Najsledovanejší slovenskí raperi na Instagrame

Veľkým fenoménom súčasnej doby sú nepochybne sociálne siete. Je len veľmi maličké percento mladých ľudí, ktorí nemajú ani jeden účet na niektorej z veľkých sociálnych sietí. Práve tieto siete slúžia ako najlepší prostriedok komunikácie a zdieľania momentov zo svojho života aj pre samotných interpretov. My sme sa dnes pozreli na najsledovanejšie profily slovenských raperov na Instagrame.

Je logické, že počet sledovateľov istým spôsobom odzrkadľuje popularitu a aktivitu daného interpreta na sociálnej sieti. Práve IG prichádza stále s novými a novými inováciami, ktoré umožňujú skvelú interakciu medzi interpretmi a fanúšikmi. Pripravili sme si teda päticu interpretov, ktorým sa podarilo dostať skrz magickú hranicu 100 000 followerov.

5. Pil C133 000 sledovateľov

IG: pil_c

Piaty najsledovanejší slovenský raper je Pil C. Lukáš patrí už od začiatku svojej kariéry k tým najaktívnejším interpretom na sociálnych sieťach. Najprv sme mali možnosť pozorovať veľkú aktivitu na Snapchate, čo veľmi ocenili fanúšikovia, ktorí mohli a chceli sledovať celý Lukášov deň. Zároveň, ak si dobre pamätám, Pil C bol prvý raper (respektíve medzi prvými), ktorý začal aktívne využívať túto aplikáciu no a postupne ho začali nasledovať aj ďalší interpreti. Aktuálne už je plne aktívny na dnes spomínanom Instagrame, na ktorom má ku dnešnému dňu 133 000 sledovateľov.

4. Ego – 175 000 sledovateľov

IG: egoemo

Člen slávnej skupiny Kontrafakt samozrejme nechýba medzi päticou najsledovanejších slovenských interpretov. Ego prispieva na IG prakticky v pravidelných intervaloch, a jeho fanúšikovia sú o dianí v jeho živote dostatočne informovaní. Ak sa pozrieme na počet sledovateľov, tak sa Michal dostal cez hranicu 175 000, čo je podobne ako Pil C, viac ako na svojej facebookovej fanpage.

https://www.instagram.com/p/BWK7Yt7B1gQ/?taken-by=egoemo

3. Separ – 181 000 sledovateľov

IG: separ.dms

Na treťom mieste máme člena formácie DMS – Separa. Nepochybne, Separ patrí aktuálne k najobľúbenejším a najžiadanejším slovenským interpretom. Nedávno vydal album Pancier, ktorý sa tiež tešil pomerne veľkému úspechu. Fanúšikovskú základňu ma Separ veľmi silnú, a je len otázkou času, kedy dosiahne aj tejto sociálnej sieti hranicu 200 000 sledovateľov. Na tomto profile nájdete okrem tradičných koncertových a štúdiových momentov aj momenty zo súkromného života s deťmi a manželkou Tinou.

2. Rytmus – 354 000 sledovateľov

IG: rytmusking

Azda nikoho neprekvapia prvé dve miesta. Tí, ktorí veľmi počet sledovateľov nemajú zmonitorovaný, sú možno prekvapení, že Paťo nie je na prvom mieste. Vedúca dvojica si od svojich ostatných kolegov počtom sledovateľov poriadne odskočila. Je to však úplne pochopiteľné a Rytmus dlhodobo patrí k tým absolútne najznámejším postavám v našich končinách (aj mimo rapovej brandže). Na tomto Instagrame naozaj nájdete kúsok z každého aspektu Paťovho života. Samozrejme, prevláda hudba, ale nechýba ani Rytmusov obľúbený box či vtipné videá, na ktorých sa pravidelne bavíme asi všetci. Pomerne na pravidelnej báze máme možnosť sledovať aj Paťove livestreamy.

https://www.instagram.com/p/BWaxa1HhVgx/?taken-by=rytmusking

1. Majk Spirit – 386 000 sledovateľov

IG: majkspirit

Speezy, šéf tímu snov. Áno, ako ste si už iste mohli domyslieť, na prvom mieste nebude nikto iný, ako Majk Spirit. Na svojej facebookovej fanpage atakuje už hranicu 600 000 fanúšikov, na Instagrame to je necelých 400 000 sledovateľov. Vždy zaujímavé story a fotky nechýbajú ani tomto Instagrame. Mimoriadne pútavé boli na tomto profile posledné mesiace, kedy bol Speezy na dovolenkách a so svojimi zážitkami sa výraznou mierou podelil aj s fanúšikmi.

https://www.instagram.com/p/BU4jh8MldMX/?taken-by=majkspirit

Ďalší raperi/producenti a počet sledovateľov na Instagrame:

Kali – 74 000

Dalyb – 66 400

MOMO – 65 000

Strapo – 61 000

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *