Moja Reč je definitívne späť. Singel Trilión ti povie viac, vychádza nový album od MR

Moja Reč je späť. Ešte pomerne nedávno to vyzeralo, že trio Delik, Supa a Jozef Engerer už pokope neuvidíme. Faktom totiž je, že legendárne zoskupenie MR bolo dočasne rozpadnuté, Supa tvoril s Jozefom Engererom, Delik sa odpojil. Prešiel nejaký čas, chalani si vyrozprávali osobné záležitosti a sú späť. Vydali nový track a spustili predaj nového albumu. Comeback Mojej Reči je už teraz jedným z highlightov tohto rapového roka. 

Moja Reč včera vydala nový singel, ktorý nesie názov Trilion. Okrajovo sa v ňom dozvedáme aj o konfliktoch, ktoré vo vnútri kapely boli, pričom ako to tak vyzerá, nie nadarmo sa hovorí, že niekedy musí zapršať, aby sa vyčistili ulice. Delik, Supa aj Jozef Engerer sú opäť priatelia, opäť spoločne fungujú a sú namotivovaní písať a tvoriť, čo teší predovšetkým tradičných poslucháčov slovenského rapu. Veď MR je jednou zo skupín, ktoré sú tu prakticky odjakživa.

Okrem toho, opäť počujeme o jednoznačnom názore Mojej Reči na extrémizmus, pričom chalani z tohto zoskupenia boli vždy jasne vyhradení voči podobným prúdom. Na tom sa nič nemení. V Trilione počuť aj o známej slovenskej FB a IG stránke Zomri, vďaka ktorej sa dá dianie v našej republike pozrieť aspoň ako-tak humorne.

Videoklip k tracku Trilion bol tvortený v priestoroch uhoľnej bane v Handlovej, pričom, po jeho vzhliadnutí je jasné predovšetkým to, že všetci si na jeho tvorbe dali veľmi záležať. Kvalita si vyžaduje energiu. Okrem toho, treba povedať, že Trilion je dostupný aj na všetkých digitálny platformách, takže túto skladbu si môžete takpovediac vypočuť absolútne kdekoľvek.

MR vydáva nový album s názvom ZASE DOMA, pričom skladba s rovnomenným názvom vyšla niekoľko mesiacov dozadu. Ako Moja Reč avizuje, môžeme sa tešiť na nové tracky, rýmy, albumy aj koncerty. ZASE DOMA má priniesť originálny MR sound, pričom je to od tohto zoskupenia už ich deviaty spoločný album. Nemôžeme čakať nijaký old school, zvuk bude zasadený do roku 2020, pričom CD bude textovo aj hudobne vyzreté.

Album vznikal v štúdiu v Handlovej, na miestach, kde celý projekt tejto skupiny začal v roku 2004, a rovnako kde sa v roku 2017 na chvíľu pozastavil. Zostava je opäť kompletná a comeback je skutočnosťou. Keby sme boli v manželstve, tak lietajú taniere a čo ja viem čo všetko… ale to sme neboli. Aspoň nie podľa toho, čo si pod manželstvom väčšina ľudí predstavuje. Dlho sme robili na tom, ako sa perfektne nechápať a zároveň si byť nablízku. Dosť dlho na to, aby sme otrávili všetkých naokolo, nás nevynímajúc. Krach bol vlastne vykúpením. Ale dobré holuby sa vždy vracajú a dobrí chlapci tiež. Tak sme zase doma a pokope a robíme to, čo nás baví najviac,“ hovorí Supa.

Nebudeme si klamať, určite ste si vy aj my prešli procesom vo vzťahoch či priateľstvách, kde jednoducho dočasne musela nastať pauza, pretože to na jednej, na druhej alebo na oboch stranách škrípalo. Niekedy to býva tak, že pauza pomôže, strany pochopia, kde urobili chybu, pretože väčšinou platí, že pravda je koniec koncov niekde v strede. Každopádne, sme radi, že MR je opäť kompletná a pripravená tvoriť, tvoriť a ešte raz tvoriť. 

Chalani si užívajú to, že sú zase spolu a v tvorivom procese, rýmoch aj hudbe to je rozhodne cítiť: „Znova sme nabehli tam, kde sme skončili a veľmi nás to baví. Dobré veci sa dejú – mne sa narodila dcéra, sme s chalanmi spolu po takej dlhej dobe a robíme muziku. Album sme sa snažili urobiť najlepšie ako sa dá a mám z toho také dobré zimomriavky,“ dopĺňa Delik. Jozef Engerer na Zasedoma ukáže viacero hudobných polôh, nešiel jednoštýlovo, ale stále to bude ich špecifický MR sound. Moja Reč sa vždy sústredila hlavne na hudbu, ale pri novom albume už kladú dôraz aj na stratégiu: „Tešíme sa aj z toho, že je všetko konečne pripravené a že máme okolo seba tím ľudí, ktorí sa tomu rozumejú,“ uzatvára Jozef.

Foto: videoklip Trilion, YouTubeOdporúčame