Najlepšie spôsoby, ako nosiť ofinu: Skús face-framing!

Kúzlo, ktoré premení tvoj vzhľad aj takou drobnou zmenou, akou je odstrihnutie pár pramienkov pre kratšiu ofinu (Zdroj: Freepik/kroshka__nastya)

#Či už sú tvoje vlasy rovné, kučeravé alebo zvlnené, aj ty sa môžeš vrhnúť za ofinou! Trend face-framing nielen pozdvihne tvoj účes na vyššiu úroveň, ale skvelo formuje tvár. Najlepšie je, že sa hodí takmer každému! Prídi ku kaderníkovi s jasnou predstavou alebo si nechaj poradiť. Možností je veľa, preto je dôležité vybrať tú najvhodnejšiu…

Face-framing

Kúzlo, ktoré premení tvoj vzhľad aj takou drobnou zmenou, akou je odstrihnutie pár pramienkov pre kratšiu ofinu. Ideálne pre tých, čo túžia po zmene, no nechcú prejsť z dlhých vlasov na mikádo. Budeš spokojný, a v prípade, že ťa to omrzí, môžeš ofinu vypnúť alebo schovať pod čelenku.

V ponuke sú husté baby ofiny, akým podľahli napríklad Emily Ratajkowski či Selena Gomez, ale aj dlhšie pramene okolo tváre ako nosí napríklad Margot Robbie.

Z čoho môžeš vyberať?

Vybrať si správne môže byť niekedy tvrdým orieškom. Pripravili sme si krátky prehľad, ktorý ti uľahčí rozhodovanie a prehrabávanie sa medzi všetkými možnými strihmi a trendmi.

Nedbalosť

Nedbalý účes, ktorý je cool! Vyčesané vlasy, z ktorých vytŕčajú okolo tváre nenápadné pramienky. Pre väčší wow efekt je ideálne, ak ich jemne navlníš. Toto je niečo, čo nikdy nebude krokom vedľa!

Vrstvenie nielen v obliekaní

Jemný a romantický look podobný tomu predošlému. Nedbalo spustené pramene okolo tváre, ktoré sa lesknú a rozžiaria ťa. V tomto prípade ide ale o jednotlivo zostrihané vrstvy, ktorých efekt vieš umocniť navlnením na veľkú kulmu. Tento typ však nie je vhodný pre tých, ktorí majú riedke vlasy…

Wolfcut

Wolf cut je podobný nenávidenému mulletu a shagu. Tento účes spočíva v objeme pri hlave. Vlasy sú prestrihané na vrstvy, čo značí, že je tiež určený pre majiteľov hustých vlasov. Vyznačuje sa kratšou alebo dlhšou ofinou, ktorá lemuje tvár. Najlepšie je, že je to unisex strih, ktorému prepadli ako aj baby, tak aj chalani!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Máš polodlhé vlasy a nevieš čo s nimi? Poradíme ti najlepšie účesové inšpirácie, s ktorými jednoznačne zažiariš!

Mierne retro

Účes v štýle JLo. Ak máš husté vlasy, dostaň do nich žiadaný objem! Okolo tváre si daj pramene prestrihať, a následne začína zábava. Teda, ako pre koho. Ak chceš vyzerať stále ako z titulky magazínu, budeš musieť obetovať ráno nejaký ten čas, aby si si svoju korunu krásy upravil veľkou kulmou, či cez noc natáčkami.

Tento look má inšpiráciu v 70. rokoch minulého storočia, kedy sa pramene natáčali smerom von od tváre.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jennifer Lopez (@jlo)

Bob a ofina?

Aby hustá ofina na tebe vyzerala dobre, musí byť bohatá a mať dostatočný objem. Predstav si takú Selenu Gomez!

Ak máš vlasy skôr jemné, nezúfaj. K hustej ofine si môžeš dopomôcť rôznymi stylingovými prípravkami, ktoré dodávajú textúru vlasom. V prípade low cost riešenia by mohol dobre poslúžiť aj suchý šampón.

Dlhé vrstvy

Inšpiruj sa Emily Ratajkowski! Tá rámuje svoju tvár pramienkami takmer na dennej báze. Nosí hustú „baby“ ofinu sčesanú do čela ako Selena, alebo si ju nedbalo rozdeľuje po stranách tváre. Ideálny strih ofiny, pokiaľ sa definuješ ako vlasový chameleón, a nevydržíš dlho pri jednom looku!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emily Ratajkowski (@emrata)

Fake ofina z tvojich vlasov

Ak si nechceš radikálne strihať ofinu, dá sa to oklamať aj inak. A nie, nemyslíme umelé clip-in ofiny (aj keď to tiež môže byť pre niekoho riešením).

Túžiš po elegantnej ofine len na nejakú udalosť? Ok! Zvoľ vyčesaný vrkoč alebo drdol, z ktorého uvoľni dva tenké pramene po stranách tváre. Tie môžeš potom ľubovoľne upraviť – odporúčame kulmou!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Herný newsfilter: Sony predáva handheld, ktorý fakt nepotrebuješ! A pýta si zaň vyše 200 eur

Definované vrstvy

Keď sme už spomenuli Margot Robbie, pozrime sa na ňu bližšie. Jej pramienky okolo tváre siahajú cca po bradu. Aby na ne upútala a zvýraznila ich, nechala si ich zosvetliť o približne 2 odtiene oproti zvyšku vlasov.

Nosí ich jemne natočené alebo len tak rozpustené či uvoľnené z vrkoču či drdolu. Proste spĺňa všetko, čo si face-framing dokáže predstaviť!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Margot Robbie (@margotrobbieofficial)

 

Inšpiruješ sa niektorým z trendov?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame