PRÍDE NA SLOVENSKO| Gunna

Jedno platí rok, čo rok – leto patrí festivalom. Iné to nebude ani tento raz, leto 2019 odpáli najväčší slovenský hip-hopový festival Hip Hop Žije. Každoročne na ňom štartujú najväčšie mená slovenskej a českej rapovej scény, každoročne získava na mene a rozmeroch. Ľudí ale zaujíma aj to, akí hostia prídu zo zahraničia. Na jednu z najväčších hviezd tohtoročného Hip Hop Žije sme sa zamerali v tomto článku. Dámy a páni, toto je GUNNA. Raper, o ktorom ešte budete počuť, to vám môžeme zaručiť.

Naposledy sme písali o americkej hviezde menom Ja Rule, ktorá však má prívlastok dosluhujúca. Nie je o čom debatovať, má 43 rokov a jeho kariéra čoskoro skončí. Ďalší hosť z Ameriky Gunna je iná kapitola. Má aktuálne 25 rokov a dá sa tvrdiť, že to najlepšie má ešte pred sebou. Môžete ho poznať z jeho sólovej dráhy, ale rovnako tak zo spolupráce s Travisom Scottom či na Slovensku výrazne známym Tekashim.

Pred mesiacom na YouTube vyšla jeho skladba s Young Thugom menom Three Headed Snake, čo vo voľnom preklade znamená Trojhlavý had. Skúste si ju vypočuť a názor si urobte sami.

DJ Khaled či Lil Wayne

Dobrá, však? Hip Hop Žije sa má na čo tešiť, Gunna je predstaviteľom aktuálneho amerického hip-hopu a šou, ktorú robí na koncertoch je taká, že na ňu budete spomínať dlho. Len dúfajme, že príde, pretože v minulosti to u hostí zo zahraničia nebolo vždy isté. Organizátori ale urobia, čo bude v ich silách, aby všetko prebehlo ako tak má.

Pred troma týždňami sa objavil na albume DJ Khaleda, kde figuruje na skladbe Freak N You a spolupracuje na nej aj s Lil Wayneom. Nemusíme ani pokračovať, Gunna robí s americkou rapovou špičkou, keď to preženieme aj svetovou rapovou špičkou. Je výborné, že takéto meno príde do našej krajine a my sa môžeme tešiť.

Mohlo by ťa zaujímať:  Rytmusov „Rockstar“ pohoršoval aj bavil. Čo si po rokoch vziať z tohto songu?

Štyria starší bratia 

Gunna sa civilným menom volá Sergio Giavanni Kitchens a pochádza z mesta menom College Park v americkom štáte Georgia. Hovoria mu predovšetkým Gunna, ale medzi jeho prezývky patria aj YSL Gunna, Young Gunna, Gunna Gunna či Gunwunna. Jeho aktívna kariéra začala v roku 2013 a nevenuje sa iba hip-hopu, ale v obľube má aj stále viac a viac sa rozvíjajúci žáner menom trap.

Vychovala ho matka, hudbe sa začal venovať pred desiatimi rokmi, keď mal 15 rokov. Okrem mamy mali naňho vplyv štyria starší bratia. Vypracoval sa a dnes zarába za svoje skladby milióny.

Aktuálny album tohto umelca je Drip or Drown 2 a už teraz je možné zhodnotiť, že tento hudobný počin má za morom veľký úspech. Určite tohto rapera poznáte aj vy, alebo minimálne ste počuli skladbu, na ktorej sa objavil aj on.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *