Nádherné ženy, strhujúce príbehy aj adept na Oscara: Vyber si zo skvelej októbrovej ponuky Netflixu

Záber zo seriálu The Queen's Gambit

Tešiť sa môžeš aj na minisériu The Queen's Gambit (Zdroj: Netflix)

#Máme tu október, čo okrem jesenného počasia prináša aj množstvo sprísnených opatrení v súvislosti s pandémiu koronavírusu. Pre tých, ktorí momentálne skončili nielen na dištančnom štúdiu, ale napríklad aj na home office, tu máme výber toho najlepšieho, čo nájdeš tento mesiac na Netflixe.


Netflix začína odhaľovať novinky: Kľúčové postavy zo Zaklínača čaká niekoľko zmien


Nie, žeby sme tým chceli povedať, že sa nemáš venovať povinnostiam, ale poznáš to, oddych si to niekedy doslova pýta. A hlavne vtedy, keď sa v tvojho domova stane zároveň aj tvoja pracovňa či učebňa. Čo si z nasledujúcej ponuky vyberieš ty?

Emily in Paris (2. október)

Netflix hneď začiatkom mesiaca zverejnil seriál, ktorý sa okamžite vyšvihol na prvé priečky v sledovanosti na Slovensku. Ide o dramatický seriál s prvkami komédie, o ktorého námet sa postaral Darren Star. V hlavnej úlohe sa predstavila nádherná herečka Lily Collins.

Tá stvárnila mladú Emily, ktorá sa rozhodne zmeniť od základov svoj život. Jedného dňa sa rozhodne zbaliť a odectovať do Paríža. Práve vo vysnívanom Francúzsku si chce splniť všetky svoje sny. To, či sa jej to podarí, sa dozvieš v desiatich polhodinových častiach.

Hubie Halloween (7. október)

Nový film s Adamom Sandlerom je niečím, čomu sa mnoho fanúšikov kvalitných filmových zážitkov vyhýba. A všetko nasvedčuje tomu, že Hubie Halloween je na tom rovnako. Hubie Dubois je štyridsiatnik žijúci u mamy, hovorí divným šušlavým hlasom, má „crush“ na najkrajšie dievča zo školských čias a je dlhoročným miestnym trapkom.


Legendárny Barbar Conan v novom šate: Ikonickú postavu Schwazeneggera si vzal do parády Netflix


V mestečku Salem sa blíži Halloween a Hubieho záľubou je dodržiavať poriadok. My už samozrejme máme film za sebou. V našej recenzii sa dočítaš, čo si o snímke myslí náš kolega Rudolf.

The Haunting of Bly Manor (9. október)

Spomínaš si ešte na projekt The Haunting of Hill House? Nuž, toto môžeme považovať za druhú sériu. Ide o typický strašidelný projekt, ktorý si svoju premiéru pýta svoju premiéru v období Halloweenu. Výhodou je, že ide o samostatný príbeh s novým strašidelným domom, takže ak ti prvá séria ušla, o nič neprichádzaš.

Tento príbeh je adaptáciou známeho diela The Turn of the Screw. To sa už dočkalo viacerých verzií, nám zostáva len dúfať, že táto z nich dopadne najlepšie.

The Trial of The Chicago 7 (16. október)

The Trial of The Chicago 7 vyzerá presne ako film, ktorý si zaslúži dostať Oscara. Pôvodne sa snímka mala dostať do kín, no vzhľadom na situáciu je jasné, že to nepôjde. Netflix tak snímku odkúpil od štúdia Paramount. Za filmom stojí scenárista a režisér Aaron Sorkin, takže veríme, že sa naozaj máme na čo tešiť.


RECENZIA Sociálne siete ničia život človeku aj spoločnosti: Dokument od Netflixu je absolútnou povinnosťou pre každého


To, čo bolo v roku 1968 zamýšľané ako pokojný protest proti zjazdu demokratov, sa zmenilo na násilie. Organizátori protestov, vrátane Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealeyho, boli obvinení z podnecovania nepokojov. Nasleduje tak obrovský súdny proces. Ten sa zapísal do histórie ako jeden z najznámejších vôbec.

The Queen’s Gambit (23. október)

Čo je na jesennú depresiu lepšie, ako nový projekt s nádhernou Anyou Taylor-Joy? V snímke The Queen’s Gambit sledujeme príbeh Beth Harmon, siroty závislej na všetkom, čo sa dá zohnať. Postupne však zisťuje, že má obrovský talent na šach.

Adaptáciu knihy Waltera Tevisa pretvorili na minisériu, ktorú si budeš môcť pozrieť už 23. októbra. Réžiu si zobral na starosti oscarový Scott Frank, ktorého poznáš ako scenáristu takých projektov, ako Logan, A Walk Among the Tombstones či Marley a Ja.

Okrem toho môžeš sledovať nové epizódy Unsolved Mysteries, animovaný príbeh Over the Moon, A Babysitter’s Guide to Monster Hunting, prvá séria Barbarians či mimoriadne zaujímavý dokumentárny projekt Deaf U, ktorý sa venuje hluchonemej komunite.

Zdroj: hashtag.sk, whats-on-netflix.com, imdb.com, collider.com,
Odporúčame