Herný newsfilter: Nový Spider-Man príde už túto jeseň a poznáme aj najhoršie hodnotenú hru roka

Dvaja Spider-Mani

Nový Spider-Man 2 príde už túto jeseň (Zdroj: Sony)

#Minulý týždeň jasne ovládlo Sony so svojou stredajšou hernou prezentáciou PlayStation Showcase. Predstavených bolo viac než 30 trailerov, ktoré nájdeš v tomto zozname. Zamerali sme sa najmä na tie najdôležitejšie. Často však išlo len o takzvané CGI videá, ktoré majú ďaleko od skutočnej kvality danej hry.

Na prekvapenie mnohých sme sa o práci tvorcov z rodiny PlayStation Studios dozvedeli len málo. To zjavne prispelo k sklamaniu fanúšikov, ktorí túto šou vo väčšine prípadov ohodnotili priemerným hodnotením „C“. Sony však ukázalo aj doplnok, ktorý sa javí ako zbytočnosť pre väčšinu hráčov.

Pavučiny a strieľačky

Vydanie dlho očakávaného pokračovania v hlavnej úlohe s „pavúčím mužom“ sa ukázalo v novom rozsiahlom hernom videu. Predstavili nám niekoľko nových funkcií a zároveň sa objavil aj hlavný nepriateľ, lovec Kraven. Peter Parker má tentokrát čierny oblek Symbiote, ktorý poskytuje jedinečné schopnosti a jasne pripomína Venoma.

Bungie, tvorcovia úspešného Destiny 2 a zároveň už patriaci Sony, predstavili reštart vlastnej série Marathon z čias 90. rokov. Tentokrát ide o sci-fi akčnú strieľačku plnú výrazných farieb.

V krátkom videu nám tvorcovia z Firewalk Studios ukázali niečo z ich pripravovanej hry Concord, ktorá sa odohráva v nekonečnom vesmíre a nesie znaky sci-fi online strieľačky. Na prvý dojem sme mali pocit, že sledujeme trailer pre dlhoročne vyvíjanú hru Starfield, ktorá nesie logo Xboxu.

Trojicu online strieľačiek z dielne PlayStation Studios uzatvára Fairgame$, ktorý pripomína sériu hier Payday zameraných na úspešné dokončenie všakovakých lúpeží. Máme sa tešiť na nové nápady a herné mechaniky, prostredníctvom ktorých sa tvorcovia budú snažiť odlíšiť od konkurencie.

Koniec herných diskov

Spolu s predstavením druhého dielu Alan Wake od tvorcov, ktorí sa preslávili sériou Max Payne, prišla aj správa naznačujúca koniec jednej éry. Dvojka, plná hororu a akcie, sa dostane na konzoly a počítače 17. októbra tohto roka, no iba vo forme digitálnej verzie. Argumentom je to, že veľké percento hráčov už nepreferuje fyzické disky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dovolenka s obmedzeným rozpočtom: Ako zažiť výlet snov, aj keď máš málo peňazí?

Vďaka tomu sa zároveň bude hra predávať až o 20 eur lacnejšie ako obvykle. Napríklad, God of War Ragnarök sa na PS Store predáva za 79 eur, zatiaľ čo Alan Wake 2 je možné predobjednať pre PlayStation 5 už za 59 eur.

Avšak mnohým hráčom sa takýto prístup nepáči a stále si želajú „fyzické vydanie“. Dokonca sa už ozval aj vydavateľ THQ Nordic, ktorý pôvodne priniesol prvý diel na obchodné poličky. Štatistiky však hovoria svoje. Za posledných 12 mesiacov predal Capcom už závratných 90 % svojich hier formou digitálnej distribúcie.

Zbytočnosť od PlayStation?

Okrem hier Sony predstavilo aj prenosné zariadenie s displejom umiestneným medzi akoby rozseknutým ovládačom DualSense. Ide o niečo podobné ako handheldy Nintendo Switch, Steam Deck či Asus ROG Ally, avšak s jedným zásadným rozdielom.

Takzvaný „Project Q“ je určený výhradne na streamovanie akýchkoľvek hier z konzoly PS5 pomocou Wi-Fi pripojenia. Jeho praktické využitie je teda obmedzené na domáce prostredie. Môže sa preto zísť v momentoch, keď si budeš chcieť niečo zahrať v posteli či niekde inde bez prítomnosti väčšej obrazovky.

Zdá sa nám to ako veľmi drahý luxus, no rovnako sme takto uvažovali aj o novom PlayStation VR2, ktoré sa podľa Sony veľmi dobre predáva. Zatiaľ nie je známa ani cena, ani dátum vydania, no určite sa priprav na sumu prekračujúcu 150 eur.

V skratke na záver

  • V novej hororovo ladenej hre Alone in the Dark sa objavia aj známi herci David Harbour zo seriálu Stranger Things a Jodie Comer, ktorá je známa vďaka sérii Killing Eve.
  • Sony oznámilo, že 30 percent používateľov služby PlayStation Plus si predpláca drahšie úrovne Premium a Extra.
  • Herné spracovanie Star Wars od Ubisoftu je údajne naplánované na jar budúceho roka.
  • Sony tvrdí, že predaje PlayStation VR2 prekonávajú predchádzajúci model pre PS4.
  • Akcie spoločnosti Embracer Group v stredu klesli o viac ako 40 % po tom, čo švédska herná spoločnosť oznámila, že ich plánovaný veľký obchod bol nečakane zrušený.
  • Microsoft podal odvolanie proti rozhodnutiu Spojeného kráľovstva zablokovať jeho dohodu o kúpe vydavateľstva Activision Blizzard.
  • Konami predstavilo remake tretieho dielu Metal Gear Solid a remastrovanú kolekciu.
  • The Lord of the Rings: Gollum je najhoršie hodnotenou hrou tohto roka.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST masiek na tvár: Táto značka prevalcovala ostatné na plnej čiare, pleť po nej žiarila!

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, twitter.com, playstation.com
Odporúčame