RECENZIA „Zábavná“ halloweenska komédia Hubie Halloween: Ako ďaleko je Adam Sandler ochotný zájsť?

Adam Sandler v novom filme Hubie Halloween

Adam Sandler v novom filme od Netflixu s názvom Hubie Halloween (Zdroj: Netflix)

#Netflix nám aj tento rok doprial novú halloweensku komédiu, ktorej hlavnú úlohu prevzal Adam Sandler. Myslím, že už pri tomto mene je dôvod na paniku. Táto nestarnúca herecká legenda má za sebou už skutočne všeličo a myslím, že aj tento projekt ti vie potvrdiť, že jeho repertoár je naozaj neobmedzený.

Adam Sandler v novom filme od Netflixu s názvom Hubie Halloween (Zdroj: YouTube/Netflix)

Klišé, klišé, klišé

Hubie Dubois (Adam Sandler) je štyridsiatnik žijúci u mamy, hovorí divným šušlavým hlasom, má „crush“ na najkrajšie dievča zo školských čias a je dlhoročným miestnym trapkom. V mestečku Salem sa blíži Halloween a Hubieho záľubou je dodržiavať poriadok – toto nazvem príbeh. Z neďalekej liečebne utečie pacient, ktorý sa rozhodne počas tohto amerického sviatku chodiť po uliciach Salemu s maskou prasaťa – toto nazvem zápletka. Toľko na úvod.


Netflix začína odhaľovať novinky: Kľúčové postavy zo Zaklínača čaká niekoľko zmien


Okrem úžasného Sandlera v hlavnej úlohe tu uvidíš aj množstvo iných známych tvári: Steve Buscemi (Stratili sme Stalina), June Squibb (Nebraska), Noah Schnapp (Stranger Things), či dokonca Ben Stiller (Noc v múzeu). Všetci z nich však vyzerajú, že by najradšej rýchlo utiekli z nakrúcania.

Adam Sandler v novom filme od Netflixu s názvom Hubie Halloween (Zdroj: YouTube/Netflix)

Keď hlavný hrdina nie je hrdina

Úprimne, rola pána Sandlera je otrasná. To už aj jeho červená termoska je zaujímavejšia ako on. Poviem ti o nej niečo – nosí ju neustále za opaskom, dokáže vystreľovať lano, skryť polievku alebo sa zmeniť na megafón… Dobré, čo? Ostatní aktéri sú už len nabaľujúcou sa vatou tohto neskutočne trápneho projektu.

O vedľajších postavách radšej pomlčím. Scenáristi sa s nimi vôbec nepohrali a sú len figúrkami, ktoré Hubie stretáva počas svojho putovania halloweenskou nocou. Aj tie sú napísané jednoducho, hlavne tak, aby im americký ľud prišiel na chuť a stotožnil sa s nimi.

Adam Sandler v novom filme od Netflixu s názvom Hubie Halloween (Zdroj: YouTube/Netflix)

Film, ktorý svoju pointu musí vysvetliť

Hubie Halloween má však aj skrytý odkaz – teda, na konci ti ho pre istotu postavy vysvetlia. Trpké sklamanie na konci teda nehrozí a som rád, že aspoň takýmto spôsobom dokázali film oživiť. To, či už ti to bude stačiť, nechám na teba.


Legendárny Borat je späť: Do Spojených štátov sa vracia aj s dcérou, koronavírus chce zabiť panvicou


Z technickej stránky ti nepoviem nič, lebo sa o nej nič povedať ani nedá. Kamera, strih či hudba nedokážu tento film ani vyzdvihnúť, ale ani zhodiť. Popravde som si ani nevšimol, či nejaká hudba bola vo filme použitá. Len som tak dúfal, že mi Hubie Halloween nevyprší z hlavy skôr, ako ti ho bližšie priblížim.

O čom teda má byť halloweenska komédia?

Prosím, hlavne nečakaj halloweensku komédiu. Aj keď chce snímka niečo povedať a viac-menej sa jej to na konci podarí, tá hodinu a pol trvajúca cesta je skutočne tŕnistá. Osobne som s minutážou bojoval a po pol hodine vtipov, ktorých je asi päť a neustále sa opakujú, ma už príbeh vôbec nebavil a ani nezaujímal. Ak chceš niečo lepšie, skús sa pohrabať v starších klasikách, akými sú napríklad Ghostbusters.

Máš chuť si pozrieť uletenú jednorazovú „zábavu“, na akú si s Adamom Sandlerom zvyknutý? Nuž, to zrejme aj dostaneš. Ide však len o generické dielo, ktoré muselo zle vyzerať už na papieri. No a skús uhádnuť, ako to celé pôsobí vo forme celovečerného filmu.

Hodnotenie: #####

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame