Vlasové trendy, ktoré budú in v roku 2023: Zaujme ťa niektorý z nich natoľko, že ho vyskúšaš aj na vlastnej koži?

S príchodom nového roku cítiš, že potrebuješ zmenu? Najčastejšie si to pravdepodobne odnesú tvoje vlasy (Zdroj: Freepik/cookie_studio)

#Novoročné predsavzatia nie sú nič pre teba, ale s príchodom nového roku cítiš, že potrebuješ zmenu? Najčastejšie si to pravdepodobne odnesú tvoje vlasy. Pripravili sme prehľad toho, čo bude tento rok trendy. Naberieš odvahu na to, skúsiť niektorý z účesov? Nechaj sa inšpirovať, a poď do toho – veď ako sa hovorí, vlasy robia človeka!

Recyklujme staré, aby sme dostali nové

To platí aj pri účesoch! Klasické mikádo, ktoré nikdy nevyjde z módy – pohodlný a praktický účes, ktorý upravíš na rôzne spôsoby. Že nuda? Čo takto túto klasiku trošku upgradovať?

Nový trend, ktorý dostal pomenovanie „Bullet Bob“ má byť evolúciou, ktorá vznikla spojením klasického mikáda, a mnohými nenávideného mulletu. Mullet, ktorý zažil svoj boom v našich končinách koncom minulého storočia, nebol donedávna až tak obľúbený. Avšak v minulom roku sme zaznamenali jeho návrat.

Bullet Bob je teda elegantné mikádo, ktoré vďaka prvkom z mullet štýlu dostáva nový šmrnc. Vďaka tomuto strihu budú tvoje vlasy vyzerať štýlovo a upravene, aj keď na úpravu už ráno nezvýši čas.

Praktický a zvodný účes?

Áno! Nie je nad praktickosť – rozlietané a neskrotné vlasy nie sú v móde. I keď to poznáš… Po trpezlivom boji v kúpeľni to vzdáš, urobíš si vrkoč či obľúbený messy bun, a ideš. Tomu je však koniec!

Ďalší trend, ktorý sa v angličtine nazýva „retro slick back“ nájdeš už aj na červenom koberci! Nosia ho svetové celebrity, tak prečo nie ty? Styling je jednoduchý, výsledok ohromujúci. Trik spočíva len vo voľbe vhodných stylingových produktov – potrebuješ niečo, čo zachová vlasom pružnosť, a zároveň spevní ich štruktúru.

Potom ti už stačí vlasy začesať dozadu ako pri vysokom vrkoči. Vlasy však neupevníš gumičkou, ale necháš ich rozpustené. Výsledkom je trendy účes, ktorým určite podčiarkneš svoj look.

Dlhé vlasy ako nesmrteľný trend

Dlhé husté vlasy nevyjdú z módy nikdy. Ak patríš medzi šťastlivcov, ktorí nemajú problém s rastom, máš vyhrané! Nezabúdaj však na styling a starostlivosť.

Určite ich nenechávaj prirodzene uschnúť – vlas sa snaží čo najrýchlejšie zbaviť vlhkosti, čo spôsobuje následnú dehydratáciu vlasu, spľasnuté vlasy, a sklony k lámaniu. Nájdi si preto pár minút na fúkanie cez guľatú kefu, vďaka čomu budeš mať lesklé a objemné vlasy ako od kaderníka každý deň.

https://www.instagram.com/p/CotXtpLK9w6/?utm_source=ig_web_copy_link

Postrach menom ofina

Tento trend sa v posledných rokoch vracia dookola. K rozhodnutiu dať si ofinu je potrebné mať trochu odvahy a chuť experimentovať, ale výsledok stojí za to! Neboj sa, že dopadneš hrozne – kľúčom je zveriť sa do rúk profesionála, ktorý podľa tvaru tváre vykúzli ofinu presne tebe na mieru.

Takzvaný motýlí zostrih

Najhorúcejšou novinkou tohto roku sa stal „butterfly cut“. Ide o jednoduchý oblúkový zostrih, ktorý je vzdušný a vlasom dodá potrebnú formu. Trik je v jemne kaskádovito zostrihaných prameňoch, ktoré sa stáčajú smerom k tvári. Rámuje tvár vpredu, vyzerá sviežo, a dodáva tvári štíhlejší vzhľad.

 

Prispôsobuješ svoj účes tomu, čo je aktuálne "in"?

Zdroj: Elle
Odporúčame