Pil C dokončuje štvrtý album. Akým smerom sa bude uberať?

Pil C

Pil C je jeden z rapperov, ktorí ohlásili, že tento rok vydajú nový album. V prípade tohto slovenského interpreta sa to tak trochu dalo aj čakať. Ak ho totiž sledujete pravidelne, tak viete, že jeho jednotlivé CDs vychádzajú s pravidelnými rozostupmi. A to nové by malo uzrieť svetlo sveta už čoskoro, pričom z indícií, ktoré doposiaľ dostávame, sa skutočne máme na čo tešiť.

Člen labelu Comebackgang vydal svoje prvé sólové CD v roku 2015, pričom Hype okamžite slávil úspech a tento hudobný projekt prakticky Pil C-ho katapultoval do povedomia širšej slovenskej rapovej verejnosti. Nasledoval VRHEKUT, a teda V Rádiu Hral Elán Keď Umrel Tupac, ktorý sa dostal k fanúšikom v roku 2017. Prešli ďalšie dva roky a Pil C prišiel s novým albumom, doposiaľ jeho posledným, ktorá sa volá 2086 a je vo viacerých ohľadoch nadčasový.

Doteraz je veľká škoda, že keď v úvode roka 2020 začalo 2086 turné, zasiahla vyššia moc, prišla pandémia a Pil C, rovnako ako jeho kolegovia, musel na koncertovanie zabudnúť. Čas ale plynul ďalej a nachádzame sa v druhej časti kalendárneho roka 2021. Od úvodu roka existovali dohady, či Pil vydá nový projekt, pretože časovo to vychádzalo. Teraz už vieme, že to tak naozaj bude, pričom von je už aj jedna zo skladieb, ktorá sa bude na Pil C-ho novom albume nachádzať.

Konkrétne sa jedná o spoluprácu s Rytmusom, ktorá nesie názov „V PODZEMÍ FREESTYLE„. Môžeme tam badať rôzne zaujímavé moderné rapové prvky, pričom prím hrá práve freestyle, ako napovedá samotný názov. Skladba pomerne rozdelila fanúšikov, niektorým sa zdá zvláštna, pre iných je to záblesk geniality. Tak to bude vždy, nedá sa vyhovieť všetkým, každopádne Pil C týmto trackom naznačil, akým smerom by sa mohol uberať jeho nový album.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
ADiss hlási návrat. Na jeho novom EP je veľa pravdy

Tak akým? Lukášov život sa od roku 2019 pohol dopredu, zažil si veci v práci aj v súkromí, k tomu prirátajme spoločenskú situáciu na Slovensku a v neposlednom rade pandémiu koronavírusu. Takže, čo sa týka tématického zloženia, skladby by sa obsahovo mohli týkať, minimálne sčasti aj vyššie spomínaných okruhov. Pil C sa na každom svojom albume posúva hudobne a lyricky vpred, pričom vždy volí zaujímavých hostí.

To potvrdzuje aj Rytmusova prítomnosť, pričom nepochybujeme o tom, že Lukáš bude mať na svojom CD viaceré silné mená (minimálne) českej a slovenskej scény. Objaviť na albume by sa mohli chalani z DMS, s ktorými má Pil C po rokoch upratané vzťahy, pričom už jeho nie tak dávny feat so Separom „MONEY2″ naznačil, že je to kombinácia, ktorú rozhodne chceme počuť.

Čo sa týka dátumu vydania, očakáva sa záver októbra, prípadne úvod novembra, čo už rozhodne neznamená dlhé čakanie pre fanúšikov. Nachádzame sa v silnom roku, kedy publikovali H16, Momo, Radikal Chef, Konex, Nik Tendo a ďalší, pričom na nové albumy sa chystajú aj Kontrafakt, DMS a Viktor Sheen. Skrátka, konkurencia je možno väčšia ako kedykoľvek predtým. Bude zaujímavé sledovať, kde sa v počúvanosti a popularite zaradí Pil C-ho štvrtý sólový album.

Photo credits: Pil C, profil na Instagrame Pil C

Odporúčame