Na prvé počutie: Palerma netreba prehliadať, má čo ponúknuť

Len včera sme publikovali diel našej rubriky Na prvé počutie, v ktorej sme rozoberali album Produkt od Sergeia Barracudu. Pokračujeme v rýchlom tempe ďalej, prinášame analyzovanie nového hudobného počinu slovenského rappera Palerma. Niekto ho počúva pravidelne, pre niekoho ide o neznáme meno a väčšina ho eviduje aspoň zľahka. Poďme sa na to podrobne pozrieť, nech vieš, či sa to oplatí počúvať. Ale na rovinu hovoríme, šancu si tento hudobný projekt zaslúžil. Nie nadarmo sa hovorí, že rapu nikdy nie je dosť.

Palermo o sebe dáva najnovšie vedieť hudobným projektom Jackpot, ktorý obsahuje sedem skladieb a dokopy 22 minút hudby, čiže minutážou sa jedná o kratší projekt. Tento rapper sa prezentuje dobrým flowom a údernými textami. To mu bolo vlastné vždy a situácia nie je iná ani v tomto kalendárnom roku.

Ako prvý dávame do pozornosti track Mayday, kde hosťuje Dame z DMS a subjektívne vzaté, práve táto skladba je možno z celého projektu aj najlepšia. To ale samozrejme necháme na každého z vás.

Na Jackpote sa ďalej objavujú aj mená ako Sergei Barracuda, čoraz aktívnejší Daweed Hustle, Rico a ďalší. Sme radi, že po dlhšej dobe opäť evidujeme aj Simona Reda, ktorý podľa nás patrí medzi najperspektívnejších mladých raperov na domácej rapovej scéne. Palermo si nikdy nebral servítku pred ústa, je striktný aj naďalej, v textoch je často opisovaný jeho skutočný život, pričom musíme napísať, že Jackpot zdobí aj nemalá výpovedná hodnota.

Celý projekt zakončuje skladba Moulin Rouge, ktorú producentsky obstaral šikovný chalan menom Jerry Lee a samotný track je definíciou Palermovho hudobného posunu. Aj vyznávači rozličných štýlov si v tomto prípade prídu na svoje, čo môže pre niektorých poslucháčov pôsobiť prekvapivo, keďže majú Palerma v škatuľke prísnejšieho old school rapera. My sme radi, že toto označenie už ani zďaleka neplatí a interpret sa nebojí pustiť aj do pomalších a spevavejších vecí, ktoré mu sedia minimálne rovnako, ako tvrdší prejav.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mená z CZ a SK rapu, ktoré majú zahraničné korene (VÝBER)

Palermo sa od starých skladieb a vyslovene jedného štýlu už dávno odpútal, Jackpot predstavuje posun po každej stránke a my veríme, že tohto interpreta uvidíme v rámci hudobných noviniek na československej scéne stále častejšie.

V konečnom dôsledku by sme možno uvítali vyššiu minutáž, na druhej strane je ale potrebné oceniť, že sa na Jackpote nenachádza zbytočná vata, ktorá by mala len ten účel, aby tento hudobný projekt predstavoval väčšiu dávku hudby. Palermo ostáva jasný a výstižný, pričom týmto počinom dokazuje, že s ním aj treba rátať aj v tejto dekáde. Ak by si totiž náhodou niekto myslel, že tento rapper už nemá čo povedať, bola by to chyba.

Foto: Palermo – Jackpot, cover, Instagram.com 

Odporúčame