Ako získať peniaze z pohodlia domova? Stačí ti pripojenie na internet a počítač, začni zarábať online!

online biznis

Ako začať online biznis? Máme niekoľko tipov (Zdroj: Unsplash/marvin-meyer)

#Tráviš na internete väčšinu svojho voľného času? Nič si z toho nerob. Žijeme v storočí, ktorému internet jednoducho kraľuje a to pri práci aj oddychu. A práve preto, ak teraz držíš v rukách šálok svojej obľúbenej kávy či čaju a hľadáš spôsob, ako si čas na internete obohatiť, máme pre teda 6 tipov pre jednoduchý vstup na online biznis trh.

Spisovateľ na voľnej nohe – bloger

Všetko závisí od tvojich schopností a preferencií písania. Vytvor si jednoducho profil na rôznych dostupných verejných stránkach ako napríklad blog.sme.sk a začni blogovať. Ďalšou možnosťou je vytvoriť si vlastnú webovú stránku. Písanie na voľnej nohe zahŕňa aj e-knihy a knihy. Prínosom vydávania kníh je potenciál pasívneho príjmu, najmä pri správnom marketingu.

Návrhár webových stránok

Ak sa ti táto možnosť zdá ako príliš náročná a myslíš si, že ti chýbajú znalosti kódovania, nezúfaj. Existuje niekoľko základných kurzov HTML, ktoré ťa naučia všetko, čo budeš potrebovať. Skombinuj svoje nové zručnosti s platformami, ako sú Wix či WordPress a máš v rukách slušný tromf vo webovom dizajne.

bloger online biznis
Svet online je otvorený každému (Zdroj: Unsplash/andrew-neel)

Točenie videí na YouTube, Instagrame a podobných portáloch

Natáčanie rôznych tipov videí na platformy ako Tiktok, Instagram, Youtube a veľa ďalších je v posledných rokoch jednou z najobľúbenejších činností. A to najmä pre mladú generáciu. Ak máš dobrý nápad a talent vystupovať pred kamerou, určite choď do toho! Predávať môžeš všetko, o čo je záujem.

Handmade

Ak máš šikovné ručičky, dokážeš krásne maľovať, vyšívať alebo rád premieňaš staré veci na nové, homemade biznis je pre teda určite správna cesta, ako svojím hobby možno preraziť na online trhu. Existujú rôzne webové portály, kde takéto výtvory možno predávať. Jedným z obľúbených je určite portál sashe.sk – projekt, ktorý sprostredkuváva predaj ručne robených vecí od šikovných dizajnérov, remeselníkov a výrobcov, ktorí fungujú na tomto webe ako samostatní predajcovia.

Práca snov, kvôli ktorej nemusíš nikam dochádzať: Týmito džobmi si zarobíš aj z pohodlia domova


Fotografovanie

Ak je tvojím koníčkom fotografovanie všetkého, čo vidíš a máš talent zachytiť skutočne pekné zábery, môžeš sa pokúsiť preraziť aj v tomto odvetví. Jedným z hlavných spôsobov je predaj záberov fotobankám. Platí však pravidlo, že ich musíš ponúkať čo najviac a fotografovaniu či nahrávaniu sa venovať naozaj aktívne. Ak však budeš mať šťastie a narazíš na spoľahlivého odberateľa, sám budeš prekvapený, ako ti tvoje hobby môže prispieť do rozpočtu.

Online doučovanie

Jednou z výborných možností, ako si najmä teraz v týchto pandémiou zasiahnutých časoch navzájom pomôcť je vzdelávanie online. Existujú rôzne platformy, ktoré umožňujú neplatenú online komunikáciu. A tak si študenti môžu privyrábať aj tým, že učivo, ktoré majú v malíčku, pomôžu zvládať aj tým, ktorým robí problémy. Stačí si do svojho prehliadača napísať výraz „online doučovanie,” a hneď sa nám zobrazí množstvo stránok, kde si študenti môžu vytvoriť účet a ponúkať tak jednoducho svoje doučovacie služby.


Tento článok bol pôvodne uverejnený v magazíne Unipo Press Filozofickej Fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Jeho autorom je Nina Horňáková.

Zdroj: Unipo Press, Nina Horňáková, hashtag.sk
Odporúčame