Prečo si dokážeme užívať poľský rap, aj keď mu nerozumieme?

Chivas

Poľský rap (Zdroj: Instagram.com/_chivas_042_)

#Aktuálne máme fakt obrovské šťastie, že žijeme tak plodné obdobie domáceho rapu. Vychádza toho čo sa týka projektov aj singlov naozaj dosť a to popravde nie je len vecou Slovenska a Česka, ale aj v rámci celosvetových interpretov. Hudby vzniká čoraz viac a v podstate na kvalite to poväčšine dokonca ani netrpí. Ale aj napriek tomu možno občas sami nevieme, že čo si vlastne pustiť. Vysvetlíme. Čítaj ďalej!

Chcelo by to zmenu?

Každý z nás má proste jeden žáner (či už je to práve rap alebo nie), ktorému jednoducho venuje celú svoju pozornosť v rámci počúvania muziky. Ale práve to môže byť paradoxom, že keď toho vychádza tak veľa, že sa v tom jednoducho stratíš a o to viac budeš hľadať v tej hudbe čosi nové, čo ťa bude baviť svojou originalitou. Lebo síce vychádza naozaj veľa kvalitnej hudby, len málokedy nájdeš interpreta, ktorý fakt dokáže vytŕčať z radu dlhodobo. Aspoň teda presne čosi také sa stalo v našom prípade.

Možno aj vďaka tomu nás tá chuť po zmene doviedla aj k poľskému rapu, ktorému sme sa dnes chceli týmto zložitým premostením povenovať!

Capri-Sun feat. Adidas

V podstate za všetko môže Duklock, pretože práve vďaka nemu sme poľský rap objavili!

Konkrétne máme na mysli mená ako Chivas, Deemz alebo Sobel (ktorých tracky ti rozhodne odporúčame). Svojho času zvykol Duško bangre od týchto chalošov zdieľať na svojich Instastorkách a nám nezostalo nič iné, len si ich pridávať do svojich playlistov.

Nacítiš atmosféru

Ak nevieš po poľsky, tak samozrejme ti tie texty veľa zmyslu dávať nebudú. Avšak keďže sa predsa len dajú občas nejaké slovíčka zachytiť, tak aspoň stručný prehľad mať podľa nášho skromného názoru budeš mať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hit blížiaceho sa leta: Alan Murin uvaril pohodovú novinku "Neber mi mood"

Avšak aj keby predpokladáme, že z textu neporozumieš nič… Tak ako v prípade každej muziky, ktorá je v jazyku, ktorý nepoznáš, dokážeš minimálne nacítiť tú atmosféru a užívať si hudbu aj bez toho, žeby ti bola jasná lyrika. Môžu tak vyniknúť práve napríklad často veľmi vymakané beaty… A keď to vezmeme do extrému, tak sa vďaka tomu možno aj čosi nové z hľadiska jazykov môžeš naučiť!

Čo viac dodať? Pokiaľ si presýtený/presýtená domácej muziky, prípadne z rapíkov v angličtine si už tiež nevieš vybrať to svoje… Práve poľský rap môže byť príjemným obohatením tvojich playlistov a môžeš si tak spestriť a rozšíriť svoje rapové obzory.

Niečo na podobný spôsob môže platiť aj o ruských raperoch, ktorí na nás tiež podobne výrazne zapôsobili, takže nabudúce ti môžeme odporučiť pre zmenu ich! Sleduj nás aj naďalej, nech ti nič neujde!

Páči sa ti naše odporúčanie z poľského rapu?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame