Podvodník z Tinderu: Ženy okradol o takmer 9 miliónov, teraz chce ukázať svoju „pravdu“

Ženy okradol o takmer 9 miliónov, chce ukázať svoju

Ženy okradol o takmer 9 miliónov, chce ukázať svoju "pravdu". (Zdroj: Unsplash.com/Yogas Design)

#Dokumentárny film Podvodník z Tinderu v priebehu tohto mesiaca ovládol streamovaciu platformu Netflix a stal sa jedným z najsledovanejších filmov na svete. Hoci sa podvodník Simon Yehuda Hayut vo filme nechcel vyjadriť, rozhodol sa, že ľuďom ukáže svoju „pravdu.“

Simon Yehuda Hayut je azda tým najznámejším podvodníkom, ktorý na platforme Tinder kedy bol. Muž si vytvoril falošnú identitu Simon Leviev a vydával sa za „diamantového princa“. Prezentoval sa totiž ako syn biliardára, ktorý vlastní podnik z diamantami. Na Tinderi vyzeral ako bohatý muž, ktorý žije v luxuxe no napriek tomu je pozorný a šarmantný.

Spočiatku sa zdalo, že to je nevinné. Ženy, ktoré si s ním začali písať pozýval na luxusné večere, posielal im hodnotné dary a obrovské kytice, pričom to vyzeralo, že si pamätá každú jednu ich túžbu či sen. Dokonalý muž? Nie. Bol to len veľmi prepracovaný emocionálny podvod.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Simon Leviev (@simon__leviev__official)

Ženám totiž neskôr začal tvrdiť, že po ňom kvôli jeho rodine idú zlí ľudia. Všetko sa pritom zdalo tak reálne. Poslal im aj titulky z novín, fotografie zbitého bodygard či video zo sanitky. Rovnaké snímky však zakaždým posielal každej žene. Až pokým z nich nevymámil peniaze.

Obete si skutočne mysleli, že potrebuje pomôcť, a tak si brali obrovské pôžičky na niekoľko tisíc z rôznych subjektov, aby mu pomohli. On ich pritom uisťoval, že peniaze čoskoro zašle. Dokonca si vystavil falošné potvrdenie o odoslaní. Nič však obetiam nikdy neprišlo. Odhaduje sa, že celkovo mal viaceré ženy pripraviť o zhruba 10 miliónov dolárov, čo je takmer 9 miliónov eur.

Simon chce rozpovedať svoju verziu príbehu

Vďaka úspešnému plánu jednej z jeho obetí, sa ho nakoniec policajtom podarilo chytiť. Do väzenia sa však dostal len na 15 mesiacov. Odsedel si však len 5 mesiacov a po prepustení opäť začal pridávať fotografie z luxuxsných dovoleniek.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Simon Leviev (@simon__leviev__official)

Sledovatelia mu po odvisielaní dokumentu začali na jeho profile rásť raketovou rýchlosť. Čochvíľa dokonca dosiahol 200-tisíc sledovateľov. Dnes by ste však jeho Instagram hľadali márne. Podvodník sa totiž rozhodol vymazať si sociálnu sieť.

Avšak pred tým, ako sa nadobro stiahol, poďakoval všetkým ľuďom za „podporu“. Ďalej tiež dodal, že „v najbližších dňoch sa podelím o svoju časť príbehu, keď vymyslím najlepší a najuctivejší spôsob, ako to povedať zúčastneným stranám a ku mne samému.“ Ďalej tiež poznamenal, „dovtedy, prosím, majte otvorenú myseľ a srdce.“

Zdroj: hashtag.sk, independent.co.uk
Odporúčame