Na Met Gala 2023 sa objavili mačky, žiarili perly a róby vyrážali dych! Toto je 11 najlepších outfitov večera

Jeremy Pope sa do Lagerfelda obliekol doslovne (Zdroj: Instagram/jeremypope)

#Máme za sebou najprestížnejší módny večer tohto roka – Met Gala 2023. Počas prvomájového večera si hviezdy na červenom koberci uctili umelecký prínos zosnulej ikony módneho návrhárstva Karla Lagerfelda.

Aj tie najväčšie mená si poctili Karla

Samotná téma udalosti sa niesla v jeho mene „Karl Lagerfeld: Línia krásy“ (A Line of Beauty). Finančný profit následne poputoval Kostýmovému inštitútu Metropolitného múzea v New Yorku, ktorý zosnulý návrhár pravidelne navštevoval.

Niektoré celebrity sa stali stelesnením dress codu „In honor of Karl“ a siahli po kúskoch od Chanel, Chloé či Fendi, s ktorými Lagerfeld dlhé roky spolupracoval. Inšpiráciu čerpali aj z jeho ikonických čiernobielych oblekov, no pripomenuli si aj jeho najobľúbenejšieho domáceho miláčika – mačku Choupette.

Farebná škála outfitov nebola taktiež prekvapivá. Dominovali kontrasty čiernej a bielej, perleťové tóny a sýta červená, ktoré sú pre Karlove kúsky charakteristické. Príkladom sa snažili byť najmä spoluhostiteľky Met Gala, vrátane Penélope Cruz, Dua Lipa či Anna Wintour, no svojou extravaganciou, leskom a nápaditosťou zarezonovali práve iné mená!

Nie všetci ale mali na Met Gala 2023 prístup!

Aj tento event sa riadi istými pravidlami a tým prvým je veková hranica, obmedzujúca vstup osôb až nad 18 rokov. Platí aj zákaz robenia si selfie, ktorý podľa Independent porušila v roku 2017 Kylie Jenner. Zákazom fajčenia v interiéri Múzea sa nedržali taktiež mnohé slávne mená, ako Dakota Johnson či Bella Hadid.

Rozhodne žiarili, no vystihli dress code?

Tento rok sa ale na červenom koberci módy neudiali žiadne prehrešky, ktoré by pobúrili verejnosť. Pozornosť na seba strhali len osobité outfity celebrít a toto je náš výber tých najcoolovejších z nich!

Lil Nas X bol aj v kostýme sám sebou

Všetci by sme sa divili, ak by sa Lil Nas X obliekol formálne. Extravagancia k nemu jednoducho patrí a jeho mačací outfit má niečo do seba! Lagerfeld miloval svoju mačku a trúfame si povedať, že by ocenil aj spevákovo snaženie sa jej aspoň trochu podobať. Len málo kto si totiž nechá pokryť telo strieborným make-upom a drahokamami.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zaobídeš sa aj bez nohavíc: No Pants trend je odvážny aj elegantný a takto s ním zaboduješ aj ty!
Lil Nas X pokrytý striebornou farbou (Zdroj: Instagram/metgala.official)

Jared Leto sa objavil ako Choupette 

Mnohí uvažovali, kto sa ukrýva pod nesmierne realistickým kostýmom Choupette, Lagerfeldovej milovanej mačky a zákonnej dedičky majetku! Bol to Jared Leto, ktorý zatienil mnohé krásne róby z dielní módnych domov jednoducho tak, že sa obliekol za mačku. 

Jared Leto ako Lagerfeldova mačka Choupette (Zdroj: Instagram/metgala.official)

Kim Kardashian v Schiaparelli

Po nesmiernom škandály so zničenými šatami Marilyn Monroe si Kim neodpustila, a opäť sa odela do perál. Tentokrát ale nič nezničila a v šatách od Schiaparelli vyzerala nesmierne elegantne. Celkový outfit tvorilo 50 tisíc skutočných a 16 tisíc krištáľových perál, ktoré ale nezakrývali úplne všetko. Pozornosť na seba pútala jej biela štóla, ktorá Kim pridávala na elegancii.

Kim Kardashian opäť pokrytá perlami (Zdroj: Instagram/metgala.official)

Doja Cat ako „cat“

Prvý Met Gala večer, na ktorom sa Doja Cat zúčastnila a hneď na seba strhla všetku pozornosť. Skvelo odhalila svoj potenciál, zhodnotila príležitosť a obliekla sa ako mačka, samozrejme, tá Lagerfeldova! 

Doja Cat sa ani tentokrát nebála riskovať a bola sama sebou, ako mačka (Zdroj: Instagram/vogue_runwayss)

Florence Pugh si oholila hlavu

Herečka sa vzdala svojich dlhých vlasoch a dokázala, že krása sa ukrýva v noblese a elegancii. Krátky zostrih dal vyniknúť jej decentnému líčeniu, róbe od Valentina a vysokou čelenkou z peria, ktorá bola skutočnou korunkou krásy.

Florence Pugh všetkých šokovala (Zdroj: Insagram/vogue_runwayss)

Pedro Pascal, drsný elegán

Obľúbený „daddy“ Hollywoodu sa na Met Gala vybral v červenom Valentino looku – košeli a kabáte, no a zaklincoval to kontrastným spodným dielom! Zvolil si krátke šortky a vysoké ponožky, no rozhodne sa stále držal témy, hoci po svojom. 

Pedro Pascal vsadil na farbu vášne, ktorú rozbil vytŕčajúcimi ponožkami (Zdroj: Instagram/gq)

Billie Eilish vie ako upútať pozornosť

Neskrotná Billie Eilish si 1. mája upla vlasy do zmyselného vrkoča a vsadila na vyzývavú čipkovanú róbu v gotickom štýle od Chanel. Doplnila to čipkovanými rukavicami a vysokými opätkami, ktoré jej nesmierne sekli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Fashion inšpirácie z Instagramu: Daj šancu pestrým farbám a všetky oči budú na tebe!
Billie Eilish stavila na zmyselnosť (Zdroj: Instagram/vogue_runwayss)

Jeremy Pope si na seba Lagerfelda obliekol doslovne

Ani tohtoročný Met Gala sa nezaobišiel bez dramatických výstupov. Spevák a herec Jeremy Pope doslovne zatienil celé schody, po ktorých celebrity stúpajú až na hor, a rozprestrel na nich svoj viac ako 9 metrový plášť (od Balmaina) s podobizňou Lagerfelda. 

Jeremy Pope sa do Lagerfelda obliekol doslovne (Zdroj: Instagram/jeremypope)

Dua Lipa v róbe od Chanel

Speváčka sa spoluhosťovania večera ujala v bielej róbe od Chanel s výrazným korzetom a pompéznym diamantovým náhrdelníkom. Napriek tomu, že je to len druhýkrát čo sa Dua Lipa zúčastnila Met Gala, všetkým vyrazil dych, pretože podľa nás jej šaty a celkový styling dokonale vystihli dress code. Nemyslíš?

Dua Lipa v róbe od Chanel s dokonale formujúcim korzetom (Zdroj: Instagram/themetgalaofficial)

Cari B žiarila ako dáma!

Svojrázna raperka Cardi B sa na červenom koberci predviedla s neskutočnou noblesou! Zvolila si dlhé rukavice, masívne perlové náušnice a čierne vlasy na chvíľu vystriedal lesk striebra. Spoločenské šaty od Chenpeng Studio mali elegantný vrch v štýle Lagerfeldovej uniformy a prechádzali do sukne pokrytej veľkými ružami. Americká hviezda vsadila na prepracovaný look a skutočne jej to vyšlo.

Cardi B bola skutočnou dámou v šatách inšpirovaných Lagerfeldovým osobným štýlom (Zdroj: Instagram/iamcardib)

Penélope Cruz mohla ísť priamo na svadbu

V priehľadnej kapucni, ktorá je aktuálnym trendom, a takmer svadobnej róbe stelesňovala Penélope Cruz rýdzu čistotu. Keďže patrila k spoluhostiteľkám, objavila sa na koberci medzi prvými a taktiež stavila na istotu od Chanel. 

Penélope Cruz zahalená do róby plnej nežnosti (Zdroj: Instagram/themetgalaofficial)

Vystihli podľa teba hostia dress code „In honor of Karl“?

Sleduj náš Facebook

Zdroj: hashtag.sk vogue.com independent.co.uk billboard.com theguardian.com
Odporúčame