Len pre silné povahy! Conor McGregor a Dustin Poirier navždy vyriešili spor medzi sebou: Trilógiu uzavrelo hororové zranenie

UFC 264

McGregor a Poirier v zápase (Zdroj: Instagram/dustinpoirier)

#Najväčšia superhviezda v histórii zmiešaných bojových umení Conor McGregor nastúpil do tretieho zápasu proti Dustinovi Poirierovi. Po dvoch dueloch bol stav vyrovnaný 1-1 a celé rozuzlenie prišlo na turnaji UFC 264. V hlavnom zápase večera vyhral Dustin Poirier medzi 1. a 2. kolom rozhodnutím doktora, keď si Conor McGregor škaredo zlomil nohu.

Víťaz berie všetko

Dustin Poirier vstúpil do tretieho zápasu oveľa aktívnejšie než v predchádzajúcich dueloch s hviezdnym Írom. V boxe sa dokázal McGregorovi vyrovnať a v polovici 1. kola preniesol súboj na zem. Conor sa pokúsil odpovedať naskočenou gilotínou, ktorú však nedokázal sprevádzať s uzavretím guardu a pre Poiriera bolo jednoduché zo škrtenia odísť.

Zvyšok 1. kola sa odohral na zemi, kedy bol Dustin po celý čas vo vrchnej pozícii a zásoboval McGregora tvrdými lakťami. Conor sa pokúšal o upkicky, ktorých zopár bolo úspešných, no Poirierovi neurobili výraznejšie problémy. V poslednej pol minúte Poirier vyzval McGregora na záverečné zmeranie síl v postoji, kde sa udial najdôležitejší moment zápasu.

Po jednom z McGregorových úderov Conor veľmi zle došliapol a ihneď si zlomil nohu v členku. Poirier okamžite situáciu využil a pokúsil sa o rozhodujúci Ground and Pound. Ten prerušil gong na ukončenie úvodného kola, po ktorom rozhodca Herb Dean na pokyn doktora ukončil zápas. Víťazom celej trilógie sa stal Dustin Poirier, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou ďalším vyzývateľom šampióna Charlesa Oliveiru.

Zamotaná welterová váha

Predhlavný zápas galavečera UFC 264 zaobstarali Gilbert Burns a Stephen „Wonderboy“ Thompson. V divácky nie príliš atraktívnom súboji sa z víťazstva tešil Brazílčan Burns, ktorý vyhral u všetkých bodových rozhodcov pomerom 29:28. Burns sa tak vrátil na víťaznú vlnu po poslednom neúspešnom titulovom zápase s tímovým kolegom Kamaru Usmanom.

O najbližšom vyzývateľovi Usmana ešte stále nie je naisto rozhodnuté, no najhorúcejšími kandidátmi sú Colby Covington a Leon Edwards. Covington už jeden neúspešný duel s Usmanom má za sebou. Edwards je na vlne 9 výhier v rade a je jedným z mála bojovníkov zo špičky welterovej divízie, ktorý ešte nečelil nigérijskému šampiónovi.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame