Rebríček 30 najlepších romantických komédií: Presvedčia ťa, že láska hory prenáša

romantické komédie

Medzi najlepšími romantickými komédiami nájdeš aj Prázdniny (Zdroj: Sony Pictures)

#Plánuš stráviť romantický večer pri televíznej obrazovke? Prinášame ti náš rebríček 30 najlepších romantických komédií, ktoré potešia každý pár. Aj keď tomuto žánru patrili najmä 90. roky a prelom milénia, našli sme pár zábavných snímok aj mimo tohto obdobia. Snažili sme sa vyberať tituly s nenásilným humorom, skvelými postavali aj krásnymi milostnými scénami. Akej romantike dáš prednosť?

Crazy, Stupid, Love (2011)

Cal má 40 a jeho život je skvelý – má dobrú prácu, pekný dom, deti a krásnu ženu. Tá sa s ním ale chcel rozísť. Chce ešte viac zdokonaliť svoj život, a preto spojí sily s mladíkom, ktorý je sladký už na pohľad. Táto vlastnosť Calovi chýba a vzájomná dohoda by mohla vrátiť náklonnosť jeho ženy. Či?

When Harry Met Sally (1989)

Harry a Sally sú už pri prvom stretnutí rozliční. Po stretnutí, ktoré nikam nevedie, sa uvidia znova o rok. Časom sa z nich stanú priatelia. Sally sa však rozchádza so svojím aktuálnym priateľom a rozhodne sa do toho ísť s Harrym. Stávajú sa tak milenci proti svoje vôli. Ako takýto vzťah vôbec môže fungovať?

10 Things I Hate Abou You (1999)

V prvý deň v novej škole sa Cameron okamžite zaľúbi do Bianky, krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande, až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat. Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť.

Bridget Jones‘s Diary (2001)

Bridget Jonesová je 31-ročná sympatická Angličanka, ktorá má zvláštny talent na trapasy. Vďaka mnohým z nich si ju všimne jej nadriadený Daniel a začne s ňou otvorene flirtovať. Bridget sa s ním snaží držať krok a skutočne sa jej to darí. Stanú sa z nich milenci a ona prežíva obdobie naozajstného šťastia. Čoskoro zistí, že ju Daniel podvádza.

About Time (2013)

Tim je úplne obyčajný 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca, ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. Tim si má čoskoro nájsť ženu svojich snov.

Sleepless in Seattle (1993)

Architekt Sam stále smúti za svojou zosnulou manželkou, ale jeho malý syn nechce, aby bol ďalej sám. Zavolá do nočného programu v rádiu a prinúti otca, aby sa prihovoril poslucháčom. Medzi nimi je aj Annie, ktorú Samov príhovor zaujme. Obaja sú však veľmi rozdielni.

The Big Sick (2018)

Kumail je stand-up komik, príležitostný vodič Uber taxi a najväčší fanúšik Aktov X. Emily študuje psychológiu, má zmysel pre humor a rozhodne sa teraz nechce viazať. Teda aspoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komikov. Duchaprítomný Kumail Emily okamžite padne do oka a aj keď obaja tvrdia opak, rýchlo je jasné, že nepôjde o záležitosť na jednu noc.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najlepšie zábavné parky na Slovensku, v Čechách aj v Európe: Najrýchlejšia dráha ide až 180 kilometrov za hodinu!

Show Me Love (1998)

Nachádzame sa v nudnom a ospalom švédskom mestečku Amal. Dve dievčatá trpia počas dospievania zásadnými problémami identity a vnímajú lásku inak, ako ich priatelia. Ako sa napokon vyvinie jedinečný príbeh jedného dievčaťa, ktorá má tvár filmovej hviezdy a druhého, ktorá je v triede skôr trpená ako obľúbená?

500 Days of Summer (2009)

V tejto svojráznej romantickej komédii o láske a osude mladý tvorca blahoželaní beznádejne a bezmocne pátra po dievčati svojich snov a jeho nová kolegyňa Summer môže byť tá pravá. Ale 500 dní ich nezvyčajného vzťahu ukáže, že cesta k šťastiu môže byť nevyspytateľná, neovládateľná a neuveriteľne vtipná.

Something’s Gotta Give (2003)

Harry je 63-ročný starý mládenec so slabosťou pre mladé ženy. Jeho aktuálnou priateľkou je pôvabná Marin, s ktorou plánuje stráviť víkend v plážovom dome jej matky. Ako to už v živote býva, veci sa väčšinou nedejú tak, ako by mali. Do domu totiž nečakane zavíta aj Marinina matka, uznávaná autorka divadelných hier a kuriozít ešte len bude pribúdať.

Pretty Woman (1990)

Bohatý a úspešný biznismen Edward sa zoznámi s Vivian, prostitútkou z hollywoodskeho bulváru. Sympatická mladá žena ho zaujme a najme si ju najprv na celú noc a neskôr dokonca na celý týždeň. Hoci ich stretnutie malo zostať v rovine obchodno-sexuálnej, postupne medzi nimi vzniká vzťah, v ktorom zvíťazí vzájomná náklonnosť a láska.

27 Dresses (2008)

Jane je mladá, inteligentná, úspešná a pracovitá žena, ktorá je posadnutá prípravou svadieb svojich kamarátok. Má ich za sebou už dvadsaťšesť a dve posledné dokonca stihla zvládnuť za jediný večer. Je nešťastne zamilovaná do svojho šéfa ktorý ju má rád, ale do intenzívnejšieho vzťahu sa nehrnie. Napokon ju však láska predsa len čaká…

Palm Springs (2020)

Nyles stretne na svadbe Sarah, hlavnú družičku a čiernu ovcu rodiny. Po tom, čo ju zachráni od tragického príhovoru, začne ju priťahovať svojím postojom a lá „mám v paži“. Ich spontánny sex je prerušený neočakávanou udalosťou, vďaka ktorej Sarah začne chápať, že na ničom v podstate nezáleží a pustia sa do sabotovania svadobnej zábavy.

As Good As It Gets (1997)

Melvin je spisovateľ a žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že napísal viac ako šesťdesiat úspešných romantických kníh, sám má problém sa zamilovať. Kuriozita v jeho obľúbenej reštaurácii začne sama písať román, o akom nikdy netušil, že niekedy môže vzniknúť.

Groundhog Day (1993)

Phil je samoľúbi hlásateľ počasia a cestuje nakrútiť reportáž o každoročných oslavách Hromníc. Záležitosť, ktorá ho nudí, chce mať čo najskôr za sebou a vrátiť sa domov, dopravu však ochromí snehová kalamita. Phil odmietne pozvanie na večierok v miestnom hoteli a ide spať. Keď sa ráno prebudí, sú opäť Hromnice a deň sa opakuje odznova.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nešťastný predčasný odchod rapovej legendy: Kto bol legendárny Eazy-E?

Love, Simon (2018)

V šestnástich rokoch nie je vôbec ľahké uvedomiť si a priznať homosexualitu. O to ťažšie je priznať sa okoliu. Simon začne cez e-mail flirtovať s neznámym spolužiakom, ktorý vystupuje pod nickom Blue. Keď sa nešťastnou náhodou ich korešpondencia dostane do neželaných rúk, hrozí im odhalenie. Dokážu vyjsť s pravdou von ako prví?

Silver Linings Playbook (2012)

Pat je učiteľom dejepisu, ktorý prechádza psychickou krízou. Tiffany je zasa záhadná dievčina a má dosť vlastných problémov. Napokon práve to, čo ich oddeľuje od okolitého sveta, ich spája. Chtiac-nechtiac, slovo dá slovo a obaja sú chytení do zajatia lásky, ktorá sa stane jediných vykúpením ich každodenných problémov.

You’ve Got Mail (1998)

Kde bolo, tam bolo, žili raz dvaja kníhkupci – vášnivá mladá žena Kathleen, ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti, a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe, ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Vďaka internetu zistia, že majú spoločné oveľa viac ako len lásku ku knihám.

Annie Hall (1977)

Neurotický romantik Alvy sa zaľúbi do Annie Hallovej, dievčaťa z vidieka, ktoré túži po tom, aby sa stalo speváčkou. Na pôdoryse jednoduchého námetu rozohráva Woody Allen smršť gagov a vtipov, ale aj hlboko pravdivých postrehov zo života. Rozprávačsky originálny film bol ocenený štyrmi Oscarmi.

My Big Fat Greek Wedding (2002)

Tridsaťročná Toula je škaredým káčatkom rozvetvenej gréckej rodiny žijúcej v Chicagu. Jedného dňa sa rozhodne vziať život do vlastných rúk a vykročiť v ústrety svojmu šťastiu. Zo škaredého kačiatka sa vykľuje atraktívna mladá dáma, ktorá prestáva trpieť núdzou o nápadníkov. Jej vyvoleným sa stáva príťažlivý a inteligentný cudzinec Ian.

City Lights (1931)

Tulák a tvárou Charlieho Chaplina sa zamiluje do slepého dievčaťa, ktoré predáva kvety. Vďaka tomu, že náhodou zachránil život opitému milionárovi, získa nejaké peniaze, ktorými chce dievčaťu pomôcť. Padne však na neho podozrenie, že peniaze ukradol. Nemá snímka s originálnym humorom a krásnou mileneckou dvojicou pohladí na srdci aj bez dialógov.

Four Weddings and a Funeral (1994)

Tridsaťdvaročný Londýnčan Charles má síce veľa záujemkýň, ale on sa ešte nechce viazať. Má však stále menej a menej slobodných kamarátov. Čoskoro mu osud urobí škrt cez rozpočet – stretne slobodomyseľnú Američanku Carrie, do ktorej sa okamžite zamiluje. Tá už ale muža svojich snov našla.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo si obliecť na maturitu? Máme pre teba zopár hackov, ako zapôsobíš formálne aj štýlovo!

How to Lose a Guy in 10 Days (2003)

Andie je redaktorkou populárneho časopisu. Má napísať reportáž založenú na osobnej skúsenosti o tom, ako odplašiť aj toho najzamilovanejšieho chlapa v priebehu desiatich dní. Nemohla si však vybrať horšieho muža ako Benjamina. Prebehne medzi nimi iskra, no dá Andie prednosť práci alebo láske?

Amélia z Montmartru (2001)

Amélia žije v parížskej štvrti Montmartre, kde pracuje ako čašníčka v miestnom bistre. Jedného dňa objaví vo svojom byte ukrytý poklad – starú škatuľu s pamiatkami na detstvo niekdajšieho nájomníka. Rozhodne sa, že mu škatuľu po rokoch doručí a zároveň zistí, že môže pomáhať zlepšovať a naprávať okolitý svet.

The 40-Year-Old Virgin (2005)

Andy je panic… už štyridsať rokov. Jeho kolegovia, priatelia aj susedia chcú, aby si konečne našiel priateľku a spoznal milostný život. Zdá sa, že jedna žena padla Andymu do oka, ale ako ju osloviť? Keď sa priatelia na čele so Sethom Rogenom rozhodnú Andymu radiť, nemôže to skončiť inak ako vtipne.

Love Actually (2003)

Film Láska nebeská hovorí príbeh mnohých rodín, milencov, vzťahov aj rozchodov. Niektorí sa v období Vianoc zamilujú, iní sa rozídu, ďalší sa udobria… Aj Love Actually je dôkazom, že láska nepozná zábrany ani hranice. Ktorý príbeh sa ti bude páčiť najviac, to už necháme na tebe.

Notting Hill (1999)

William je majiteľom malého kníhkupectva v londýnskej štvrti Notting Hill. Jeho niekdajšia veľká láska a dnes najlepšia kamarátka Bella si vzala jeho dobrého kamaráta a jeho posledná priateľka ho opustila kvôli chlapíkovi, ktorý sa nápadne ponášal na istého známeho herca. Keď sa jedného dňa v jeho obchode zjaví slávna americká herečka Anna, jeho život dostane nový zmysel.

Jerry Maguire (1996)

Jerry je špičkovým športovým agentom. Je bohatý, úspešný a atraktívny. Kedysi Jerry svoju práve miloval, dnes by to o sebe už netvrdil. Keď jedného dňa natrafí na jeho text mladá Dorothy, začína sa milostný príbeh, ktorý na ťa jednej strane rozosmeje, no na druhej si zaručene poplačeš.

Moonstruck (1987)

Obchodník Johnny sa má stretnúť v reštaurácii s ovdovenou účtovníčkou Loretou. Táto večera rozohráva príbeh, v ktorom sa všetko točí okolo lásky, milostných túžob a partnerskej vernosti. Snímka vyhrala tri Oscary vrátane hereckého výkonu Cher, ktorá tvorila filmové duo s Nicolasom Cageom.

The Holiday (2006)

Amanda žije v Los Angeles a má už po krk vzťahov. Iris je zasa Londýnčanka a tajná láska jej dala košom. Rozhodnú sa na vianočné sviatky vymeniť svoje bydliská. Obe pochopia, že čas a zmena prostredia najlepšie zahoja všetky rany. Ani táto výmena však nie je večná.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, ČSFD, Markíza, Disney, STV
Odporúčame