Práca snov, kvôli ktorej nemusíš nikam dochádzať: Týmito džobmi si zarobíš aj z pohodlia domova

žena pri počítači

(Zdroj: Unsplash/Corinne Kutz)

#Pracovať z domu? To je sen nielen introvertov. Len si to predstav, ráno prakticky nemusíš vyliezť z postele. Pri práci si môžeš vychutnávať kakao a tešiť sa z toho, že sa ťa nijako nedotkne ranná zápcha. Ak o práci z domu zatiaľ len uvažuješ, prinášame ti príklady džobov, ktorým sa môžeš venovať aj doma. Veríme, že ťa inšpirujú.


ROZHOVOR Soňa sa rozhodla Tvoriť a ľúbiť: Prezradila, v čom je východ lepší i to, že Slováci majú dobrý vkus


#1 O tvojich šikovných rukách by sa malo vedieť

Na Slovensku je viacero skvelých a silných portálov, ktoré sa venujú predaju handmade výrobkov. Vyrobiť niečo originálne ti síce zaberie trošku času, no ak v tom budeš naozaj dobrý, môžeš si časom vybudovať silnú klientelu. Nemáš obe ruky ľavé a naozaj vynikáš v tvorení? Pusti sa do toho! Zaregistruj sa na predajný portál a ukáž celému svetu, čo v tebe drieme.

žena štrikuje
Ukáž svetu šikovnosť svojich rúk! (Zdroj: Freepik)

#2 Podeľ sa so svojimi schopnosťami a zarob

Rôzne komunikačné aplikácie umožňujú okamžite spojiť sa s kýmkoľvek, hoci aj na druhom konci planéty. Môžeš vyučovať jazyky, doučovať predmety, ktoré ti naozaj idú či viesť online kurzy rôzneho zamerania. Nič ti nenapadá na um? Pozri sa na Udemy, určite tam nájdeš nejakú inšpiráciu. Pridaj sa na portál aj ty!

chlapec vo svojej izbe
Ponúkni doučovanie cez internet a z domu nemusíš vystrčiť ani pätu (Zdroj: Unsplash)

#3 Prispievaj článkami alebo píš blog

Rád píšeš? To znamená, že sa máš od čoho odraziť! Svoje básnické črevo môžeš predviezť na rôznych portáloch, ktoré neustále hľadajú externých redaktorov. Pokiaľ chceš ísť svojím vlastným smerom, vytvor si blog. Pri písaní sa zameraj len na jednu tému. Ak sa budeš snažiť písať z každého rožku trošku, výsledkom bude totálny chaos. Písaním si môžeš pekne zarobiť. Keď bude tvoj blog navštevovaný, otvoria sa ti viaceré spolupráce.


Karanténa zmení ich životy: Zamestnanci Twitteru budú môcť pracovať z domu už navždy


za počítačom
Písaním si rozšíriš obzory a necháš počuť svoje myšlienky (Zdroj: Freepik)

#4  Recenziami k spokojnosti všetkých

Nechýba ti kritické myslenie a rád skúšaš nové veci? Zarobiť si môžeš testovaním rôznych produktov s následným písaním recenzií o nich. Ponúkni spoluprácu obchodom či predajcom. Ty im objektívne ohodnotíš tovar, niečo si zarobíš a oni budú mať na výmenu overenú recenziu. Tá je dôležitá. Mnohí si pred nákupom produktov podrobne prečítajú hodnotenia zákazníkov.

mobil v ruke
Písanie recenzií môže byť príjemná forma zárobku (Zdroj: Unsplash)

#5 Marketingový kráľ z pohodlia domova

Vedieť sa presadiť medzi tvrdou konkurenciou na sociálnych sieťach vie len naozaj málokto. Pokiaľ vieš, ako funguje marketing na Facebooku či Instagrame, môžeš pomôcť malým firmám rozbehnúť sa. Úlohou Social Media Managera je vytvoriť (okrem iného) reklamu šitú na mieru, sledovať nové trendy a vedieť odlíšiť daný produkt či firmu od ostatných. Trúfaš si na to?

sociálne média logá
Si profík v reklamných kampaniach? Toto je tvoja šanca! (Zdroj: Freepik)

#6 Vytvor (si) web

Programátori majú zlaté ruky. Teda tí naozaj dobrí. Ak vieš robiť stránky či ovládaš programovacie jazyky, určite si budeš môcť vybrať z dobre platených ponúk, ktorých je na internete viac než dosť. Programovanie ti nič nehovorí no vieš rýchlo písať? Hľadaj ponuky, ktoré sú zamerané na prepisovanie či prekladanie textov. Pri práci z domu platí úmerná rovnica. Čím si lepší a čím viac praxe za sebou máš , tým vyšší honorár si môžeš vypýtať. 

programátor
Ak si trúfaš na tvorbu stránok, úspech je len otázkou času (Zdroj: Unsplash)
Zdroj: entrepreneur.com, millennialmoneyman.com
Odporúčame