Momo bude rapovať v nemčine! Čo čaká jeho fanúšikov?

Momo

Momo začína novú éru rapu v nemčine (Zdroj: Instagram/@momo_wlk)

#Momo je jednoducho „makáč“. Prečo? Lebo naozaj maká. A maká už nejaký ten čas, pretože na konte má 12 albumov, jedno EPčko a výberovku. To všetko stihol za neuveriteľných 15 rokov od jeho prvého albumu Nepatrím Medzi z roku 2008. Ak si fanúšik, určite si zvedavý, čo čaká petržalského žraloka v jeho rapovej kariére v blízkej budúcnosti.

Dnes na Instagrame prezradil, že chystá novú hudbu. Začne to novým videoklipom, ktorý bude predzvesťou nového EPčka, ktoré by mohlo podľa Moma vyjsť v júli. Zároveň oznámil ďalšiu novinku, ktorá nás úprimne prekvapila a navnadila na to, čo príde.

„Začal som drviť nemčinu, nemecký jazyk, aj keď som sa učil 15 rokov, tak som musel zabrať s mozgovými bunkami, aby som do toho zase došiel. Je to preto, aby som mohol písať texty v nemčine a rapovať po nemecky. Už o dva týždne vyjde prvý track, kde rapujem po nemecky. Je to spolupráca jedným s nemeckým raperom, už fungujúcim, ktorý je známy. Už mám nahraté aj ďalšie tracky a plánujem vydať EPčko po nemecky v spolupráci s interpretmi, ktorí rapujú v nemeckom jazyku,“ vysvetľoval Momo na IG storkách.

Vyjadril sa aj na dôvod, prečo ide robiť hudbu v inom jazyku. Je to najmä kvôli tomu, že v slovenčine urobil už spomínaných 13 projektov a potreboval zmenu, ktorá mu osvieži jeho chuť k rapu. Anglický jazyk ho veľmi neláka a skôr inklinuje k nemčine. Tento vplyv môžeme počuť aj na jeho posledných projektoch, ktoré sú ovplyvnené nemeckým soundom a celkovo európskym moderným smerom.

Momo týmto krokom ukázal, že je odhodlaný vyvíjať sa a rásť nielen ako raper, ale aj hudobník. Jeho rozhodnutie rapovať po nemecky očividne prinesie nové možnosti a obohatí to jeho tvorbu o nové prvky. Jeho fanúšikovia, ako aj nové potenciálne publikum, sa môže ešte rozrásť a jediné, čo mi napadne je – sky is the limit. My v redakcii sme určite zvedaví, čo prinesie táto jeho nová etapa a aké úspechy dosiahne na medzinárodnej scéne. Momo je dôkazom, že rap je univerzálny jazyk, ktorý dokáže prelomiť všetky bariéry.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nicki Minaj rapuje o princeznej Diane: Pozri si sexi videoklip

Okrem prípravy na nové EP sa Momo pripravuje aj na boxerský zápas, ktorý ho čaká v organizácii Fight Night Challenge v decembri. Jeho súperom je bývalý slovenský reprezentant, hokejista NHL a ďalších kvalitných súťaží, Marcel Hossa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RAP GENERÁCIA (@generaciarapu.sk)

Anketka na záver:

Tešíš sa na nové EP od Moma v nemčine?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame