Sleduj náš výber najočakávanejších filmov roku 2021: Priprav sa na návrat Spider-Mana, Matrixu či obľúbené Rýchlo a zbesilo

Najočakávanejšie filmy roka 2021

V roku 2021 sa dočkáme aj pokračovania Venoma (Zdroj: Sony Pictures)

#Rok 2020 bol pre kinematografiu prinajmenšom tragický. Štúdiá sa rozhodli presúvať dátumy premiér a snímky, ktoré sa nakoniec do kín dostali, ledva zarobili na svoj rozpočet. Všetci dúfajú, že rok 2021 bude pre milovníkov filmov omnoho lepším, ako ten predošlý.


Frances McDormand cestuje naprieč Amerikou ako Nomád: Toto je kritikmi najoceňovanejší film roka 2020


Pozreli sme sa preto na najočakávanejšie projekty, ktorých by sme sa v prípade priaznivého vývoja pandémie mali tento rok dočkať. Ako sme už spomínali vyššie, v zozname nájdeš aj snímky, o ktorých sme písali takto pred rokom. Veríme, že na týchto dátumoch sa už veľa nezmení. Na ktorý film sa najviac tešíš ty? 

Venom: Let There Be Carnage (24. jún)

Prvý Venom sa stal v roku 2018 kasovým trhákom. Aj napriek priemerným recenziám dokázal celosvetovo zarobiť viac ako 850 miliónov amerických dolárov, čo je pri 100-miliónovom rozpočte skvelá správa pre štúdio. Začalo sa teda pracovať na pokračovaní, v ktorom sa, ako už vieme s potitulkovej scény, objaví ďalší slávny záporák s menom Carnage.

Toho stvárni skvelý Woody Harrelson. V hlavnej úlohe sa vracia Tom Hardy a očakáva sa, že snímka začne budovať rozvetvený vesmír, do ktorého bude neskôr zasadený aj Tom Holland ako Spider-Man. Ten sa do tohto univerza vráti hneď po tom, ako vyprší dohoda štúdií Sony a Marvel Studios o prepožičaní postavy do MCU.

Top Gun: Maverick (1. júl)

Film Top Gun je dnes už kultovou klasikou, ktorú videl azda každý jeden fanúšik kinematografie a 80. rokov ako takých. Skvelou správou je, že po neuveriteľných 35 rokoch sa dočkáme pokračovania, ktoré nesie podtitul Maverick. Už to samo o sebe napovedá, že sa vráti aj Tom Cruise.


Výber TOP seriálov za rok 2020: Pozri si náš poriadne bohatý zoznam toho, čo sa oplatí vidieť


Okrem neho uvidíme aj všetky staré známe postavy ktoré prežili v prvej časti. Medzi nimi bude napríklad aj Val Kilmer čoby Iceman. Réžiu si zobral na starosti Joseph Kosinski a z nových postáv uvidíme šarmantnú Jennifer Connely, ktorá hlavnej postave (a mužom v kine pravdepodobne tiež) poriadne popletie hlavu.

Eternals (5. november)

Zatiaľ čo stále čakáme na premiéru Black Widow (priebežne by mal film doraziť koncom apríla), mnohí už túžobne vyzerajú trailer pre novú komiksovú tímovku s názvom Eternals. Ide o tajomných obrancov Zeme, ktorí boli vytvorení mimoriadne silnou mimozemskou rasou menom Celestials.

Samotní Eternals sa v komiksovej predlohe od Jacka Kirbyho museli v krvavom boji stretnúť s nepriateľskou rasou Deviants. Objavia sa v ňom nové postavy, ktoré stvárnia herecké stálice, ako Angelina Jolie (Thena), Salma Hayek (Ajak, vodkyňa Eternals) či Richard Madden (ako Ikaris).

F9 (27. máj)

Séria Rýchlo a zbesilo sa vracia so svojou deviatou časťou. Je zbytočné polemizovať o tom či sú lietajúce autá na magnetoch už vec cez čiaru, ľudia túto ságu jednoducho milujú. O tom svedčia aj tržby a plánovaná desiata časť (rozdelená na dva filmy), ktorá by mala celý príbeh raz a navždy ukončiť.

Réžiu tohto filmu si zobral na starosti Justin Lin, ktorý stál za kamerou aj v prípade 3., 4., 5. a 6. časti. Vracajú sa všetci herci z predošlého filmu, s výnimkou The Rocka a Jasona Stathama. Prekvapením je návrat Hana, ktorý zomrel ešte v Tokio Drifte. Vyzerá to, že svoju smrť iba nafingoval, aby sa o neho prestala zaujímať Yakuza.

Mission: Impossible 7 (18. november)

Filmová akčná séria Mission: Impossible je dnes už kultovou klasikou. Prvej časti sme sa dočkali ešte v roku 1996 a podľa plánov by sme sa s Tomom Cruisom čoby Ethanom Huntom mali definitívne rozlúčiť v roku 2022 ôsmou časťou. Tá sa nakrúcala súbežne so siedmym pokračovaním.


Rebríček 30 najlepších filmov podľa skutočných udalostí: Dobre si ho odlož, určite sa ti ešte zíde!


O príbehu toho zatiaľ príliš veľa nevieme a otázny je aj samotný názov. Zatiaľ čo prvých päť častí malo číselné označenie, šiesta prišla s podtitulom Fallout. Režíruje Christopher McQuarrie (Jack Reacher a posledné dve časti M:I) a dočkáme sa aj návratu starých známych postáv, ktoré poznáme z predchádzajúcich filmov.

Godzilla Vs. Kong (26. marec)

Po rokoch práce, odkladania i zahmlených informácií sa konečne dočkáme mimoriadne očakávaného súboja dvoch najznámejších filmových monštier. King Kong sa postaví proti obávanej Godzille. Ide pritom o pokračovanie filmov Kong: Skull Island a Godzilla: King of the Monsters.

Z nedávno zverejneného traileru sa konečne dozvedáme aj to, ktoré z gigantických monštier nakoniec bude stáť na strane ľudstva. Filmu sa nakoniec dočkáme, ako aj v prípade mnohých ďalších filmov od štúdia Warner Bros., na streamovacej platforme HBO Max.

Duna (1. október)

Remake Duny patril k najočakávanejším filmom minulého roka. Príbeh sa odohráva na Arrakise, jedinej piesočnej planéte, na ktorej sa dá vyťažiť korenie predlžujúce ľuďom život. Záujem je však obrovský a rodina, ktorá Arrakis ochraňuje, musí čeliť vážnej invázii.

Podľa traileru náš čakajú doslova vizuálne orgie. Pre Villeneuva už nie sú vysokorozpočtové blockbustery žiadnou novinkou a v sci-fi žánri je ako doma. My veríme, že kiná sa nakoniec otvoria, pretože vidieť tento veľkofilm prvýkrát na malej obrazovke doma v obývačke by bol naozaj veľký hriech.

Spider-Man 3 (17. december)

Vianočný príbeh zo sveta Spider-Mana, v ktorom sa vrátia predošlí predstavitelia pavúčieho muža a všetci známi záporáci z minulých filmov? To je splnený sen mnohých komiksových fanúšikov. A dočkáme sa ho už koncom tohto roka. Priprav sa na dávku nostalgie i poriadnej akcie zo zasneženého New Yorku.


Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú s novým filmom Cherry: Tom Holland v ňom stvárni traumatizovaného vojaka


Samozrejme, obavy sú na mieste. Každý predchádzajúci film stroskotal práve na veľkom množstve postáv, takže dúfame, že tvorcom sa tentokrát podarí všetko ukočírovať v tom správnom mixe. Od traileru nás delí ešte množstvo mesiacov, keďže snímky sa dočkáme až koncom roka.

No Time To Die (8. október)

Nová bondovka, konkrétne už 25. v poradí nesie názov je No Time to Die, pričom pôjde o posledný film, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstaví Daniel Craig. V najnovšom filme skončil agent 007 aktívnu službu a užíva sa zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc.

Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu záhadného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou novou technológiou. Réžie sa zhostil Cary Joji Fukunaga. Vracajú sa aj známe postavy z predošlých filmov, pričom zaporáka si strihol Rami Malek.

Matrix 4 (22. december)

Film, o ktorom sme pred rokmi ani nesnívali. Legendárna trilógia Matrix sa rozšíri o štvrtú časť. Tú nakrúti Lana Wachowski, jedna z dvoch sestier, ktoré stáli aj za prvými tromi dielmi. Do hlavnej úlohy sa samozrejme vracia Keanu Reeves a uvidíme aj Carrie-Anne Moss ako Trinity.

O príbehu nevieme absolútne nič, čo nám zatiaľ vôbec nevadí. Bol by to skvelý vianočný darček, ísť pár dní pred najkrajšími sviatkami roku opäť do kina na Matrix. Tak hádam sa nám to nakoniec aj vyplní.

Medzi očakávané filmy môžeme rozhodne zaradiť aj remake West Side Story od Stephena Spielbierga, The Suicide Squad od Jamesa Gunna, Last Night In Soho, horor Halloween Kills, pokračovanie A Quiet Place, muzikál In The Heights či návrat Ghostbusters s podtitulom Afterlife. Máme sa jednoducho na čo tešiť.

Zdroj: hashtag.sk, IMDb, ČSFD, collider.com
Odporúčame