Moloch proti všetkým. Spirit ho pochoval: 2 roky od posledného veľkého dissu

Niekto je proti tomu, aby si interpreti medzi sebou vymieňali ostré odkazy cez sociálne siete, niekto nesúhlasí ani s tým, aby si posielali vyjadrenia cez svoje tracky. Niekedy ale napätie vyeskaluje a všetky zainteresované strany k tomu chcú povedať svoj názor. Tak to bolo aj pred dvoma rokmi, keď sa Moloch Vlavo rozhodol, že rozvíri slovenskú rapovú scénu.

Znalci si určite pamätajú na tracky ako Intrigánske dievčatá alebo Si zvonil? , v ktorom súdobé Gramo Rokkaz, ktorého členovia spolu so Strapom dali v úvode tisícročia jasne najavo Radikalovi a skupine Dramatikz, čo si o nich myslia. Dodnes sa o týchto dissoch hovorí ako tých, ktoré v istom zmysle formovali scénu. Potom tu bola napríklad Škola rapu. Nuž a v máji roku 2018 prišiel Bum Péler.

Skladba, ktorá má viac 2,4 milióna pozretí rozhýbala slovenskú rapovú scénu. Moloch Vlavo spolu s Torulom a Vladimírom Fendensom poslali odkazy takmer všetkým veľkým menám nášho hip-hopu. Svoju časť mohli nájsť Pil C, Rytmus či Majk Spirit alebo Haha Crew. Moloch bol ostrý, bol tvrdý. Niekto to ocenil, niekto to skritizoval. Avšak, videli to skoro všetci a odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

P.A.T, MEGA M a Otis z H16 zobrali útoky na svoje osoby z Bum Péleru veľmi osobne a adresovali Molochovi s jeho kolegami odpoveď. Poriadne tvrdú. Skladba Konfident, a teda udavač má viac ako 4,5 milióna pozretí. Vynikajúcu slohu v tomto tracku má predovšetkým P.A.T., pričom sa vo veľkom hovorí o tom, že bary, ktoré adresoval Molochovi sú možno najlepšie, aké kedy vyprodukoval. Zaujímavosťou je, že vzťahy dnes už Franta s Otisom nie sú najlepšie, veď v názve songu to zistíte aj sami. To je ale na inú debatu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo môže ísť A$AP Rocky na 9 rokov do väzenia?

Torula zobral osobne slová, ktoré sa dozvedel v tracku Konfident. Prišlo mu nefér, že sa Otis, P.A.T a MEGA M doňho obuli, i keď sa on k nim v Bum Pélerovi priliš nevyjadroval. Torula s Fendensom dali von track Je ma Počut? , ktorý mal viac ako 1,2 milióna pozretí. Aj to dokazuje o tom, že diss, ktorý vznikol, sa tešil v roku 2018 medzi ľuďmi veľkej obľube.

3,6 milióna pozretí a ZEC MA. Moloch vrátil úder. V premakanom videoklipe s na prvý pohľad chlapíkmi, s ktorými nechcete mať problémy adresoval poriadne tvrdé slová. Tento raz zúžil výber, sústredil sa hlavne na Majka Spirita, P.A.T, MEGA a Rytmusa. Skladba mala viac ako sedem minút a Moloch Vlavo dal najavo, že najviac v žalúdku má predovšetkým Majka Spirita.

Ktovie, či to bolo Molochov cieľ, alebo jeden z nich, ale Majk Spirit mu odpovedal. V spolupráci s Grimasom vydal track Prvý a posledný v ktorom slušne bez vulgarizmov, ako sám povedal, verbálne pochoval Molocha. Zaujímavosťou je, že beat z tohto songu sa neskôr objavil aj na Majkovom albume Nie som tu náhodou, pretože, ako sám povedal, nechcel, aby také kvalitné tóny boli využité len na úlohu dissovania. A prečo má tento track pomerne málo pozretí? Ide o to, že prvý diss musel Majk Spirit zmazať, pretože využil niektoré Molochove vyjadrenia a Moloch ho za to nahlásil. Kto čakal, že bude koniec napätia, mýlil sa.

Toto je nateraz koniec dissu, ktorý prebehol približne pred dvoma rokmi. Moloch Vlavo vo videoklipe aj so známymi fightermi ako Igor Daniš či Robo Pukač odpovedá Majkovi Spiritovi a túto skladbu videlo viac ako 1,7 milióna ľudí. HALOOO zaujalo, o hudbu sa postaral opäť Jesso. K tomu opäť dosť podarený videoklip, ktorý tento raz vznikal v českom meste Brno.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pustil Frayer Flexking von jednu zo svojich najlepších sloh?

Moloch Vlavo sľuboval nový album, v tom čase mal pomerne smelé plány. Nakoniec ale nadšenie a hype ustalo a dissovanie medzi oboma tábormi išlo do, povedzme to, historického zabudnutia. Avšak, občas si naň niekto spomenie a opäť môžeme tvrdiť, že sa táto výmena názorov zaradila do budovania histórie slovenskej rapovej scény.

Odvtedy, čo sa týka dissov, zaujala výmena názorov medzi P.A.T., dnes už Frantom a Fobia Kidom, ale nejednalo sa o nič takto výrazné a časovo dlhšie. V poslednom období sa hovorí o nenávisti medzi Sergeiom B a Pastorom. Nepriame odkazy si medzi sebou posielali aj chalani z Mojej Reči, ktorí sú už, pre poslucháčov, našťastie v poriadku.

Foto: Moloch Vlavo, YouTube

Odporúčame