Našiel Dame štrbinu vo vládnych nariadeniach? Rap sa pandémii poddať nehodlá

Vo veľkom sa v týchto dňoch píše o tom, ako veľmi ovplyvnia aktuálne vládne nariadenia kultúru a šport. Umelci sa búria, rozhodlo sa o veciach, ktoré môžu kultúru a šport v našej krajine poslať na okraj verejného záujmu. O finančných stratách nehovoriac. Na celú vec sa (opäť) pozrel aj Dame z DMS, ktorý to poňal v tomto prípade zľahka humornou formou. I keď, z toho, na čo prišiel, by si možno organizátori akcií boli niečo zobrať.

Včera sme vás v osobitnom článku informovali o tom, ako sa raperom nepáčia aktuálne vládne nariadenia. K celej veci sa vyjadrili viacerí, citovali sme Majka Spirita, Dameho, Separa či Radikal Chefa. Spomanínaný článok o tejto problematike si môžete prečítať TU.

Ako je veľmi dobre známe, od septembra bude zákaz podujatí po 23 hodine. Damemu a mnohým ďalším sa zdá byť tento krok tendenčný. Najnovšie sa k nemu vyjadril v príspevku na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. „Vlastne, keby začínajú akcie o 0:01, tak to je už nový deň a mali by sme 22 hodín a 59 minút na solídu párty, nie?“ nahlas sa zamyslel.

Keď sa na to pozrieme z čisto byrokratického hľadiska, tak má tento predstaviteľ skupiny DMS, ktorý na jeseň plánuje turné k novému albumu 100RY, pravdu. Ktovie, ako by sa riešilo, keby skutočne na papieri akcie začínali o 0:01. Je totiž napísané, že hromadné podujatia v interiéri sa nemôžu konať v konkrétny deň po 23.hodine. Samozrejme, keby do toho nielen raperi, ale všetci umelci išli, bolo by to okaté, ale na druhej strane, akcia vyvoláva reakciu.

A členovia slovenskej kultúry sa s určitosťou nebudú len tak prizerať na to, čo sa momentálne deje. Ktovie, kam toto celé môže smerovať, avšak jedno je isté. Ak sa nič prevratné neudeje, tak Separ, Dame, Nerieš či ďalší, ktorí plánovali turné na koniec tohto roka, budú mať o starosti navyše postarané a budú musieť zvažovať ako všetko upraviť tak, aby ich tours mohli fungovať aspoň v akom-takom upravenom režime.

Dodajme, že Dame pripravuje 100RY tour, k svojmu druhému sólovému albumu s názvom 100RY, ktorý vyšiel v júni tohto roka. DJ-om na turné mu mal byť kamarát a kolega z DMS Smart.

Foto: Dame, profil na Instagrame

Odporúčame