Máš polodlhé vlasy a nevieš čo s nimi? Poradíme ti najlepšie účesové inšpirácie, s ktorými jednoznačne zažiariš!

Vyčariť frizúru ti trvá ráno podstatne menej, než pri dlhých vlasoch (Zdroj: Freepik/ansiia)

#Medzi horúce trendy tohto roku patria bezpochybne aj polodlhé vlasy. Ak si sa nechal zlákať na takýto účes tak vieš, že je to nielen cool, ale aj veľmi praktické. Vyčariť frizúru ti trvá ráno podstatne menej, než pri dlhých vlasoch. Hoci prídeš o možnosť vytvárať si veľké drdoly či komplikované vrkoče, neznamená to, že nemôžeš mať každý deň iný originálny účes

Drobné vlnky

Ak nosíš polodlhé mikádo, neznamená to, že musíš mať stále rovné vyžehlené vlasy. Túžiš po vlnkách, ale máš pocit, že by si vyzerala ako ovečka? Žiaden strach, máme riešenie. Nechaj od korienkov pár centimetrov vlasov rovných, a zvyšné dĺžky jemne navlň. Ak nechceš husté vlny alebo nemáš kulmu, skvelo ti poslúži aj žehlička na vlasy.

Vlnky jemne prejdi prstami, zalakuj a môžeš vyraziť! Účes sa hodí na bežný deň, na rande ale aj na potulky mestom…

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa @the_bob_haircut

 

Rýchly (pomerne) elegantný look

Tento účes môžeš využiť aj ako spoločenský na rôzne udalosti, pretože pôsobí veľmi žensky a elegantne. Akékoľvek formálne stretnutie či skúška v škole si ho priam žiadajú!

Postačí ti len pár minút a sponky do vlasov. Rozdeľ si pramienky vlasov tak, že každý z nich budeš môcť pripnúť pinetkou do stredu hlavy. Postupuj nedbalo – čím viac messy, tým lepšie. Vďaka tomu usporiadaš oblúčik, ktorý bude nápadne pripomínať elegantný drdol.

Niečo pre romantičky

Máš účes s ofinou? Výborne, poďme na to. Daj si ofinu bokom, a ideme zapletať. V prípade, že máš vlasy jednej dĺžky, môžeš použiť pramienky aj z ofiny. Postupuj ako pri klasickom francúzskom priberanom vrkôčiku. Potom výsledok pripni k hlave dozadu, na druhej strane postup zopakuj, a pramienky spoj.

Tento účes pôsobí veľmi nežne a romanticky, preto je vhodný napríklad na rande. Ideálnou kombináciou je jemné líčenie a ľahké šaty či oversized mäkučký sveter.

(Zdroj: Freepik/wirestock)

Netradičný vrkoč

Miluješ praktický vrkoč, no klasika ťa omrzela? Skús túto inšpiráciu! Moderný dvojitý vrkoč je horúcim trendom sezóny. Hodí sa najmä pre ženy, ktoré nemajú príliš husté vlasy – získaš ním optický objem, vrkoče, ktoré ale pod vlasmi nie sú vidieť. Vzhľadovo bude účes vyzerať ako jeden objemný vrkoč.

Ležérny štýl

Nielen, že je to praktické, ale je to aj vkusné, jemné a ležérne. Učeš si francúzsky alebo rybí vrkoč (klasicky dozadu alebo na stranu) a povytiahni z neho pramienky predných vlasov. Nechaj ich voľne padať okolo tváre, prípadne ich môžeš jemne natočiť. Týmto účesom nič nepokazíš, a môžeš ho nosiť takmer kdekoľvek!

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame