Mozog sa dá preprogramovať: Ako si vďaka tomu poradíš s idiotmi?

Motivačná literatúra

Vyber si z motivačnej literatúry na jeseň (Zdroj: freepik.com/lookstudio)

#Jeseň predstavuje obdobie, keď sa možno vrátiš k svojim rutinám alebo si jednoducho povieš, že budeš lepší. A presne preto sme si pre teba pripravili literatúru, vďaka ktorej sa naučíš ako poraziť úzkosť, pochopiť lásku a ľudí či dokonca aj to, ako si projektovať svoje želania! Tak čo, pustíš sa do čítania?

Ako poraziť úzkosť

Autormi tejto knihy sú Catherine M. Pittman a Elizabeth M. Carle. Každý na tomto svete pociťuje úzkosť, vrátane teba. Aby si sa mohol liečiť, musíš vedieť, čo ju spúšťa. Ľudia, ktorí zápasia so záchvatmi úzkosti, si často neuvedomujú mechanizmy tohto pocitu.

Rozpoznaj a odstráň príznaky prichádzajúceho panického záchvatu, upokoj svoj vnútorný strach počas zaspávania alebo upravte svoje negatívne myšlienkové vzorce. Mozog a spôsob myslenia sa dajú preprogramovať a ty tak môžeš získať opäť kontrolu nad vlastným životom.

Ako poraziť úzkosť
Bojovať proti úzkosti môžeš aj vďaka tejto knihe (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ako poraziť úzkosť zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

8 pravidiel lásky

Chceš vedieť ako nájsť lásku, zotrvať v nej či ako prijať jej koniec? Potom je kniha Jaya Shettyho práve pre teba! Autor bestsellera Rozmýšľaj ako mních prichádza s objavným sprievodcom všetkými fázami ľúbostného vzťahu, čerpá v ňom z dávnej múdrosti a najnovších vedeckých poznatkov.

Nikto ti nikdy nepovedal, sadni si, teraz ťa naučím milovať. Keď sa vrhneš do ľúbostného vzťahu, pomáhaš si často len predstavami prevzatými z romantických filmov a z pop-kultúry. Tak to bolo doteraz. Pre Jaya Shettyho však láska nie je nejaká nadpozemská idea ani zbierka klišé. Shetty predkladá konkrétne postupy, ktoré ti pomôžu rozvíjať schopnosť starať sa o láskyplný vzťah lepšie než dosiaľ.

Pomôže ti pochopiť, prečo je dôležité víťaziť i prehrávať vždy spoločne, poradí, ako definovať lásku a ako sa nedať zlomiť rozchodom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zamiluj sa s aktuálnymi knižnými novinkami: Populárna indická trilógia od Alki Joshi sa zavŕši v Paríži!
8 pravidiel lásky
Všetko o láske sa dozvieš v tejto knihe (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha 8 pravidiel lásky zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Obklopený idiotmi

Nie každý, komu nerozumieš, je nevyhnutne idiot. Kniha ti konečne pomôže porozumieť svojmu šéfovi, kolegom či životnému partnerovi, ba dokonca vlastným deťom. Škandinávsky bestseller, z ktorého sa po celom svete predalo už milión kópií, vysvetľuje štyri základné typy ľudského správania, ktoré definujú spôsob komunikácie a vnímania ľudí okolo nás.

Autor Thomas Erikson ti naozaj vtipným spôsobom vysvetlí, ako komunikovať v každej situácii. Okrem toho sa veľa dozvieš o sebe samom, z nadhľadu spoznáš svoje silné aj slabé stránky. Táto prelomová metóda ti navždy zmení pohľad na ľudí, ako aj tvoj spôsob komunikácie s inými. Ak teda chceš pochopiť medziľudské vzťahy a komunikáciu, neváhaj a pusť sa do čítania!

Obklopený idiotmi
Nauč sa komunikovať s rôznymi typmi ľudí (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Obklopený idiotmi zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Žiadne stretnutie nie je náhodné

Autor tejto knihy ti vysvetlí, že skutočne žiadne stretnutie nie je náhodné! Človek si často vytvára mylné predstavy o sebe aj druhých, čo negatívne vplýva na našu komunikáciu s okolím. Kay Pollak je presvedčený, že pri každom stretnutí s nejakým človekom sa môžeme niečo naučiť. Predkladá sériu jednoduchých nápadov, pohľadov, rád a cvičení, ktoré ti pomôžu pravdivo vidieť samého seba i druhých.

Žiadne stretnutie nie je náhodné
Náhody neexistujú (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Žiadne stretnutie nie je náhodné zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ako si správne priať

Utvárať svoj život tak, aby človek dostal v pravej chvíli to, čo práve potrebuje – partnera, auto, bývanie. Hm, kto by to nechcel, však? Pierre Franckh ti na základe siedmich praktických pravidiel ukáže, ako sa tieto želania môžu stať skutočnosťou a že každý môže získať schopnosť dostávať od života len to dobré.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo si oblečieš zajtra do školy? S týmito outfitmi ovládneš svoj feed aj školské chodby

V tejto jedinečnej knihe sa dozvieš, ako máš formulovať svoje priania, ako odbúravať negatívne očakávania a ako tieto a ďalšie prekážky prekonávať. Krok za krokom si tak precvičíš úspešné želania. Praktická kniha Pierra Franckha, obohatená mnohými príkladmi z autorovho vlastného života, ti predstaví cestu skutočnej zmeny!

Ako si správne priať
Aj priať sa treba naučiť (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ako si správne priať zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ktorá z kníh ťa najviac zaujala?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame