Mach Muradov ukončil ďalšieho súpera na turnaji UFC 257: McGregor v hlavnom zápase padol proti Poirierovi

Dustin Poirier

Dustin Poirier zápase UFC 257 (Zdroj: Instagram/ufc)

#Uzbecko-český bojovník Makhmud Muradov má za sebou ďalší víťazný zápas v UFC. Američana Andrewa Sancheza zdolal po dominantnom výkone na TKO ku koncu 3. kola. Touto výhrou sa stal historicky prvým Čechom, ktorý vyhral v UFC aspoň 3 zápasy, keď prekonal Karlosa Vémolu a Lucku Pudilovú. Najočakávanejší zápas turnaja UFC 257 dopadol lepšie v prospech Dustina Poiriera, ktorý v strede 2. kola knokautoval Conora McGregora.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

TOP 15 za dverami

Od prvého kola prebiehal zápas v Muradovovej réžii. Ten tradične z ústupu kontroval nebezpečným pravým overhandom a hlavne v úvode stretnutia trápil Sancheza calf kickmi na prednú nohu. V druhej polovici 3. kola sa Machovi podarilo nahúliť súpera a pre neaktívnu obranu v postoji zápas rozhodca Jason Herzog ukončil.

Makhmud Muradov sa týmto víťazstvom výrazne posunul bližšie k najlepšej 15-ke stredných váh UFC. V pozápasovom rozhovore sa opäť posťažoval na krátky čas na prípravu a poďakoval svojim uzbeckým aj českým fanúšikom za priazeň. 30-ročný Uzbek má v UFC momentálne skóre 3-0 a s najväčšou pravdepodobnosťou bude jeho najbližším súperom svetovo známejšie meno.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Odplata

Dustin Poirier to dokázal! Po jednoznačnej prehre v 1. zápase s McGregorom z roku 2014, kedy bol knokautovaný za 106 sekúnd, sa vrátil vo veľkom štýle. Odveta s Conorom pritom pôvodne mala slúžiť len na charitatívne účely, avšak iniciatívy sa chopilo UFC.

Úvodné kolo prebiehalo v réžii McGregora, ktorý celú dobu tlačil a párkrát výborne zasiahol Dustina. Ten však dokázal aj počas tlaku skvelo kopať na prednú nohu, ktorá začala McGregora trápiť. Druhé kolo vyzeralo už o dosť vyrovnanejšie a po skvelom calf kicku Poirier rozbehol kombináciu niekoľkých úderov. Tie nedokázal Conor ustáť a rozhodca po tvrdom knockdowne ukončil zápas.

Nová hviezda ľahkej váhy?

Bývalý šampión Bellatoru Michael Chandler zažil svoju premiéru v UFC. V hlavnom predzápase turnaja UFC 257 dokázal hneď v 1. kole ukončiť Dana Hookera a jasne poslal odkaz celej ľahkej divízii UFC. V pozápasovom rozhovore odkázal Khabibovi Nurmagomedovovi, aby sa vrátil späť do boja.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame