Koncerty nie sú. Verejné akcie nie sú. Nie všetko je ale také zlé, ako sa zdá

Tento článok bude o niečo iný, ako sú tie ostatné. Nebude o zaujímavostiach zo života interpretov, nebude o nových albumoch, koncertoch, akciách ani turné. Nebude ani o nových skladbách vašich obľúbených raperov. Žijeme v zaujímavej dobe, ktorú môžeme označiť za historickú. Toto tu ešte nebolo. Je ale potrebné si uvedomiť, že nič nie je také zlé, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Povedal to Dumbledore v Harrym Potterovi a my to parafrázujeme – šťastie je možné nájsť aj v dobách temna, ak viete prikázať svetlu sieť. Nejdeme tu skĺznuť do popkultúry, ale ako spomína Pil C v skladbe Silent Hill – bez toho pekla by nebol ani ten raj. Jednoducho, kultúrna situácia, ktorá vznikla v súvislosti s koronavírusom nenecháva nikoho chladným. A tak by to malo byť.

Momentálne to nie je dobré. Nikto presne nevie, ako bude situácia nasledovať, ale lídri našej krajiny robia, zdá sa, maximum, aby sa dianie zlepšilo a škody boli čo najmenšie. Uvidíme, čo bude. Koronavírus zasiahol aj o hudby, rušia sa koncerty, rušia sa turné, teda lepšie povedané, prekladajú sa, buď na neurčito alebo na jeseň či záver roka. Nedá sa nikam chodiť, kultúrne akcie sú nebezpečné.

Treba to rešpektovať. Ak všetci ochorieme, môžeme na koncerty, turné a letné festivaly zabudnúť. Všetko sa deje preto, aby sa situácia ustálila čo najskôr. Treba urobiť svoje osobné maximum. Tento článok ale nevznikol preto, aby vás poučoval, stratil či informoval o víruse, ktorým chtiac-nechtiac žijeme každý deň skoro nonstop.

Text vznikol, aby sme našli pomyselné svetlo uprostred temna. V čase, keď musíme byť doma, teda aspoň sa to odporúča, sa môžete sústrediť na to, čo tak všetci máme radi – na hudbu. Nerieš vypustili von skvelý nový album OK, ku ktorému postupne na YouTube pribúdajú videoklipy, novú skladbu majú von aj Dame, Separ či dokonca Rytmus. Netreba zabúdať ani na Moju Reč.

Mohlo by ťa zaujímať:  Keď Kali a Separ spoja sily, je každému jasné, čo vznikne

A čo tak si vypočuť aj staršie albumy svojich obľúbených interpretov? A rovno si k tomu dajte aj videoklipy, prípadne zábery z live koncertov. Alebo dokonca rozhovory s konkrétnymi rapermi, kde sa dozviete zaujímavosti nielen z ich tvorby, ale aj zo života. Zžite sa s tými, ktorých máte radi, i keď to bude len cez displej.

Skúste čas využiť efektívne. Neoľutujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *