Na prvé počutie: Viktor Sheen je najlepší rapper v Česku. Alebo?

Po dlhšom čase sme späť s našou rubrikou NA PRVÉ POČUTIE. A máme pre vás otázku: Viktor Sheen je najlepší rapper v Česku, alebo nie? To je polemika, o ktorej sa hovorí stále viac. Sheen publikoval nové CD s názvom Příběhy a sny. A my sa teraz naňho ideme podrobne pozrieť. 

Váš feedback je crazy Příběhy a sny ‼️

Viktor Sheen prekvapil. Očakávalo sa, že na konci roka sa od neho ešte dočkáme novej hudby. Málokto ale čakal, že publikuje rovno celý album. Nepredchádzalo mu nijaké promo. Celkovo, o Viktorovi sa hovorilo v uplynulom období pomerne málo. Skôr sa riešili iné mená. Pričom z československého pohľadu sa hovorilo najmä o CDs, na ktoré sa čaká už dlho. Spomenúť môžeme napríklad DMS, Pil C-ho alebo Kontrafakt. Avšak, Viktor Sheen dal zase najavo, že veci robí inak. Robí ich po svojom a to ho robí v istom ohľade unikátnym.

⇒ Viktorov nový album si vieš kúpiť na TOMTO ODKAZE

Možno sa vám zdá prehnané, čo píšeme v úvode. Viktor Sheen je najlepší rapper v Českej Republike. Alebo sa mýlime? Sú tam taktiež mená ako Yzomandias, Ektor či Nik Tendo. Ak ale Sheen nie je úplnou jednotkou, je minimálne v TOP 3. A to je nespochybniteľné. Potvrdzuje to hneď viacero faktorov.

Tématická rôznorodosť

Veselšie témy, smutnejšie témy, seriálové či filmové referencie. Viktor Sheen čerpá inšpiráciu zo života, z toho, čo si prežil, ale aj z mnohého iného. Jeho album je autentický a to je dôvod, prečo patrí medzi najpopulárnejšie. Sheen sa nehrá na dokonalého človeka, dopočujete sa aj o negatívnych súčastiach jeho života. A tak by to malo byť, pretože nikto nie je dokonalý. V Sheenových textoch sa dá nájsť skutočne veľa životných momentov. Niektoré vás môžu taktiež inšpirovať. A práve inšpirácia je dôležitým prvkom hudby, ktorú Sheen robí. Na to sa sústreďuje málokto. Samotný názov albumu, Příběhy a sny, pojednáva o tom, o čom tento projekt je.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Strapo a Bitman: Jeden z TOP nákladov uplynulých rokov?

Hudobná pestrosť

Určite si pustite skladbu „Virtuální drogy“, na ktorej hosťuje Calin. Taktiež sa sústreďte na „Vice City“, kde sa objavuje Hugo Toxxx. Myslíme si, že vás zaujme aj „Baby Shark“, kde je na feate Robin Zoot. Hostia prinášajú rôznorodosť, ale na albume sa ich nenachádza mnoho, čo je taktiež trendom, ktorý sa objavuje čím ďalej, tým viac. Odporúčame si CD vypočuť viackrát za sebou. Potom sa vám dokonalo dostane pod kožu a precítite ho.

Stále niečo nové 

Niekedy sa stane, že rapperi sa v albumoch akoby opakujú. Skrátka, stále je ich práca kvalitná, ale neprinášajú nič nové. To je veľmi na škodu. Pretože, každé CD by malo priniesť niečo nové. Interpret by sa mal posúvať vpred. A možno sa aj nejak tak očakáva, že vykúša niečo nové. Vo Viktorových skladbách môžete nájsť typický rukopis. To je prirodzené. Na druhej strane, nebola núdza o nové prvky, o zaujímavé rapové polohy. O skúšku nových flowov či beatov, ktoré by ste nečakali. Takto by to malo vyzerať. Odporúčame si vypočuť napríklad tracky „No Hands“, „Vice City“ či „Blessed“. Dokonale pochopíte to, čo sa vám snažíme povedať.

Zhodnotenie

Celkovo, Viktorovi Sheenovi sa nedá vytknúť zrejme nič. Možno len to, že nerobil CD promo, pretože sa ľudia mohli dlhšie tešiť. To samozrejme berte nadnesene. Sheen potvrdil, že je medzi špičkou a spôsobil svojim fans predčasné rapové Vianoce. Hudobne sa opäť potvrdil o niečo vpred. Taktiež sa objavil v polohách, v ktorých by ste ho možno nečakali. V neposlednom rade sme sa dočkali zaujímavých spoluprác. Príklad by si z neho mohlo brať viacero jeho kolegov. Uvidíme, ako sa bude jeho kariéra vyvíjať ďalej. Rozhodne sa máme na čo tešiť. Viktor Sheen totiž možno ešte stále nedosiahol maximum potenciálu. A to je niečo, na čo by sme nemali zabúdať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus predstavuje digitálnu NFT kampaň. O čo ide?

Ostatné: Ak si chceš zlepšiť náladu a schuti sa zasmiať: Navštív tento link. Nájdeš tam rozhovor Sajfu so Smartom z DMS. A garantujeme ti, že minimálne raz sa schuti zasmeješ.

Photo credits: Viktor Sheen, Instagram

Odporúčame