Ako na ženský orgazmus či dobré rodičovstvo? Tieto vzťahové tipy ti otvoria oči

knihy venované vzťahom

Vzťahy a sexuálne túžby ľudí fascinujú odjakživa (Zdroj: freepik.com/vecstock)

#V dnešnom knižnom okienku ti prinášame knihy, ktoré sa venujú príťažlivým témam sexu a lásky. Zisti, aké nové spôsoby rozkoše môžeš objaviť, ale aj to, ako obnoviť iskru v dlhodobom vzťahu. Prečítaj si, čo mali čítať už naši rodičia a v neposlednom rade neprehliadni spoveď matky, ktorej dcéra podľahla drogám. Kontroverzné čítanie sa začína práve teraz!

Vášeň v zajatí, Esther Perel

Náš prvý knižný tip ti odpovie na to, či sa dá v dlhodobom vzťahu stále udržať erotické napätie a na mnoho z tabuizovaných otázok, ktoré si kladie možno každý dospelý. Je možné zladiť našu túžbu po bezpečnej láske s túžbou po vášni a vzrušení? Prečo je také ťažké túžiť po niekom, koho už máme? Prečo sa z toľkých dlhoročných partnerských vzťahov vytráca vášeň a erotický náboj?

Esther Perel na pozadí príbehov zo svojej vyše 20-ročnej praxe psychoterapeutky vysvetľuje zákonitosti, ktorými sa riadia láska a túžba. Na príklade svojich klientov ukazuje, prečo niektoré vlastnosti dobrého partnerského vzťahu (ako rovnostárstvo, bezpečie, otvorenosť) môžu byť v konflikte s erotickou túžbou a vzrušením a čo sa s tým dá robiť. Tak čo, vrhneš sa do tohto objavovania aj ty? 

Vášeň v zajatí, Esther Perel
Kniha odhaľuje zákonitosti sexuálnej túžby v dlhodobom vzťahu (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Vášeň v zajatí zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Toto mali čítať naši rodičia, Philippa Perry

V podtitule tejto knihy nájdeš aj odporúčanie, aby si ju prečítali aj naši rodičia. Toto dielo sa teda dá považovať za viacgeneračnú knihu, o čom svedčí aj fakt, že je medzinárodným bestsellerom.

Všetci sme raz boli deťmi. A všetci sme si mysleli, že keď vyrastieme, budú z nás tí najlepší a najtolerantnejší rodičia. Ale naozaj sme sa poučili z vlastných skúseností? Táto kniha hovorí o tom, ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah so svojím dieťaťom. Poradí, ako toto intímne puto posilniť a upozorní na neviditeľné hrozby, ktoré ho môžu oslabiť. Autorka, skúsená psychoterapeutka, vysvetlí dôležitú spojitosť medzi našou vlastnou výchovou a našimi rodičovskými schopnosťami.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Herný newsfilter: Sony predáva handheld, ktorý fakt nepotrebuješ! A pýta si zaň vyše 200 eur

Autorka vo svojom bestselleri vysvetľuje, na čom skutočne záleží vo vzťahu rodičov a detí. Kniha donúti rodičov zamyslieť sa nad sebou a poskytne im hodnotné podnety. Ak sa chceš dozvedieť, ako ovplyvní tvoja výchova vzťah s vlastnými deťmi či ako sa zbaviť negatívnych vzorov správania, určite siahni po tomto skvoste!

Toto mali čítať naši rodičia
Svetový bestseller o vzťahoch medzi rodičmi a deťmi (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Toto mali čítať naši rodičia zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Klub rozkoše, Jüne Pla

Klub rozkoše je inkluzívna kniha o sexe pre 21. storočie, ktorú by si nemal nechať ujsť nikto, komu záleží na tom, ako spôsobiť rozkoš a potešenie rovnako sebe, ale aj svojim partnerkám a partnerom. Kniha, ktorá sa vo Francúzsku stala bestsellerom, je tiež ilustrovaným sprievodcom tipmi a technikami pre kvalitný sexuálny život, určená začínajúcemu, ale aj pokročilejšiemu čitateľstvu.

Autorkou Klubu rozkoše je francúzska ilustrátorka Jüne Pla, ktorá sa jedného dňa rozhodla, že už ju nebaví neustále tá istá rutina a potrebuje otvoriť tému sexuality, rozkoše a dosahovania orgazmov. O dva roky neskôr vydala rovnomennú knihu Klub rozkoše: Tipy a triky pre kvalitný sexuálny život, ktorú francúzsky vydavateľ označil za najpredávanejší titul za posledných 10 rokov. 

Klub rozkoše
Objav nové spôsoby rozkoše (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Klub rozkoše zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Moje dcera je feťačka, Soňa Šlégrová

„Jsem matka. Ale od jisté doby si pokládám otázku, zda jsem byla vždy dobrá matka. Jestli jsem právě já nezavinila situaci, kdy se z mojí holčičky stala feťačka.“ Túto ťažkú otázku si kladie česká autorka Soňa Šlégrová a svojou knihou sa tak snaží pomôcť všetkým matkám, ktoré si prešli podobnou situáciou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dejepis: Stredoveká spoločnosť bola rozdelená do troch skupín, nositeľkou kultúry bola výlučne cirkev

Prečo sa jej dcéra dostala do zlej partie a začala brať drogy? Čo všetko vyskúšala rodina ako riešenie a prečo to zlyhalo? A čo bolo tým najťažším rozhodnutím v boji so závislosťou? Toto je kronika cesty na dno beznádeje – spísaná matkou, starými rodičmi i dcérou samotnou.

Moja dcera je feťačka, Soňa Šlégrová
Silný príbeh matky a jej dcéry trpiacej závislosťou (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Moje dcera je feťačka, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Labyrintom lásky, Aleš Bednařík, Diana Fabiánová a Jaroslava Babková

Posledným knižným tipom z dnešného netradičného okienka je kniha o single živote, zoznamovaní sa a o živote v páre. Audiokniha psychológa, matchmakerky a genetičky rozoberá z rôznych pohľadov romantické vzťahy.

Vo vzájomnej diskusii ťa prevedú celým príbehom romantiky, od romantických túžob a presvedčení v našich hlavách, cez prekážky zoznamovania sa v spoločnosti a súčasnými výhodami a rizikami života singles, až po zákonitosti erotickej príťažlivosti, trikmi pre lepšie zoznamovanie sa online a zručnosti pre dlhoročný život v páre.

Autori ti vysvetlia najčastejšie prekážky, ktoré komplikujú zoznamovanie sa a randenie v modernej dobe. Zistíš, ktorým romantickým mýtom veríš e a prečo ti kazia vzťah. Spoznaj biologické, psychologické a spoločenské zákony romantickej príťažlivosti. Autori vychádzajú nielen zo svojich dlhoročných skúseností z praxe, ale aj zo stoviek štúdií, štatistík, dát z online zoznamiek, či svetoznámych párových terapeutov a výskumníkov vzťahov.

Labyrintom lásky
Prejdi Labyrintom lásky aj vďaka tejto knihe (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Labyrintom lásky zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ktorá z kníh ťa najviac zaujala?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame