Conor McGregor a Dustin Poirier sa stretnú aj po 3. raz: Skončí ich zápas ďalším tvrdým knokautom?

McGregor a Poirier na staredowne

McGregor a Poirier na staredowne (Zdroj: Instagram/thenotoriousofficial)

#Najväčší ťahák tohto roka spomedzi všetkých turnajov UFC bude nepochybne trilógia medzi McGregorom a Poirierom. Odveta sa uskutočnila na UFC 257, kde dostal McGregor po prvýkrát KO. Dustin Poirier tak vrátil Conorovi prehru z roku 2014, kedy prehral po necelých 2 minútach. Trilógia sa uzavrie na turnaji UFC 264. Ten prebehne 10. júla 2021.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dustin Poirier (@dustinpoirier)

Vyvrcholenie

V úvodnom vzájomnom zápase sa Poirier k slovu nedostal. Conor už od začiatku výrazne dominoval a tvrdou ľavačkou poslal Dustina k zemi už v 1. kole. Tento súboj prebehol vtedy ešte v perovej váhe do 66 kg. McGregor sa o pár mesiacov stal šampiónom a vzápätí vzal aj titul ľahkej váhy.

Odveta medzi oboma aktérmi prebehla až po necelých 7 rokoch. Tentokrát v ľahkej váhe, avšak s rovnakým favoritom. Ním bol írsky bojovník, ktorý nastúpil do zápasu lepšie. V 1. kole Poiriera na ruky prestrieľal, no nechal si kopnúť veľké množstvo calf kickov. Druhé kolo bolo pre Conora kritické a rozstrieľané lýtka mu vzali pohyb. Pre Poiriera sa naskytla možnosť Íra ukončiť, ktorú využil.

Očakáva sa, že víťaz ich 3. súboja bude prvým vyzývateľom nového šampióna ľahkej váhy. Ním sa stane úspešnejší z duelu Oliveira vs. Chandler, ktorý sa uskutoční na galavečeri UFC 262. Po odchode Khabiba Nurmagomedova do dôchodku je ľahká váha veľmi vyrovnaná a okrem spomenutých bojovníkov by do titulového diania rád prehovoril aj Justin Gaethje.          

Thompson sa blíži k Usmanovi

Okrem hlavného zápasu McGregora s Poirierom na UFC 264 uvidíme aj zaujímavý duel vo welterovej váhe. Posledný vyzývateľ šampióna Gilbert Burns sa po prehre s Usmanom vracia do boja. Súperom mu bude Stephen Thompson, ktorý po zranení a nešťastnom KO od Pettisa nabral 2. dych.

V prípade Thompsonovej výhry by sa americký Wonderboy výrazne posunul bližšie k titulovej šanci. Tú ale prednostne dostane víťaz duelu Edwards vs. Diaz na UFC 262. Nigérijského šampióna momentálne čaká v odvete Jorge Masvidal. Komplikovaná situácia vo welteri by sa týmito zápasmi mala vykryštalizovať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephen „Wonderboy“ Thompson (@wonderboymma)

Zdroj: mmajunkie.com
Odporúčame