Nový album KF sa volá REAL NEWZ: Bude sa prepisovať história?

Nemožné sa stáva skutočnosťou. Album legendárnej slovenskej rapovej skupiny Kontrafakt naberá reálne kontúry. Ego, Rytmus a Anys sa z rapovej hry na niekoľko rokov ako skupina odmlčali, ale sú späť a z toho, čo sme zatiaľ mohli vidieť, môžeme povedať, že sú nielen späť, ale sú opäť pripravení to tu celé ovládnuť.

Keď vyšiel album NAVŽDY, písal sa rok 2013. To je už šesť rokov. Cítite sa starí? Nevadí. Tento album sa zapísal do československej rapovej histórie a je označovaný za najlepší zo všetkých. Či to tak je posúďte všetci sami pre seba, ale minimálne 2-3 skladby z tohto albumu viete určite naspamäť, i keď ste sa tomu bránili.

Jednoducho vtedy Kontrafakt pustil von také veci, že sa o nich hovorí dodnes. A to je v čase, kedy denne vychádzajú nové a nové tracky, veľkou vzácnosťou. Ako ale už píšeme, šesť rokov je dlhá doba.

Počas tohto času sa vypracoval Kali, Pil C, na vrchol sa dostali chalani z DMS a je tu aj veľký počet mladých raperov, ktorí sú zástupcami takzvanej novej školy. Kam sa zaradí Kontrakfat? Vieme, že nebudú rapovať o tom istom, nikdy to nemali vo zvyku.

A v neposlednom rade, nie sú to tí istí ľudia ako predtým. Ego aj Rytmus si vybudovali rodiny, predovšetkým teraz je pre Rytmusa otcovstvo úplne novým zážitkom, ktorý mu poskytuje absolútne exkluzívny pohľad na život. O Anysovi bolo logicky počuť najmenej, ale nik nepochybuje o tom, že hudbu vie robiť stále.

Krst albumu, ktorý dostal názov REAL NEWZ prebehne v Bratislave 26.decembra. Skutočné správy, žiadne výmysly. Na čo sa môžeme tešiť? Po tom, ako vysoko je nastavená latka od DMS, nemôžeme očakávať, že by ju KF chcelo podliezať. Kontrakfat nikdy nechcel byť číslo jeden, ale predbehnúť Separa, Dameho a Smarta nebude jednoduché.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rap a spev. Sergei Barracuda a Adam Mišík vytvorili skladbu k českému filmu BANGER

Ak to ale niekto má dokázať, sú to zrejme títo chalani. REAL NEWZ vychádza prvého decembra a nepochybujeme, že nie sme jediní, kto odpočítava dni do tohto dátumu. Tí, ktorí to tu budovali a následne to tu ovládli, sú späť.

A to nie je len tak.

Odporúčame