Éra neporaziteľného šampióna je oficiálne za nami: Khabib Nurmagomedov po víťazstve oznámil koniec kariéry

Khabib Nurmagomedov oznámil koniec kariéry

Khabib Nurmagomedov oznámil koniec kariéry (Zdroj: Instagram.com/ufc)

#Prišlo to skôr, než sme všetci čakali. Neohrozený a neporazený šampión ľahkej váhy UFC Khabib Nurmagomedov zdolal Justina Gaethjeho a symbolicky hodil rukavice do stredu oktagonu. Urobil tak ešte predtým, ako dosiahol skóre 30-0, po ktorom nesmierne túžil jeho zosnulý otec.

Po 3-dňovom rozhovore s Khabibovou matkou sa však rozhodol. Titul v ľahkej váhe je momentálne voľný a jedna obrovská éra GOAT šampióna UFC skončila. Vo veku 32 rokov sme boli svedkami posledného MMA zápasu nikým nezdolaného bojovníka. Na pozápasovej tlačovej konferencii prezident UFC Dana White prezradil, že Khabib celý zápas bojoval so zlomenou nohou!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Khabib nenavážil?

Veľká kontroverzia ohľadom tohto titulového zápasu nastala deň pred samotným duelom. Vyčerpanému Nurmagomedovovi na váhe podľa mnohých pomohli k podvodu. Analógové váhy ešte predtým, než by sa na nich ustálila ručička určujúca, či bojovník splnil hmotnostný limit, podľa ľudí dohliadajúcich na váhu dokázali, že Khabib navážil 155 libier.

Spôsob však, akým váženie u Khabiba prebehlo, vyvolal veľké nepokoje medzi verejnosťou a UFC sa dostalo pod paľbu kritiky pre údajný podvod. Avšak skutočnú pravdu sa už bohužiaľ nedozvieme.

Dominancia

Nech predzápasové váženie vyzeralo akokoľvek, jedno sa musí Khabibovi nechať. Počas celej jeho MMA kariéry ho nikto vážnejšie neohrozil. Nepodarilo sa to ani Justinovi Gaethjemu, ktorý ho ale v 1. kole párkrát výborne trafil.

Po ňom však značne odišiel fyzicky a začiatkom 2. kola vynikajúcim prechodom z plného mountu na triangel choke ho Nurmagomedov ukončil. Gaethje niekoľkokrát škrtenie odklepal, čo si ale rozhodca v tej rýchlosti nedokázal všimnúť a pod nohami Khabiba Justin zaspal.

So skóre 29-0 sa s nami lúči ďalšia obrovská legenda MMA. Po Henrym Cejudovi a Jonovi Jonesovi ide o ďalšieho UFC šampióna, ktorý v roku 2020 ukončil svoju kariéru. Jedna z mnohých možností je, že o voľný titul v ľahkej váhe sa pobijú Conor McGregor a Dustin Poirier, ktorí sa proti sebe stretnú v januári budúceho roka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Adesanyov vyzývateľ

Turnaj UFC 254 nebol len o dueli Khabib vs. Gaethje. Predhlavný zápas večera priniesol 3-kolovú bitku medzi jednotkou a dvojkou rebríčka strednej váhy UFC. Z víťazstva sa napokon tešil Robert Whittaker, ktorého čaká v titulovej odvete doposiaľ neporazený Israel Adesanya.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Zdroj: hashtag.sk, talksport.com
Odporúčame