Mladý Slovák tvorí hudbu, ktorá kvalitou presahuje naše hranice: Toto je TOP singel tohto leta!

Foto: Facebook/Mark Dann

#Leto 2018 prinieslo množstvo zaujímavých piesní, avšak keďže sme hrdí Slováci, nám sa najviac páči práve to, čo sa vyprodukovalo „u nás doma“. Na mysli máme konkrétneho hudobníka a to Mareka Danka, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Mark Dann.

Trafil opäť do čierneho. Asi tak by sme na úvod predstavili jeho najnovší počin. Mladý chalan, ktorý sa narodil v roku 1995 tvorí hudbu, ktorá má podľa nás potenciál zaujať aj mimo hraníc Slovenska. Svetová hudba, angličtina, premakané ale pritom nie náročné a tobôž nie gýčové videoklipy sľubujú Markovi skvelú kariéru.

Foto: Facebook/Mark Dann

Aj keď je chalan pomerne mladý, na konte má množstvo úspešných spoluprác. Za zmienku stojí napríklad: Dominika Mirgová a pieseň Šťastné a veselé, kde vystupoval ako autor hudby, nasleduje spolupráca s Mirom Jarošom, Suverenom či dvojicou Ricco a Claudia.

Čo sa ale nám najviac páči je to, že začal vystupovať ako hudobný producent. Jeho nový počin Without You, do ktorého si zavolal speváčku Sarah Cao je famózny. Samotný song je podčiarknutý milým príbehom lásky, kde hrá aj 17-ročný Oliver Oswald známy zo seriálu Oteckovia. Pecková hudba, pomerne jednoduchý text a wualá, TOP dielo tohto leta je na svete. Gratulujeme, Mark!

Odporúčame