Najnebezpečnejší muž nahrávacieho priemyslu: Suge Knight chystá seriál

Suge Knight

Suge Knight chystá vlastný seriál (Zdroj: Jeff Kravitz/FilmMagic)

#Marion „Suge“ Knight je jednou z najznámejších postáv v americkom hudobnom priemysle. Nie nadarmo ho mnohí označovali ako „najnebezpečnejšieho muža nahrávacieho priemyslu“. Čo chystá spoza mreží?

Kto je Suge Knight?

Suge Knight sa narodil v Comptone v Kalifornii a vyrastal v pomerne ťažkom prostredí, v ktorom bol vystavovaný rôznym kriminálnym aktivitám. Po skončení strednej školy sa rozhodol ísť študovať na univerzitu v El Caminu, ale po krátkej dobe odišiel a začal sa venovať hudbe.

V roku 1989 sa spojil s Dr. Dreom a Michellem Leedom a založili populárne nahrávacie štúdio Death Row Records. To sa stalo jedným z najúspešnejších hudobných labelov 90. rokov a vydalo albumy od takých umelcov ako Dr. Dre, Snoop Dogg, Tupac Shakur, Tha Dogg Pound a mnoho ďalších.

Suge bol známy svojou tvrdou rétorikou a nekompromisným prístupom k riadeniu svojho biznisu. Tento prístup mu nakoniec priniesol aj mnoho problémov s políciou a súdnymi orgánmi. V roku 1996 bol napríklad zatknutý za porušenie podmienok predchádzajúceho trestu a strávil vo väzení deväť mesiacov.

Sugeho problémy súvisiace s trestnou činnosťou dosiahli vrchol v roku 1996, keď bol spolu so samotným Tupacom Shakurom zapletený do prepadnutia a streľby v Las Vegas. Ako je známe, Tupac bol v tomto incidente zranený a na následky tohto zranenia aj zomrel. Suge bol taktiež zranený, ale prežil a napriek mnohým konšpiračným teóriám a spekuláciám v médiách, sa vraha Tupaca Shakura nikdy nepodarilo dopadnúť.

V rokoch po incidente sa Sugeho problémy s trestnou činnosťou len zhoršovali a nakoniec v roku 2015 bol odsúdený na 28 rokov väzenia za útok s vozidlom, ktorým spôsobil smrť Terryho Cartera. Suge si momentálne odpykáva tento trest v kalifornskom väzení.

Napriek svojim kontroverzným činom a trestnej minulosti, zostáva Suge Knight významnou postavou v histórii amerického hip-hopu a významne ovplyvnil jeho vývoj a popularitu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Súhrn noviniek: Kanye je mimo, spiknutie proti Nicki Minaj a Drake je TOP

Vyrozpráva svoj príbeh

Suge Knight je síce za mrežami, ale chystá sa premeniť svoj život plný kontroverzií na televízny seriál. Ten by sa mal zamerať zaujímavosti z jeho príbehu, ktoré už verejnosť pozná, ale opísať ich oveľa viac do hĺbky. Suge na tomto projekte spolupracuje s jeho bratom Brianom Brownom a natáčanie by sa malo začať už toto leto.

Seriál by mal mať podobnú atmosféru ako úspešný seriál BMF od 50 Centa a bude venovať dostatočný čas na opis Sugeho života pred príchodom do hudobného priemyslu, keď bol ešte mladíkom vyrastajúcim v Comptone a sníval o tom, že sa stane futbalovým trénerom. Suge má v cele veľa času na dohliadanie na projekt a zahraničné zdroje informujú, že sa aktívne zúčastňuje na výbere režiséra a hercov – najmä ak ide o rolu Tupaca Shakura. Ten musí mať podľa jeho predstáv okrem podobnosti zároveň i jeho maniere a štýl.

Od doby, čo Suge odišiel do väzenia, sa veľa vecí zmenilo. Snoop Dogg získal práva na Death Row Records a hudbu distribuuje v rámci $1 miliardového projektu s Larrym Jacksonom. 

Suge Knight
Suge Knight chystá svoj seriál (Zdroj: Irfan Khan / Los Angeles Times)
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame