Máš šikovné ruky, skvelé nápady a kopu času? Tu je výborný tip, ako si môžeš zarobiť

Žena a jej ručná výroba

Premeň svoj talent na úspešný biznis. Foto: Getty Images

#Vyrábaš voňavé mydielka, hrejivé deky, krásne šperky, originálne oblečenie alebo potrebné rúška? Možno ti doteraz ani nenapadlo svoje výrobky predávať niekomu inému ako kamarátom či známym. Ver však tomu, že na Slovensku je veľa ďalších ľudí, ktorým by tvoje výtvory urobili radosť.

Premeň svoj talent na úspešný biznis. Zarobíš si, potešíš ľudí svojimi výrobkami a zároveň budeš robiť to, čo ťa naozaj baví. Spolu s projektovým manažérom handmade e-shopu ROBENE.sk Lukášom Savarom ti poradíme, ako začať!

Sociálne siete sú fajn základ, má to však háčik

Na výber máš viacero spôsobov – jedným z nich je ponúkať svoju tvorbu cez Facebook či Instagram. Ich výhodou je, že svoje výrobky vieš relatívne jednoducho dostať k zákazníkom, nevýhodou je podľa Lukáša Savaru zložitá kúpa.

Ak totiž niekto zbadá na tvojom profile krásny obraz, musí ťa kontaktovať, či je ešte voľný, potom nasleduje zdĺhavé dohadovanie. Ak bude takýchto záujemcov viac, máš čo robiť, aby si všetkým odpovedal. Nasleduje platba, na ktorú čakáš aj niekoľko dní, prípadne posielaš tovar na dobierku, pričom nemáš istotu, že zákazník si ho aj naozaj vyzdvihne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ROBENE s radosťou 🤗 (@robenesk),

Poď na to jednoducho

Práve zložitý proces predaja stál za vznikom portálu ROBENE, ktorý združuje predajcov handmade výrobkov. O prvotnej myšlienke prezrádza viac líder projektu Lukáš Savara: „Zistili sme, že predajcom na iných portáloch chýba možnosť prijímať platby kartou a poskytnutie dopravy, s ktorou nemusia mať priamy zmluvný vzťah. Začali sme preto hľadať možnosti, ako by sme ich vedeli uspokojiť.“

Jedným dychom dodáva, že nakupujúci majú na portáli úplne rovnaký komfort ako v bežných internetových obchodoch. „Do svojho košíka môžu vkladať produkty od rôznych predajcov a všetko zaplatia v jednej súhrnnej objednávke jednou platbou.“ Ak sa im tovar nebude páčiť alebo ho budú chcieť vrátiť, môžu tak urobiť do 14 dní a peniaze za objednávku sa im vrátia späť na účet. Keď si tvoj výrobok ponechajú, peniaze sú ti, samozrejme, pripísané na účet. Zarobiť si tak môžeš desiatky či dokonca stovky eur mesačne.

Premysli cenu a odfoť výrobky

Otvoriť obchodík zvládneš naozaj rýchlo, najmä ak sa vopred pripravíš. V prvom rade si urob prehľad výrobkov, ktoré chceš ponúkať, a stanov si cenu. Pri jej určovaní zober do úvahy cenu materiálu, ako aj čas strávený pri plánovaní a tvorbe výrobku. Nezabudni ani na čas venovaný správe svojho obchodíka, komunikácii so záujemcami či fotografovaniu výrobku.

Práve pekné snímky sú ďalšou vecou, ktorú budeš v e-shope potrebovať. Pri fotografovaní využívaj denné svetlo a skús viaceré uhly či prostredia. Uvidíš, kde tvoja tvorba vynikne najlepšie. Keď máš všetko pripravené, môžeš si otvoriť svoj vlastný obchodík a pridávať výrobky na predaj.

Vlastný obchod už za pár minút

Otvorenie vlastného online obchodu na ROBENE je veľmi jednoduché a nezaberie ti veľa času. Ako na to?

  • Registrácia – najskôr si založíš svoj vlastný profil. Na jeho tvorbu ti stačí iba platný e-mail, na ktorý ti príde overovacia správa.
  • Otvorenie obchodíka – potom nasleduje vytvorenie obchodu. Vyplníš základné informácie ako názov, logo, adresu, základný opis a bankové spojenie.
  • Výber dopravy – tu sa rozhodneš, akým spôsobom sa tvoje výrobky dostanú k zákazníkovi. Zvolíš prepravnú spoločnosť, osobný odber alebo vlastnú dopravu? E-shop ROBENE má vlastného kuriéra, ktorý vyzdvihne balík u predajcu a doručí ho zákazníkovi. Táto služba je k dispozícii všetkým predajcom bez poplatku.
  • Vloženie produktov – do katalógu môžeš nahrať neobmedzené množstvo produktov úplne zadarmo.
  • Predaj – splnil si všetky uvedené kroky? Gratulujeme! Tvoj vlastný obchodík je hotový a môžeš predávať.
  • Prvá objednávka – budeš o nej upovedomený e-mailom. Máš možnosť objednávku potvrdiť, prípadne upresniť vlastnosti výrobku. Na portáli je aj vlastný „messenger“, cez ktorý môžeš so zákazníkom priamo komunikovať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ROBENE s radosťou 🤗 (@robenesk),

Pomôžu, podporia, zviditeľnia

Keď si s čímkoľvek nebudeš vedieť rady, ochotný tím z ROBENE ti pomôže. „S predajcami aktívne komunikujeme. Ak vidíme, že pri nahrávaní produktov uviedli niečo zle, vždy sa ich snažíme naviesť a naučiť, ako dané funkcie používať,“ objasňuje podporu Lukáš Savara. Svojich predajcov pravidelne podporujú aj článkami v online médiách či cez ich Facebook alebo Instagram.

Príkladom úspešných predajcov je aj manželský pár Františka a Marián. Vyrábajú štýlové deky z merino vlny, ktoré pred pár rokmi úplne ovládli internet. Rozhodli sa predávať aj cez e-shop ROBENE, v ich ponuke sú deky rôznych veľkostí i mäkučký vankúš. V zozname produktov nájdeš aj krásne šaty dizajnérky Matty Urbanič, ručne robené vence SimplyMade, kožené náramky a zápisníky značky SAIRAM alebo farebné rúška Satinss.

Staň sa aj ty majiteľom obľúbenej značky. Vďaka vlastnému online obchodu na ROBENE sa ti podarí odlíšiť od konkurencie a zviditeľníš svoju tvorbu.

ZISTI, AKO PREDÁVAŤ SVOJE VÝROBKY 

Advertoriál pripravený v spolupráci s ROBENE.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame