Prečo Kontrafakt spolupracuje s mladými českými rapermi?

Kontrafakt pred pár dňami vydal na YouTube druhú skladbu z dlho pripravovaného albumu Real Newz. Jedná sa o track s českým názvom Neviditelnej, na ktorej sa okrem Ega a Rytmusa predstavujú aj dvaja raperi spoza rieky Moravy Victor Sheen a Calin. Zatiaľ čo niekomu sa táto skladba veľmi páči, iní nechápu, prečo „tri špinavé mená“ spolupracujú s typologicky odlišnými mladými rapermi.

Mladí raperi, ktorí pravdepodobne nedokázali úplne precítiť prvé albumy Kontrafaktu či Rytmusove Bengoro. Čo môžu vedieť o kvalitnom rape? A prečo s nimi Kontrafakt vôbec spolupracuje? Je to iba jedno veľké promo? Verte či nie, aj takéto komentáre a reakcie sa objavovali po zverejnení najnovšej skladby. Nuž, sto ľudí sto chutí, ale kto nesleduje český raper, tak by Victora Sheena s Calinom pravdepodobne hodnotiť nemal.

Predovšetkým Ego je známy tým, že rád spolupracuje s mladými menami, ktoré sú kvalitné, majú čo povedať a je šanca, že im budú patriť ďalšie roky. Calin aj Victor Sheen túto definíciu spĺňajú. Obom dal v minulosti na svojom albume šancu napríklad Pil C a boli z toho výborné skladby. Samozrejme, nejedná sa druhy raperov, aké sa v našich končinách objavovali v úvode tohto tisícročia, ale to je predsa logické. Veď čoskoro tu máme rok 2020.

Victor Sheen aj Calin sú kvalitní raperi, ktorí majú zaujímavé hlasy a ich texty sú lyricky veľmi zaujímavé. V Českej republike sú predovšetkým medzi mladou generáciou veľmi populárni a hlavne Sheen patrí medzi najpočúvanejších raperov. Obaja napredujú, tvoria pomerne vysoké číslo skladieb a časom sa stávajú skúsenejší.

Ich objavenie sa na albume Kontrafaktu je preto logickejšie, ako by si niekto možno myslel. Pritom treba povedať, že zatiaľ čo sa Calin nestratil, tak Victor Sheen túto skladbu úplne ovládol. Dokonca, zanechá vo vás zrejme najväčší dojem spolu s Rytmusom. Calin a Ego sú v miernom úzadí. I keď to je sčasti subjektívne hodnotenie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
FREE KARLO! Kúpou merchu môžeš rappera za mrežami podporiť aj ty

Neviditelnej je v prvých dňoch od zverejnenia ešte populárnejšie ako Ideme dnu. Môžeme sa tešiť na ďalšie skladby z albumu Real Newz. Ak ale ostanú na minimálne takej úrovni, ako prvé dve, ktoré vyšli, tak sa Kontrafakt po šiestich rokoch nemusí obávať o to, že by so svojím albumom sklamal.

Odporúčame