile vidíme už dlhšiu dobu najmä videá zo shows. Po dlhej koronovej dobe sú opäť kluby bez obmedzení. Vnímaš na shows nejaké rozdiely v sebe a vo fanúšikoch z doby pred koronou a teraz?

Nevnímam. Moje shows boli šialený hurhay aj pred koronou a sú aj po korone. Freeriderz robia hurhay. V sebe zmeny vnímam, keďže veľa makám vo fitku a trénujem hlavne kondíciu, nech tie show majú crazy tempo. Vidím často aj o 10 rokov mladších odo mňa, že za mnou na show nestíhajú s dychom. No šak Zlatan…

„Na Forze sú čisto európske vplyvy hudby, ktoré aktuálne idú v Taliansku, Francúzsku, alebo v Španielsku.“

Showky sme zažili aj na vlastnej koži. Kde sa ti tento rok hralo najlepšie a naopak, kde si sa cítil najmenej komfortne?

Všetky moje Wasted showky boli top. Všade, kde mám fans, sa cítim dobre. Dojal ma Ružomberok, kde to bolo vypredané a ja som chcel zostať na pódiu navždy.  

Ako prebieha tvoj každodenný život, keď by si si odmyslel vystúpenia a štúdio?

Okolo 11:00 vstanem, skočím na Instagram, pustím do pozadia 2 a pol chlapa na Nova 2, dám omeletku, konskú dávku kávy. Potom hneď píšem nové skladby, počúvam nové hudby, potom hneď fitko, po fitku obed, potom pobehám po Prahe. Kúpim si nový Nike drip a už je večer. Pozerám Netflix alebo som s nejakou kamoškou na ďalšej kávke a noc začína.

Prečo prichádza tvoje prvé EP až po toľkých rokoch v rapgame?

Mohlo by ťa zaujímať:  Rytmus ako Pátrovič. Nespoznala ho ani Jasmína (VIDEO)

Teraz je ten čas. Hodilo sa mi to. Napadlo to Dufusa, môjho zvukára. Ja som ešte mesiac dozadu nevedel, že vydám EP. Nových skladieb v zásobe som mal ale veľa, takže som sa rozhodol to dať von. Väčšina tých songov atmosférou nezapadá na FR4 a nechcel som ich nechať skapať. Dotvoril som do toho tri nové skladby a bum. Forza!

Aké boli reakcie ľudí na to, že si oznámil pokračovanie legendárnej ságy a prídavku vo forme EP?

Euforické.

Cover EP Forza Europa
Cover EP Forza Europa

Tento rok si doposiaľ nevydal žiadny track, teda ak nerátame hosťovačku na Arthurovom tracku No Control. Vravíš však, že máš pripravenej veľa novej hudby. Ocitne sa všetko na EP a Freeride IV, alebo dropneš aj single?

Netuším. Proste freeride…

„Dostal som pocit, že mám potrebu spraviť zas niečo deep, niečo čo poteší aj fans, čo Freeride ságu milujú a niečo si pri Freeride albumoch už zažili, odpili, odžúrovali.“

EP vychádza 1. júla, nesie názov Forza Europa. Aký je jeho koncept?

Na Forze sú čisto európske vplyvy hudby, ktoré aktuálne idú v Taliansku, Francúzsku, alebo v Španielsku. Je tam UK drill, ktorý som tu robil ako jeden z prvých, sú tam tvrdé, dílerské afrotrapy, aj soft rytmy k moru. Proste európska hudba, za ktorú by som sa nehanbil ani v Paríži, Berlíne alebo v Miláne. Najviac fresh EP tohto roka. Extreeemly fresh bro.

EP má byť akýmsi predjedlom k FR4. Podľa čoho si selektoval skladby, ktoré sa objavia na ktorom projekte?

Je to len čisto fresh predjedlo, ale nemá s FR4 veľa spoločné. Je to čisto odlišný, seriózny projekt na európskej úrovni, ktorý sa môže rovnať s tými najlepšími z iných európskych krajín. V podstate nerobím nič zvláštne. Robím to len tak, ako sa to má v Európe robiť a ako to má vyzerať od hudby až po módu. Nech vidia, že aj Slovensko stojí za povšimnutie.

030ER a Momo na skladbe Zlatan, Mimo Kontroly s Brassim a Dokkeytinom, Tera na skladbe Panna Cotta. Podľa čoho si vyberal hostí? Plánoval si aj iné mená, alebo sa objavia až na FR4?

Mohlo by ťa zaujímať:  Robin Zoot a MAKE SUDETY GREAT AGAIN: Prečo je to super album? (ANALÝZA)

Len tak, ako som to cítil. Žiadny kalkul. Len hostia, ktorých si tie samotné bangre vypýtali.

Ak sa nemýlim, Mjay na EP produkoval 5 skladieb. Spolupráci máte už veľa, nerozmýšľali ste aj nad vlastným projektom?

Rozmýšľame stále, uvidíme. Nonstop sa ho snažím zobrať tvoriť do Berlína alebo aspoň do Prahy, ale čo, keď chalan ešte chodí do skurvenej školy.

Na story si hodil link na nový YouTube kanál, na ktorom sa budú objavovať tvoje novinky. Spolupráca s FckThem skončila?

Tak ona skončila už dávnejšie a nemá zmysel dávať niečo niekde, keď tam už nie som. Tiež som tam doniesol tisíce fans. Teraz však kým všetci zistia, že mám svoj vlastný Youtube channel hmmm, to potrvá.

Máš pripravené ďalšie medzinárodné spolupráce či už raperov alebo producentov?

Áno. Aj raperov.

Pamätáš si ešte na to, že po drope FR3 si na storku pridal fotku zo štúdia, v ktorej bol len nápis Freeride4? Plánoval si s pokračovaním už vtedy, alebo si to freeriderz vypýtali?

Neplánoval. To bola vtedy len spontánna reakcia. Avšak po platinovom albume „Slovenský Hollywood“ som dostal pocit, že mám potrebu spraviť zas niečo deep, niečo čo poteší aj fans, čo Freeride ságu milujú a niečo si pri Freeride albumoch už zažili, odpili, odžúrovali.

Všetky 3 Freeride albumy majú spolu 45 skladieb, čiže 15 na album. Bude tomu podobne aj v auguste?

To je čistá náhoda. Netuším, koľko ich bude. Vychutnajte si nateraz moje EP – Forza Europa.

Tracklist EP Forza Europa
Tracklist EP Forza Europa

Hovoríš, že si si na ľudí, ktorí ti nedoprajú úspech zvykol. Sú na scéne mená, ktoré ťa za chrbtom ohovárajú?

Mohlo by ťa zaujímať:  Koky hypeuje svoj nový album. Dostane sa člen M+ opäť o level vyššie?

Jasné, že ma väčšina ohovára pri každom mojom pohybe, pri každej storke, poste na IG atď. Normálna vec. Keď sa ti darí, si odlišný a pracuješ, tak ťa ohovárajú. Keď sa ti nedarí a si na dne, tak nikoho nezaujímaš.

„Nikomu nikdy nič nevyčítam.“

Na JET SKI s Bulharom si vravel cenu tvojho featu. Koľko stojí teraz?

5000€

V júni vyšlo na Slovensku celkom veľa projektov. Chytil ťa nejaký z nich za srdce?

Ešte ma to nestihlo chytiť, lebo som nemal čas si niečo v aute v kľude zapnúť a dopočúvať to. Často však veľa SK trackov skipujem po 40-tich sekundách.

Vnímaš ešte niekedy to, že si sa z outsidera stal jedným z lídrov, ktorý vydáva albumy, ktoré fanúšikovia žijú?

Áno, vnímam. Vybudoval som si vlastnú komunitu, image aj štýl. Som vďačný Bohu, že mi toto všetko doprial a rovnako tak tí, čo nepriali, majú teraz buď hlavičku dole, alebo sa stali mojimi fans. Tak ako rapujem v tracku TakSorryŽeŽijem.

Je to však v tejto brandži normálne. Nikomu nikdy nič nevyčítam.

Platina za album Slovenský Hollywood
Platina za album Slovenský Hollywood

Otázky na záver, ktoré sú úplne odveci. Akú máš veľkosť nôh?

Velkosť US 9.5. Tú najviac klasickú, čiže vždy všetky top boty v mojej veľkosti hneď vypredané.

Langoš s kečupom či tatarskou?

Fuuu ani jedno. Nejdem si langoš. Veľa kalórií, čo keby len obliznem okraj langoša hneď priberem 15kg, takže radšej vôbec. Napiču metabolizmus.

Kedy ťa uvidíme na Fight Night Challenge?

Keď ma zaplatia.

Na čo by si mali dávať fans pozor toto leto?

Na zbytočné, nerozvážne prehroty s drogami. Ak proste fúkať, tak radšej si len tak pofučkávať. Pite viacej vody.

Pre viac článkov o tvojich obľúbených interpretoch klikaj sem. Taktiež nezabudni sledovať ani naše sociálne siete (Generácia Rapu / EškeRap).

Credits: Radikal Chef

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.