Politici sa museli červenať. Séria Peroxid ostáva aktuálna (Reminder)

Pil C

Pil C dnes spúšťa predpredaj svojho nového albumu s názvom Odsúdení na úspech. Jeho aktuálnemu CD sa budeme venovať v ďalšom období. Rozhodli sme sa však pristaviť pri jednej z jeho TOP rapových sérií. Politici sa museli červenať. Viete, o čom je reč? Séria Peroxid ostáva aktuálna aj v roku 2021, pričom dodnes sa teší veľkej popularite medzi priaznivcami.

Politici sa museli červenať

Veta z podtitulku by sa dala aj upraviť. Politici sa musia červeňať. I keď, ktovie, či vôbec evidujú, že niekto o nich týmto spôsobom tvorí. Pil C patrí medzi interpretov, ktorí majú najlepší prehľad v politickej situácii. A čo je nemenej dôležité, neboja sa vyjadriť svoje názory. Tie sú k veci, sú podložené informáciami a nezvyknú zavádzať. V dobe, v ktorej sa nachádzame sú tieto atribúty priam fundamentálne. Rapovať o politike nie je také jednoduché, ako sa zdá. Teda, ak to má mať výpovednú hodnotu. Séria Peroxid, ktorá zrejme pôvodne ani nemala byť sériou, výpovednú hodnout rozhodne má.

⇒ Predpredaj albumu ODSÚDENÍ NA ÚSPECH aj s merchom NÁJDEŠ TU

Peroxid 

Skladba „Peroxid“ vyšla v roku 2015, v čase, kedy sa Pil C ešte len dostával do slovenského rapového povedomia. Vtedy jeho texty zaujali najmä tým, že boli veľmi autentické. Taktiež nešetril silnými riadkami a nebál sa byť konkrétny. To ho zdobí dodnes. Track „Peroxid“ , ktorého názov referoval prefarbenú hlavu, zabŕdol aj do politickej situácie. Vtedy by nás možno nenapadlo, že niekto zo spomenutých bude stále v slovenskej politike. Pil C už pred šiestimi rokmi vedel trafiť klinček po hlavičke. Nečudo, že tento song počúvajú niektorí priaznivci dodnes.

Peroxid 2

Prenesieme sa do roku 2017, kedy Pil C vydal album V Rádiu Hral Elán, Keď Umrel Tupac. Na VRHEKUT má miesto aj song „Peroxid 2“, ktorý je prvotriedny náklad. Pil C nenecháva na politikoch ani nitku suchú. Je konkrétny, je úderný a celý song má vyslovene bojovú povahu. Keď si uvedomíte, v akom období sa nachádzame v danom songu, tak veľmi veľa vecí vám zapadne priam dokonale. Nepreženieme, keď napíšeme, že viacero rapových priaznivcov uviedol do politickej problematiky práve Pil C. Keby takáto skladba vyšla za bývalého režimu, tak … vlastne nič, ona by nevyšla.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ja som Bratislava! Séria Momových songov, ktoré vyslovene štípu

Peroxid 3 

Doposiaľ posledný Peroxid. Pil C na svojom albume 2086 z roku 2019 reflektuje aktuálnu politickú situáciu na Slovensku. Nie je to príjemné počúvanie. Ak daným udalostiam rozumiete a viete, o čo sa jedná, ostane vám poriadne smutno. V akej krajine to žijeme? To je otázka, ktorá napadla hneď viacero poslucháčov. Každopádne, nie všetko je také zlé, ako sa zdá. V neposlednom rade si ale treba uvedomiť, že sa na Slovensku udialo tak veľa negatívnych veci, že v momentoch až rozum zastáva. Ako rapuje samotný Pil C: „Ťažký je život v krajine, na ktorú z výšky pozerujú Tatry,…“

⇒ Predpredaj albumu ODSÚDENÍ NA ÚSPECH aj s merchom NÁJDEŠ TU

A čo bude ďalej? Pil C vydáva v závere roka 2021 svoj štvrtý sólový album. Jeho nové CD nesie názov Odsúdení na úspech. Predpredaj začína práve dnes, takže si môžete novú Pil C-ho hudbu zaobstarať medzi prvými aj vy. Očakáva sa, že Odsúdení na úspech bude jedným z TOP albumov v tomto kalendárnom roku. Latka je zatiaľ nastavená poriadne vysoko. Pil C ale rozhodne má kvality na to, aby ju ešte prebil.

Photo credits: Archív, Pil C, IG

Odporúčame