Zamiluj sa s aktuálnymi knižnými novinkami: Populárna indická trilógia od Alki Joshi sa zavŕši v Paríži!

Najlepšie romantické novinky

Zamilované romány ti prinesú veľkú dávku lásky aj vzrušenia (Zdroj: freepik.com)

#Romantika, romantika a ešte raz romantika. Koho tento žáner nebaví? Obzvlášť ženy. A presne preto tu pre teba máme romantické novinky, ktoré nesmieš prehliadnuť. Zahĺb sa do príbehov a zisti, po akých kľukatých chodníčkoch chodí láska.

Ak mi dovolíš, Hana Repová

Prvý knižný tip je od nežnej slovenskej autorky Hany Repovej. Avery Adamsovú opustili rodičia a vychováva ju starý otec v malej podhorskej dedinke. Mohla byť akousi novodobou Heidi. No jej život ani zďaleka nepripomína rozprávku. Keď sa v nemocnici preberie po autonehode, zistí, že stratila oveľa viac ako svoje auto. Stratila takmer všetko.

Muž, ktorý sa krátko nato stane jej novým šéfom, jej nedá vydýchnuť a burcuje ju k negatívnym emóciám voči nemu. Skutočnosti, ktoré na prvý pohľad nedávajú zmysel, však čoskoro začnú do seba zapadať. Keď sa v jej živote objaví aj druhý záhadný muž, zisťuje, že život si pre ňu pripravil niečo, s čím vôbec nerátala. Čo čaká Avery?

Ak mi dovolíš
Dvaja muži Avery poriadne zamotajú život (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ak mi dovolíš zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Pieseň sirény, Alexandra Christo

Ona je princezná sirén, on sirény loví. Takýto rozpor je v knihe s názvom Pieseň sirény. Princezná Lira patrí do kráľovskej rodiny sirén a je zo všetkých najvražednejšia. V svojej zbierke má srdcia sedemnástich princov, vďaka čomu si ju v celom mori vážia. Až kým ju cesty osudu nedonútia spáchať neplánovanú vraždu. Kráľovná morí za trest premení svoju dcéru na niečo, čo sa sirénam hnusí zo všetkého najviac – na človeka.

Lira, ktorá stratila čaro svojej piesne, musí Kráľovnej morí do zimného slnovratu priniesť srdce princa Eliana, inak zostane človekom navždy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vtipné knihy, pri ktorých zrelaxuješ: Aj smrť sa dá poňať s humorom

Jediné miesto, ktoré princ Elian nazýva domovom, hoci je dedičom najmocnejšieho kráľovstva na svete, je oceán. Lov sirén je viac než len odporný koníček, považuje ho za svoje poslanie. Keď z oceána zachráni topiace sa dievča, stane sa pre neho dôležitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Dievčina sľúbi, že mu pomôže nájsť kľúč k zničeniu všetkých sirén. Môže jej skutočne dôverovať? Čo všetko musí Elian podstúpiť, aby nadobro zničil najväčšieho nepriateľa ľudí?

Pieseň sirény
Fantasy román o prekonaní nemožného (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Pieseň sirény zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Osamelé srdce, Mona Kasten

Rosie pripadá neuveriteľné, že skupina Scarlet Luck konečne súhlasila s rozhovorom v jej internetovom rádiu. Nielenže chalanov celé roky sleduje, ale ich piesne jej pomohli prekonať najťažšie obdobie života. Očaril ju najmä záhadný bubeník Adam prezývaný Beast, o ktorom sa vie len toľko, že neznesie dotyk. Od nikoho. Skupina nakoniec prichádza do štúdia, ale nakrúcanie dopadne hrozne.

Rozhovor sa skončí predčasne a na Rosie sa na internete valia vlny nenávisti. Keď ju fanúšičky napadnú dokonca aj na ulici, Scarlet Luck ju bez okolkov pozvú na svoj koncert ako znamenie, že chcú záležitosť hodiť za hlavu. Rosie odrazu stojí pred Adamom druhý raz. Vidí mu v očiach skutočnú bolesť, no nesmie sa k nemu priblížiť… Podľahne Adam napokon dotyku? 

Osamelé srdce
Lovestory z hudobného prostredia ti rozprúdi krv v žilách (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Osamelé srdce zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Parfumérka z Paríža, Alka Joshi

Ako štvrtý knižný tip tu pre teba máme záverečný diel džajpurskej trilógie, plný vôní parfumov a exotických končín. Dej sa odohráva v Paríži, v roku 1974. Rádhá, mladšia sestra Lakšmí, si buduje v Paríži kariéru parfumérky a zároveň čelí očakávaniam rodiny a pochovaným tajomstvám vlastnej minulosti, ktoré sa nečakane vynoria na povrch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vzostup futbalistu Mbappého či kariéra Petry Vlhovej: Prečítaj si tie najlepšie biografie!

Rádhá žije v Paríži so svojím manželom Pierrom a dvoma dcérami. Pracuje ako laborantka v Yvesovej parfumérii a svoju prácu miluje. Keď jej majsterka parfumérka zverí významnú úlohu vytvoriť úplne novú vôňu, je to pre ňu príležitosť, o akej sa jej ani nesnívalo. Želá si iba, aby ju Pierre podporoval, no zdá sa, že z jeho strany sa pochopenia nedočká…

Vracia sa tak kvôli novému projektu domov do Indie, kde požiada o pomoc sestru Lakšmí. Tá ju zavedie medzi kurtizány, ktoré odjakživa ovládali umenie omámiť zmysly opojnými vôňami. Rádhá s ich pomocou objaví tú pravú esenciu, ktorú hľadala, ale dobehne ju aj jej minulosť – ako trinásťročná porodila syna, ktorého sa zriekla a odvtedy o ňom nepočula. Teraz sa dozvedá, že jej prvorodený práve odišiel do Paríža, aby ju tam vyhľadal. Ako to dopadne?

Parfumérka z Paríža
Indická trilógia, ktorá vyvrcholí v Paríži (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa novinka Parfumérka z Paríža zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

V objatí gentlemana, Emily D. Beňová

Ako málo stačí k veľkému pádu? Písať v novinách je skvelé, no iba kým nenapíšete niečo, čo ste nemali. Melania Gerardová uverejnila článok, ktorým urazila vplyvného muža. Veriť, že nad tým len mávne rukou, je naivné. Udrie tvrdo a nekompromisne a pred Melany stojí voľba, ktorá môže všetko zmeniť. Čo si vyberie? Súd alebo verejné ospravedlnenie? Alebo je aj iná možnosť? 

Prečítaj si vzrušujúcu romanticko-erotickú sériu plnú vášne, pikantných intímností a nečakaných zvratov vo vzťahu dvoch ľudí z rozdielnych svetov, ktorých spojila náhoda menom osud. A ešte jedna dobrá správa. V objatí gentlemana je reedíciou tetralógie V objatí gentlemana, takže touto kúpou v podstate obsiahneš štyri knihy!

V objatí gentlemana
Novinárke cestu skríži vplyvný muž (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha v Objatí gentlemana zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ktorá z kníh ťa zaujala najviac?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame