Obľúbené spolupráce, ktorých sa fanúšikovia už pravdepodobne znova nedočkajú

Aj napriek tomu, že československý rapový trh sa môže zdať pomerne malý, tak pravdou ostáva, že na ňom nájdeme dosť početné zastúpenie kvalitných interpretov a rapový žáner je ten najsilnejší, ktorý tu máme

Samotní interpreti vyprodukujú vzhľadom na veľkosť našich dvoch krajín ročne obrovské čísla, ktoré svedčia o obľúbenosti rapu v našich končinách. Každý z nás ma minimálne jedného obľúbeného interpreta, na ktorého skladby netrpezlivo čakáme. Menším sviatkom pre fanúšikov bývajú veľké kolaborácie, keď sa spoja dvaja silní a kvalitní raperi, ktorým to spolu zároveň veľmi sedí. O to ťažšie to potom býva, keď sa udejú veci, kvôli ktorým už daní raperi spolupracovať nebudú, čo pochopiteľne sprevádza veľké sklamanie aj u fanúšikov. My sme Vám v dnešnom článku vybrali zopár spoluprác, ktoré boli medzi fanúšikmi veľmi obľúbené, no už sa ich pravdepodobne nedočkáme.

Samozrejme ale budeme veľmi radi, keď sa niektoré naše príklady v budúcnosti zmenia. Nedávno sa tak udialo, keď veľký spor z minulosti za hlavu zahodili Radikal Chef so Separom a vznikol z toho poriadny banger, ktorý potešil mnohých poslucháčov. Poďme ale už k dnešnému článku.

SAMEY x MOMO

Začíname spoluprácou z roku 2015, ktorej hlavnými aktérmi boli členovia Haha Crew Samey a Dalyb s tvrdým Momom. Spolupráca okamžite po vydaní spôsobila obrovskú vlnu komentárov a diskusií a do dnešného dňa nazbierala vyše 2 200 000 zhliadnutí. Jedna skupina ľudí sa spolupráci tešila, druhá kritizovala Moma, prečo vlastne išiel do takejto spolupráce a tretia partia zase pohŕdala Sameyom, ako predstaviteľom novej vlny slovenských raperov. Zaujímavý je hneď prvý komentár, ktorý tak celkom trafil do čierneho. V roku 2015 sa mnohí vysmievali za vlasy, štýl a zvuk, no zároveň v roku 2017 si tieto atribúty osvojila polovica raperov a veľké skupiny fanúšikov. Podobnú spoluprácu však budeme pravdepodobne v roku 2020 (a neskôr) hľadať márne. Nič, ani sociálne siete nenasvedčujú tomu, že by medzi Momom a Sameyom nejaké vzťahy ostali. Zároveň však ani nevieme o žiadnom priamom konflikte, takže ktovie… Zatiaľ však ostáva takáto spolupráca pre nás v nepravdepodobnej rovine.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Máš rád Tupaca alebo GTA? Toto je pre teba povinnosť (VIDEO)

MOMO x EKTOR

Úprimne by sme asi klamali keby sme povedali, že toto nebola jedna z najlepších spoluprác na československej scéne. Jeb*em Tvoje Love s ultra beatom od Maikyho má bezmála 5 miliónov zhliadnutí. Okrem tejto veci spolu Momo a Ektor vytvorili aj tracky ako Mám Plnú Hlavu, Krysy či Naplno. Týmto raperom to vždy spolu sedelo skvelo a v ich featuringoch bola zakaždým cítiť tá správna rapová chémia.

https://www.youtube.com/watch?v=ksR9sAQ9MEU

Nejednému fanúšikovi určite ostalo ľúto, keď sa vzťahy medzi interpretmi začali rozvracať a v súčasnej dobe po viacerých priamych konfliktoch je obnovenie spolupráce nepravdepodobné.

PIL C x DMS

Pil C a chalani z DMS boli svojho času výborní kamaráti, ktorí spolu dali dokopy banger ako Idem C, či Separ ako člen DMS bol hosťom na skladbách Dotokedydal a samozrejme na jednom z najväčších hitov na rapových párty Vidím Jak Ich Je*e. Nebolo tajomstvom, že raperi sa poznali aj pred začiatkom Lukášovej rapovej kariéry a ich kamarátstvo držalo dosť dlhý čas aj počas spoločnej hudobnej cesty. Čo sa teda mohlo pokaziť? Túto otázku dosť dlho riešili fanúšikovia z oboch táborov, keďže si to nevedeli vysvetliť a za podareným kombom im bolo ľúto. Od Pil C-iho sme sa priameho vysvetlenia nedočkali a objavovali sa len špekulácie, že chalanov rozkmotrili isté nezhody v rámci alkoholu a životného štýlu. Dlhší čas neodpovedal na tieto otázky ani Separ, až do jedného dňa, keď odpovedal v rámci Instagram Questions fanúšikovi.

Ťažko povedať, ako vnímajú aktéri situáciu dnes. My a určite mnoho ďalších fanúšikov by sme boli radi, ak by sa vzťahy urovnali. Každopádne, momentálne nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa tohto komba ešte mali dočkať.

SERGEI BARRACUDA x PASTOR

Ako ďalší tu máme mimoriadny čerstvý beef medzi už bývalými členmi dobre známeho zoskupenia AK, ktoré fungovalo na českej scéne od roku 2007 a na konte má niekoľko úspešných skladieb. Názory na rozpad skupiny boli rôzne, niektorí fanúšikovia boli radi, že Sergei ide vlastnou cestou, no viacerí by rozhodne chceli chalanov udržať pokope. My dnes vieme, že to reálne nie je a pravdepodobnosť budúcej spolupráce po niekoľkých albumoch a singloch je na konci. V tomto prípade máme k dispozícii vyjadrenia oboch interpretov, takže každý z nás si vie o danej situácii spraviť vlastný pohľad.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pil C, Supa a Delik. Song „Dekadentný“ otvára oči dodnes

PIL C x HAHA CREW

Na záver dnešného článku tu máme takpovediac priekopníkov newschool rapu na Slovensku. V rokoch 2013/2014 začali na našu scénu prichádzať chalani s novým zvukom, novými vecami, novým štýlom a okamžite si získali srdcia mladých poslucháčov, ale zároveň rozpútali aj viaceré debaty medzi „oldschoolermi“. Medzi absolútnu špičku „nových raperov“ sme v tej dobe mohli označiť Pil C-iho a chalanov z Haha Crew. V roku 2015 prišiel aj pochopiteľný krok, čiže spoločná skladba. Dokopy ju dali Pil C a Zayo s produkciou od Dalyba. Tam to ale bohužiaľ aj skončilo. Medzi rapermi začalo vznikať napätie, ktorého zdroj dodnes nie je na 100% jasný, no v tábore fanúšikov Haha Crew sa hovorilo o tom, že Pil C zožal ten úspech, ktorý mal mať Samey a podobne, s čím ale neboli viacerí, vrátane nás, stotožnení. Rozkol vo vzťahoch sa prehĺbil v roku 2017, keď sa mal Pil C objaviť na Egovom albume Precedens na skladbe Flexim Ako Gott, kde už mal aj nahratú slohu. Na tejto skladbe ako iste viete, figurujú aj chalani z Haha Crew a Yzomandias. Všetko bolo dohodnuté, no na poslednú chvíľu sa Pil C-iho účasť na projekte zrušila. Pravý dôvod sa viackrát snažil objasniť aj Ego, no v podstate sme dostali dve rôzne verzie, jednu v livestreame a jednu v rozhovore s Adelom pre Refresher (od 14:45). Po všetkom čo sa udialo sa dá budúca spolupráca dokopy asi len veľmi ťažko.

Ďakujeme, že si došiel až sem. Svoj názor na jednotlivé spomenuté veci nám určite vyjadri do komentára. Zároveň nám môžeš napísať, ktorú spoluprácu by si v budúcnosti najradšej videl ty.

 

 

 

 

Odporúčame