Najzaujímavejšie československé rapové klipy – časť 2.

Dnes pokračujeme druhou časťou aj v našej najnovšej sérii, v ktorej vám prinášame (aspoň podľa nás) tie najzaujímavejšie rapové klipy, ktoré uzreli svetlo sveta či už na našej, alebo na susednej rapovej scéne. Prvú časť si naklikalo naozaj dosť veľa z vás, a teda dnes pokračujeme ďalej.

Hneď na začiatok musím podotknúť, že sa jedná o sériu, ktorá bude mať aj viacero ďalších pokračovaní, a teda sa do nej logicky nezmestia všetky klipy, na ktoré si spomeniete. Za vaše rady a tipy sme ale vždy veľmi vďační. Ďalšou vecou je to, že témou a myšlienkou článku nie je vyberať neznáme klipy, práve naopak. Vyberáme klipy, ktoré (ako už z názvu vyplýva) boli svojho času, respektíve doteraz veľmi úspešné, alebo minimálne zaujímavé. Samozrejme, určite nájdete v článkoch aj klipy, ktoré ste doteraz možno nezaregistrovali, a nie sú až také populárne, ale všetko príde časom, a ak ste dnes nenašli svojho favorita, napíšte nám ho do komentárov. Nebudeme už ale veľa písať, vyhovieť sa bohužiaľ nedá každému.

Rytmus – Keď sa budú pýtať ft. Kali

Tak dnešok začneme hneď zostra. Dobre známa dvojica Rytmus a Kali si strúhli skvelú spoluprácu na Rytmusovom poslednom albume – Krstný otec. Skladba dostala hneď aj fantastický vizuál z ďalekého Islandu. Klip, ktorý je v réžií Dušana Krajčoviča je plný krásnych záberov z nádhernej a jedinečnej islandskej prírody. Videoklip sa teší veľkej obľube, veď od svojho releasu (December) si ho naklikali 4 milióny ľudí.

Tono S. – Tono Temnota

Tono, člen formácie GR mal neskutočne silný vstup do aktuálneho roku. Najprv vydal silný track Neublížil som, ktorý rozoberá aktuálne veľmi známu tému, no a nie je to tak dávno, čo pustil do obehu aj track Tono Temnota, ktorý sa dočkal hneď aj klipového spracovania. O tento skvelý vizuál sa postaral Ovar Maryška a výsledok stojí naozaj za to. Nie nie, Tonči nám nepribral, len je dole hlavou 🙂

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

Separ – Nakazený 2

Približne v polovici roku 2016 vydal Separ dlho očakávané pokračovanie legendárneho tracku Nakazený. Druhá časť dostala rovno aj vizuál, ktorý sa nám vryl do pamäte hneď po prvom zhliadnutí. Hororový klip, v ktorom si okrem hlavného aktéra zahrala aj jeho žena Tina, výborne vystihol prísnu atmosféru singlu. O réžiu sa postaral Michal Nemtuda, ktorého meno tu nie je prvý, a určite ani posledný krát.

AK – Cizí tváře ft. Ektor

Sergei Barracuda a Pastor z formácie AK + Ektor, to ani nemohlo dopadnúť zle. Track Cizí tváře vyšiel v polovici roka 2015, hneď aj so skvelým videoklipom. Kriminálna tematika so skvelou réžiou od Michala „Kunesa“ Kováča (ktorý režíroval napríklad aj KF – V mojom svete) vniesla tomuto tracku veľký rozmer. Klip je o partii autičkárov, no a myslím, že viac hovoriť netreba, ak to náhodou nepoznáte, tak si pozrite klip, a uvidíte ako to celé dopadlo.

Moja Reč – Nočný let

Čo viac dodať. Dnešok nám uzatvárajú dobrí chlapci z Mojej Reči. Nočný let (z albumu Dobrí chlapci III) už nejaké roky má (2011), no rozhodne to je klip, ktorý predbehol dobu, a svojho času sa o ňom hovorilo ako o jednom z najdrahších slovenských videoklipov, ktoré uzreli do tej doby svetlo sveta. Klip sa natáčal v Prahe a o réžiu sa postarali Dany Peschl a Katarína Šulajová.

Tak, a máme za sebou aj druhú časť. Tipy na ďalšie klipy nám samozrejme posielajte do komentárov, už čoskoro časť číslo III!

Odporúčame