Rebríček 30 najväčších hitov uplynulého desaťročia: Najobľúbenejšiu skladbu sme nemohli vymazať z hlavy!

Medzi top piesňami minulej dekády nesmie chýba Bad Guy

Medzi top piesňami minulej dekády nesmie chýba Bad Guy (Zdroj: YouTube/Billie Eilish)

#Aj ty miluješ hudbu, podobne ako my? Pripravili sme si rebríček 30 najväčších hitov poslednej dekády. Do rebríčka sme zarátali všetky zahraničné skladby, ktoré nejakým spôsobom zasiahli svet a zmenili hudobný priemysel a zároveň vyšli od 1. januára 2010 do 31. decembra 2019.

Nenájdeš tu však žiadneho slovenského interpreta, pretože pripravujeme aj samostatný rebríček slovenských piesní. Taktiež sme sa zhodli, že každý zahraničný interpret má možnosť obsadiť len jednu priečku. Aj napriek tomu, že mnohí speváci mali počas týchto desiatich rokov viacero hitov, chceli sme, aby dostali priestor aj iní.

Ešte je potrebné poznamenať, že pri výbere sme sa neriadili žiadnym žánorom, oceneniami ani dĺžkou skladby. Ide o nezávislý výber hitov, ktoré rezonujú internetom dodnes a majú predpoklad stať sa klasikami. Aj keď v rebríčku nájdeš viac hitov od sólového interpreta či kapely, všimnúť si môžeš, že desaťročie ovládli spolupráce. Ktorá pieseň je tvoja obľúbená?


Rebríček 10 najdesivejších vrahov odsúdených na smrť: Brr, toto naozaj spáchali, niektorých odsúdili len nedávno!


Despacito

Interpret: Luis Fonsi, Daddy Yankee, Justin Bieber
Dátum vydania: 27. máj 2017
Počet prehratí na YouTube: 7,7 miliárd

Zrejme neexistuje nikto, kto by nepoznal tóny Despacita. Pre niekoho nestarnúca, pre iných otrasná skladba. Uznať jej však treba, že sa najpočúvanejšou nestala náhodou a do nálady nás vie dostať aj dnes.

Shape of You

Interpret: Ed Sheeran
Dátum vydania: 28. január 2017
Počet prehratí na YouTube: 5,6 miliárd

Dekáda parila aj Edovi Sheeranovi. Získal milióny fanúšikov, miliardy počúvaní svojich skladieb a získal si aj nás. Piesňou Shape of You prekonal hneď niekoľko rekordov na YouTube a bojuje o najpočúvanejšiu skladbu vôbec.

See You Again

Interpret: Wiz Khalifa, Charlie Puth
Dátum vydania: 25. apríl 2015
Počet prehratí na YouTube: 5,4 miliardy

Dojemné vyznanie Paulovi Walkerovi pod taktovkou Wiza Khalifu a Charlieho Putha nenechalo v kine ani jedno oko suché. Dodnes sme sa nezmierili s nečakaným odchodom hereckej legendy a skladba nás vie stále dojať.

Uptown Funk

Interpret: Mark Ronson, Bruno Mars
Dátum vydania: 17. január 2015
Počet prehratí na YouTube: 4,5 miliárd

Bruno Mars spoločne s Markom Ronsonom ovládli v roku 2015 Grammys a skladba vyhrala aj hlavnú kategóriu. To, že Bruno si ocenenie za najlepšiu pieseň prevzal aj o dva roky neskôr (24K Magic), ho oprávňuje byť v našom rebríčku.

Sugar

Interpret: Maroon 5
Dátum vydania: 28. marec 2015
Počet prehratí na YouTube: 3,6 miliardy

Svadobný klip k Sugar od Maroon 5 presvedčil tisíce žien, aby na ich svadbe odznela táto skladba. Maroon 5 sa stal sexsymbolom pre milióny žien a zrejme aj pre niekoľkých mužov.

Roar

Interpret: Katy Perry
Dátum vydania: 14. september 2013
Počet prehratí na YouTube: 3,5 miliardy

Exotický klip Katy Perry sa stal už v deň vydania virálnym. Okrem toho je Roar aj skvelá pieseň. Na YouTube má už viac ako 3 a pol miliardy prehratí a tie neustále pribúdajú.


Rebríček 10 najnavštevovanejších krajín na svete: Kam sa vyberieš na najbližšiu dovolenku?


Counting Stars

Interpret: OneRepublic
Dátum vydania: 18. január 2014
Počet prehratí na YouTube: 3,5 miliardy

Podobne aj OneRepublic má za sebou množstvo hitov. Counting Stars hrajú slovenské rádiá dodnes a pieseň získala aj niekoľko ocenení. Navyše je najpočúvanejšou, akú kedy Ryan Tedder naspieval.

Shake it Off

Interpret: Taylor Swift
Dátum vydania: 6. september 2014
Počet prehratí na YouTube: 3,1 miliardy

Taylor Swift sa počas poslednej dekády presadila hneď niekoľkými albumami. Vybrali sme z nich oceňovaný 1989 a konkrétne skladbu Shake if Off. Taylor odchádza z galavečera Grammys s plným náručím.

Hello

Interpret: Adele
Dátum vydania: 14. november 2015
Počet prehratí na YouTube: 2,9 miliardy

Rekordérkou je aj Adele. Po albume 25, v ktorom nájdeš aj skladbu Hello, sa Adele po svojich problémoch vrátila na hudobnú scénu a spieva jeden nový hit za druhým.

Wake Me Up

Interpret: Avicii
Dátum vydania: 5. október 2013
Počet prehratí na YouTube: 2,1 miliardy

Avicii je ďalší interpret, pri ktorom sme mali problém vybrať jednu skladbu. Napokon sme sa rozhodli pre Wake Me Up, pri ktorej si vždy spomenieme aj na fakt, že nič nové od neho si už nepustíme.

Party Rock Anthem

Interpret: LMFAO, Lauren Bennett, GoonRock
Dátum vydania: 16. júl 2011
Počet prehratí na YouTube: 2,1 miliardy

Bez skladby Party Rock Anthem sa nezaobišla žiadna väčšia párty. Teda aspoň v roku 2011. Trochu nás mrzí, že sa kapela napokon rozpadla. Napriek tomu si zaslúži jednu priečku v rebríčku.

All of Me

Interpret: John Legend
Dátum vydania: 17. máj 2014
Počet prehratí na YouTube: 2 miliardy

Vyznaní, pri ktorom sa roztopí nejedno ženské srdce, je All of Me od Johna Legenda. Dojemnosť a súcit umocní aj skvelý videoklip, ktorý ak nepoznáš, mal/a by si si ihneď pozrieť.


Rebríček najlepších hier na PlayStation: Hral si už všetky, alebo si niektoré pridáš na wishlist?


Starboy

Interpret: The Weeknd, Daft Punk
Dátum vydania: 25. november 2016
Počet prehratí na YouTube: 2 miliardy

Vybrať jednu skladu od Weeknda bolo náročné, no napokon sme vybrali Starboy, ktorú sme nedávno začuli v rádiu. Vďaka nej sa známy interpret dostal na piedestál, z ktorého hľadí na jemu podobných dodnes.

Heathens

Interpret: twenty one pilots
Dátum vydania: 24. september 2016
Počet prehratí na YouTube: 1,8 miliardy

Známa skladba z filmu Suicide Squad preslávila skupinu twenty one pilots. Škoda, že film nebol aspoň tak dobrý, ako samotná pieseň. Špecifický hudobný prejav skupiny sme nemohli prehliadnuť ani my.

Can’t Stop the Feeling

Interpret: Justin Timberlake
Dátum vydania: 28. máj 2016
Počet prehratí na YouTube: 1,5 miliardy

Can’t Stop the Feeling dostala Justina Timberlaka až na oscarové pódium. Na prestížnych oceneniach ňou otvoril dlhý ceremoniál, aj keď si po zlatú sošku napokon nešiel. Páčil sa film Trolovia aj tebe?

Call Me Maybe

Interpret: Carly Rae Jepsen
Dátum vydania: 26. jún 2012
Počet prehratí na YouTube: 1,4 miliardy

Chytľavá melódia, známy lyrics a pastelové farby. Presne tieto slová vystihujú klip piesne Call Me Maybe. Ou, a ešte sme zabudli krásku s menom Carly Rae Jepsen.

Radioactive

Interpret: Imagine Dragons
Dátum vydania: 6. júl 2013
Počet prehratí na YouTube: 1,3 miliardy

V nami vybranej dekáde sa presadila aj skupina Imagine Dragons. Z ich bohatého repertoáru sme vybrali pieseň Radioactive, ktorá ich dostala na výslnie a slovenské rádia ju radi zaradia do éteru.

Shallow

Interpret: Lady Gaga, Bradley Cooper
Dátum vydania: 27. september 2018
Počet prehratí na YouTube: 1,2 miliardy

Lady Gaga je prvou interpretkou, ktorá v jednom roku získala Zlatý Glóbus, BAFTU, Grammy aj Oscara. Dokázala to piesňou Shallow z filmu Zrodila sa hviezda, ktorú naspievala spoločne s hercom a režisérom Bradleym Cooperom.


Rebríček 30 najlepších filmov minulého roka: Videl si všetky, alebo ich pridáš na zoznam?


Bad Guy

Interpret: Billie Eilish
Dátum vydania: 24. august 2019
Počet prehratí na YouTube: 1,1 miliardy

Oceňovaná skladba Bad Guy vytvorila z Billie Eilish svetový fenomén a zaručila jej ostro sledovanú kariéru. Billie hlavnú kategóriu na Grammys vyhrala už dvakrát a znovu sa tak môže stať aj tento rok.

Stay With Me

Interpret: Sam Smith
Dátum vydania: 16. august 2014
Počet prehratí na YouTube: 1,1 miliardy

Z britskej hudobnej scény v našom rebríčku nesmie chýbať ani Sam Smith. Miesto oscarovej bondovky sme vybrali skladbu Stay With Me, ktorá si získala srdcia fanúšikov, ale aj kritikov.

Wrecking Ball

Interpret: Miley Cyrus
Dátum vydania: 28. september 2013
Počet prehratí na YouTube: 1,1 miliardy

Asi žiadna ženská skladba nevyvolala toľko kontroverzie ako Wrecking Ball. Niekdajšia hviezda zo seriálu Hannah Montana sa v klipe prezentuje nahá, čo pobúrilo nielen jej zarytých fanúšikov.

Havana

Interpret: Camila Cabello, Young Thug
Dátum vydania: 27. január 2018
Počet prehratí na YouTube: 1 miliarda

Rytmické sexy pohyby a pocit letnej horúčavy – aj to nám pripomínajú tóny skladby Havana. Nečudujeme sa, že Shawn Mendes sa do Camily Cabello okamžite zamiloval.

We Found Love

Interpret: Rihanna, Clavin Harris
Dátum vydania: 12. november 2011
Počet prehratí na YouTube: 1 miliarda

V rebríčku nesmie chýbať ani Rihanna. V spolupráci s Calvinom Harrisom naspievala pieseň We Found Love. Počúvali sme ju ako na základnej, tak aj na stredne škole a nepreskočíme ju v playliste ani dnes.

Rockstar

Interpret: Post Malone, 21 Savage
Dátum vydania:  28. október 2017
Počet prehratí na YouTube: 965 miliónov

Post Malone sa skladbou Rockstar stal najpočúvanejším raperom na Spotify, čo potvrdil aj svojimi ďalšími skladbami. Pri klipe tejto sa zrejme inšpiroval aj Tarantinovým Kill Billom.


Rebríček 30 najlepších animovaných rozprávok: Shrek, Mimoni, klasická Snehulienka aj Leví kráľ – nájdeš na zozname aj svojho favorita?


We Are Young

Interpret: fun., Janelle Monae
Dátum vydania: 17. marec 2012
Počet prehratí na YouTube: 964 miliónov

Pre niektorých je pieseň We Are Young priemernou, pre niektorých jednou z top. Faktom je, že vyhrala hlavnú kategóriu na Grammys a my sa prikloníme k ľuďom, ktorí ju vedia počúvať dňom i nocou.

Give Me Everything

Interpret: Pitbull, Ne-Yo, Afrojack, Nayer
Dátum vydania: 9. júl 2011
Počet prehratí na YouTube: 915 miliónov

Počas prvých rokov dekády vládol tanečným parketom aj Pitbull. Z jeho desiatok spoluprác a nekonečného repertoáru hitov sme vybrali skladbu Give Me Everything.

Tik Tok

Interpret: Ke$ha
Dátum vydania: 2. január 2010
Počet prehratí na YouTube: 609 miliónov

Kesha zažila v 2010. vzostup a, žiaľ, aj pád. Skladba Tik Tok ju dostala do svetiel reflektorov, v ktorých ešte niekoľko rokov pobudla. Dnes si spomíname už len na pieseň, ktorá na základnej škole kolovala tlačidlovými mobilmi cez bluetooth.

Take Me to Church

Interpret: Hozier
Dátum vydania: 20. december 2014
Počet prehratí na YouTube: 594 miliónov

Veľmi kontroverznou osobou bol aj Hozier, ktorý prerazil skladbou Take Me to Church. Niekomu stačí chytľavá a trošku depresívna hudba, iní nájdu množstvo metafor aj v lyricu.

Hey, Soul Sister

Interpret: Train
Dátum vydania: 10. apríl 2010
Počet prehratí na YouTube: 296 miliónov

Pamätáš si ešte na Hey, Soul Sister? Gitarová skladba skupiny Train roztancovala v klube každého. My si ju pamätáme ešte zo základnej školy a zaberala cenné miesto na našich tlačidlových mobiloch.

Dynamite

Interpret: Taio Cruz
Dátum vydania: 21. august 2010
Počet prehratí na YouTube: 196 miliónov

Taio Cruz dnes síce nie je v kurze, ale v roku 2010 sa o ňom dalo hovoriť ako o lámačovi ženských sŕdc. Skladbou Dynamite roztancoval každý klub a my sme na jej rytmus radi opustili barovú stoličku.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, billboard.com
Odporúčame