Mladý raper sa hudbou vyznáva z tragédií. Vypočujte si song Cez oči démona

Mladý slovenský raper Radovan Svorada  alias  Svorka nemal dosiaľ ľahký život, no napriek tomu sa s ním dokázal vysporiadať a nepriazeň osudu mu pomohla zvládnuť hudba.

Svorka sa narodil v Košiciach a dlhú tam žil aj pracoval. Vidina lepšieho života ho však zaviala za „veľkú mláku“ do Ameriky.  Hoci dnes už vieme, že má talent na rap, dovtedy sa venoval hlavne športom. Hral hokej za HK Košice, venoval sa florbalu, hokejbalu, kickboxu, boxu a streetbalu. V roku 2017 začal s rapom a hoci už niečo skúšal ako 12 ročný, až reálny život a ťažké chvíle, ktoré ho v ňom postretli mu dali tie správne témy, o ktorých chcel rapovať.

Momentálne mu vychádza jeho prvé EP s názvom Akvarel, z ktorého svetu predstavil na konci augusta song Cez oči démona.  Sám tento song nazýva „osobným“, pretože v texte sa vyznáva z bolesti, ktorú prežíval po smrti brata a zo sklamania z toho, ako ho opustila láska.

„ CEZ OČI DÉMONA SOM VIDEL UŽ AJ DRUHÚ STRANU. VIDEL SOM SLZY PLAČ AJ KRIK AJ TRPIEŤ MOJU MAMU. VIDEL SOM HLAD,VIDEL SOM STRACH,VIDEL SOM CHLADNÚ CELU. ZAŽIL SOM TRPIEŤ KEĎ SOM STRATIL MILOVANÚ ŽENU. AJ TAK TO NEMÁ CENU ZAHODIŤ SI ŽIVOT PLAČOM. AJ TAK TO NEMÁ ZMYSEL ZASEKNUTY BYŤ ŠAK NAČO. AJ TAK TO NEMÁ VÁHU STÁŤ NA MIESTE AKO KOTVA. ODRTHNEM REŤAZE SOM ZDEDIL GENETIKU FOTRA. POZERÁM NA SVET ZHORA CEZ OČI MÔJHO DÉMONA. PÚŠŤAM HO DO SVETA NEBUDEM HO UŽ VÄZNIŤ DOMA. OSTAL SOM SMUTNÝ KEĎ MI ZOMREL BRAT TO BOLA RANA. NEČAKANÁ BOLO TOHO PRÍLIŠ VEĽA NA MŇA SNAŽÍM SA POZBIERAŤ A POZITÍVNY ŽIVOT TVORIŤ. SEM TAM SA NEDARÍ TAK SNAŽÍM SA DO SNOV PONORIŤ. CEZ OČI DÉMONA SOM VIDEL ŠPINU PACH A ZLOBU. NO MÁM HO RÁD PREDSA DONÚTIL MA TVORIŤ HUDBU. “

Tento song je dosť inšpiratívny. Pretože Svorka nielenže zbytočne nebedáka nad všetkým zlým, čo ho v živote postretlo, ale chápe, že treba ísť dopredu a bojovať ďalej. V texte sa vyznáva z toho, že práve ťažké chvíle ho donútili tvoriť hudbu a venovať sa jej. A práve takýto rap je obľúbený. Rap o niečom s hlbokým významom. Rap ktorý tvorí Svorka. A my sa tešíme na jeho ďalšie songy.

Odporúčame