Ponor sa s nami do fantasy: Populáciu znižuje krvilačné spoločenstvo koscov

fantasy knihy

Vďaka týmto fantasy knihám ti bude behať mráz po chrbte (Zdroj: freepik.com/liuzishan)

#V dnešnom knižnom tipe ti predstavíme ozaj kvalitnú zmes fantasy! Čakajú na teba novinky z populárnych sérií Piesne troch svetov, Pokrvné puto či Trón zo skla. Prekvapením je aj novinka od J. K Rowlingovej, vďaka ktorej podporíš životné podmienky tých najchudobnejších z nás. A skutočnú hrôzu ti naženie román Kosenie, v ktorej sa reguluje populácia tajomným spoločenstvom koscov…

Syn podsvetia, Vladimíra Šebová

Ako prvý knižný tip tu máme pre teba novinku od slovenskej spisovateľky Vladimíry Šebovej, ktorá vydala druhý diel fantasy série Piesne troch svetov s názvom Syn podsvetia. V tejto časti sa dozvieš, že boh podsvetia Veles vyhlásil jednoduchú úlohu, a to priviesť jeho strateného syna. Ten, kto to dokáže, vraj dostane všetko, čo si len zažiada.

Sirína, dievčina s čarovným hlasom a posledná svojho druhu, tak dostáva šancu získať späť to najcennejšie. No cesta do podsvetia je plná nástrah a Sirína je nútená zavolať si na pomoc skupinu netradičných a zúfalých hrdinov.

Smrteľník, ktorého obchodík sa prepadol pod zem. Alkonosta, oddaná bojovníčka, ktorú vyhostili za zradu. Rusalka, ktorá sa pretĺka ako nájomná vrahyňa. Lešij, ktorý má obľubu v magických predmetoch. A dedič podsvetia, ktorý zutekal zo sveta mŕtvych v snahe zmeniť svoj osud. Spolu sa vydávajú na dobrodružnú cestu plnú priateľstva, lásky a mágie.

Musia čeliť dávnym i novým nepriateľom, bájnym príšerám aj vlastným démonom. Na mieste, kde končia všetky stratené veci, nájdu možno viac, než pôvodne hľadali. Dodrží Veles slovo alebo bude hrať podľa vlastných pravidiel?

Syn podsvetia, Vladimíra Šebová
Autorka bestselleru Dcéra zimy vydáva ďalšiu novinku (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa novinka Syn podsvetia zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU

Zlatá ľalia, Richelle Mead

Sydney Sageová, ústredná hrdinka knihy Zlatá ľalia, túžila ísť na univerzitu. No namiesto toho ju vyslali na prestížnu internátnu strednú školu v Palm Springs v Kalifornii, aby chránila morojskú princeznú Jill Dragomírovú pred vrahmi, ktorí chcú za každú cenu rozpútať nepokoje medzi morojmi – aristokratickými upírmi. Sydney totiž patrí k alchymistom, ktorí chránia upírie tajomstvá aj životy ľudí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako ochrániť auto pred hrdzavením? Vďaka týmto tipom bude aj po rokoch vyzerať ako nové!

Čím viac sa však zbližuje s Jill, jej strážcom Eddiem a najmä s nevyspytateľným upírom Adrianom, tým viac začína pochybovať o všetkom, čo ju alchymisti učili. Hlavu jej zamotá aj románik s roztomilým múdrym Braydenom, ktorý je pre ňu ako stvorený. Sydney to však priťahuje k niekomu inému – niekomu, kto je pre ňu zakázaným ovocím.

Keď hrozí, že šokujúce tajomstvo svet upírov roztriešti, Sydneina vernosť je vystavená skúške. Odrazu stojí pred rozhodnutím, či uprednostniť princípy, ktoré jej odmalička vštepovali, alebo poslúchnuť vlastné inštinkty. Spoľahne sa na alchymistov – alebo na svoje srdce?

Zlatá ľalia
Druhý diel úspešnej série Pokrvné putá (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa novinka Zlatá ľalia zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU

Zrodená z ohňa, Sarah J. Maas

Nemenej zaujímavý je aj tretí diel najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla. Aj tentoraz sa môžeš tešiť na jednu z najobávanejších nájomných vrahýň – Celaenu Sardothien! Tá si už poradila s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí.

Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu. Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Dokáže Celaena prekonať samú seba?

Zrodená z ohňa
Celaena nepokľakne pred nikým (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha zo série Trón zo skla zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU

Metlobal v priebehu vekov, J. K. Rowling

Ak si fanúšikom slávneho Harryho Pottera, tak ťa určite zaujme aj kniha Metlobal v priebehu vekov, ktorá odpovedá na všemožné otázky nadšencov Harryho Poterra, a to napríklad, kde sa vzala ohnivá strela alebo prečo majú Wigtownskí tuláci na habitoch sekáčik na mäso?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako predĺžiť životnosť pneumatík: Over si, či robíš všetky veci správne!

Navyše, ak si knihu zakúpiš, výťažok z predaja  pôjde na konto nadácií Comic Relief a Lumos, ktoré použijú peniaze na zlepšenie životných podmienok tých najchudobnejších – táto úloha je ešte dôležitejšia a úžasnejšia ako výkon Rodericka Plumptona, ktorý v roku 1921 chytil ohnivú strelu za tri a pol sekundy!

Metlobal v priebehu vekov
Novinkou od J. K. Rowling môžeš podporiť nadáciu (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha zaujala, môžeš si zakúpiť Metlobal v priebehu vekov priamo TU!

Kosenie, Neal Shusterman

Ako posledný tip ti predstavíme novinku z úspešnej série Žatva smrti, ktorá pokračuje novými strhujúcimi príbehmi z desivého, no fascinujúceho sveta koscov! Spoločenstvo koscov ukrýva nespočetné množstvo príbehov, ktoré ešte neboli rozpovedané.

Prešli celé storočia, odkedy na seba Nimbus vzal úlohu starať sa o ľudstvo. Skôr ako sa Goddard pokúsil všetko obrátiť hore nohami, ľudia žili dlhé roky vo svete bez hladu, chorôb či smrti. Vo svete, kde populáciu regulovali práve kosci.

Neal Shusterman v spolupráci s ďalšími talentovanými autormi odhaľuje v poviedkovej knihe, nadväzujúcej na fenomenálnu bestsellerovú trilógiu, tajomstvá a minulosť obľúbených postáv. Predstaví však i nových hrdinov a nových nepriateľov. Aké podobenstvo koscov sa dozvieš tento raz? 

Kosenie Neal Shusterman
Životy v tomto svete reguluje tajomné spoločenstvo koscov (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Kosenie zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU

Ktorá z kníh ťa zaujala najviac?

Sleduj náš Instagram

Odporúčame