Oktagon 45: Veľkolepá Štvanica ukončila etapu. Titulový súboj priniesol smolné zranenie

Oktagon 45 (zdroj: Oktagon MMA)

#Česko-slovenská organizácia Oktagon MMA tento víkend priniesla hneď dva turnaje na pražskej Štvanici. Piatkový špeciál aj sobotná 45ka nezaostali za očakávaniami, práve naopak. Čo sa v klietke v hlavnom meste Českej republiky udialo? 

Oktagon 45: Špeciál

Piatkový špeciál bavil všetkých, ktorí ho sledovali. Novým šampiónom bantamovej kategórie sa stal Brazílčan Felipe Lima, ktorý na body zdolal Jonasa Magarda. Sklamaný Magard mal opasok viac ako 600 dní, no jeho vláda nateraz skončila. Veľké sklamanie zažíva miláčik slovenského publika Samuel Krištofič.

Pirát nestačil na Poliaka Roberta Bryczeka, ktorý ho brutálnym spôsobom ukončil po približne minúte prvého kola. Bryczeka teraz v titulovom súboji v 84ke bude čakať šampión Patrik Kincl. Zaujal aj Václav Mikulášek, ktorý síce prehral, ale po porážke položil rukavice do stredu klietky, čím dal najavo, že končí svoju kariéru.

Je teda možné, že populárneho Babu Yagu už v profesionálnom MMA svete neuvidíme. Vychádzajúcou hviezdou organizácie Oktagom MMA je Brit Shem Rock, ktorý jednak suverénne zdolal Čecha Jana Malacha, aby následne v interview odkázal rivalom, že si ide po každého z nich a nemá problém poraziť prakticky kohokoľvek.

Aj keď sa pôvodne očakávalo, že piatková Štvanica možno bude zľahka v úzadí, opak bol pravdou, pretože tento špeciál bol skutočne prvotriednym MMA eventom.

Oktagon 45: Sobotné vyvrcholenie

Sobotný event na pražskej Štvanici bol podľa promotérov posledným v histórie organizácie Oktagon MMA. Išlo o zakončenie sedemročného procesu, ktorý mal vyvrcholiť titulovým zápasom v perovej váhe medzi Loseneom Keitom a Matem Sanikidzem.

Veľkolepý duel napokon skončil po približne minúte prvého kola, keď sa dovtedy neporazený Belgičan Keita zranil, utrpel zlomeninu na nohe a musel zo zápasu odstúpiť. Šampiónom tak ostal Sanikidze, pričom najviac očakávaný duel večera prakticky neprebehol. Keita si zľahka napravil chuť, keď v klietke požiadal svoju priateľku o ruku a ona povedala áno.

Do Oktagonu sa vrátili aj Ivan Buchinger a Karlos Vémola. Žijúce legendy českého a slovenského MMA sa uviedli víťaznými comebackami, i keď ich súperi odolávali možno viac, ako sa očakávalo. Nechýbala veľkolepá halftime show a príhovor promotéra Ondřeja Novotného, ktorý sa dostal pod kožu.

Oktagon už Štvanicu organizačne prerástol, preto tento príbeh nateraz končí. Organizácia má v pláne aktuálne turnaje vo Frankfurte, v Bratislave, v Manchestri, v Kolíne či v Prahe, pričom do konca tohto kalendárneho roka sa máme na čo tešiť. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Oktagon MMA
Odporúčame