PREDSTAVUJEME| Ešte nepoznáte 2YA? Mali by ste to zmeniť

Viete, že sme známi tým, že na našich stránkach dávame priestor aj raperom či zoskupeniam, o ktorých dovtedy prakticky nikto nepísal. Je to jeden zo spôsobov, ako obohatiť slovenskú či českú scénu, tak prečo nie. Dnes bude reč o zoskupení menom 2YA. Ešte ste o nich nepočuli? Nevadí, na to sme tu my.

Chalani, ktorí si hovoria 2YA (čítaj ako dvaja) sú dvaja raperi zo slovenskej metropoly – z Braislava. Konkrétne hovoríme o J.coobovi (na sociálnej sieti dostupný ako @j.coob_2ya a JaNo (na sociálnej sieti ho nájdete pod prezývkou @jano.2ya. J.coob pred časom vystupoval pod pseudonymom Pán slova, pod ktorým vytvoril pár vecí, ale rozhodol sa posunúť ďalej a vytvoril s JaNom toto dvojčlenné zoskupenie, ktoré je pripravené na veľké veci v (nielen) slovenskom rape.

Spomínaní chalani robia rap už dlho, ale až po rokoch tréningu sa púšťajú do vydávania vecí na verejnosť. Dali dokopy hlavy, postavili štúdio, ktoré nazvali svojsky Netreba Records a aktuálne v ňom veľmi usilovne pracujú na novučičkom pripravovanom EP. Jeho dátum je doposiaľ neznámy, ale podľa všetkého sa máme na čo tešiť.

Aktuálne sme sa od nich dočkali vydaného tracku, ktorý má názov Storky a jeho názov napovedá o jeho obsahu. Obsahuje šesť krátkych príbehov, ktoré sú inšpirované skutočnými ľuďmi z okolia týchto dvoch chlapcov. Áno, myslíte si správne, jedná sa o storytelling, a teda hovorenie príbehu, pričom dočkali sme sa aj oldschoolového beatu, ktorý je v klasickom znení. Celá vec je doprevádzaná vizuálom, o ktorý sa postaral takzvaný Schissler, ktorého nájdete na sociálnych sieťach ako @ivonazivo.

Ako to už býva zvykom, sme radi, že sme sa dozvedeli o nových menách na slovenskej scéne. Rozhodne odporúčame vypočuť si priložený track Storky, vďaka ktorému môžete lepšie zistiť, ako na tom zoskupenie 2YA je a čo od nich môžeme v najbližších týždňoch, mesiacoch či rokoch očakávať.

Odporúčame