Chlapec so vzácnou poruchou ovládol internet: Kto je Hasbulla Magomedov a prečo je spájaný s MMA komunitou?

Hasbulla Magomedov

Hasbulla Magomedov vo videu Khabiba Nuramgomedova (Zdroj: Instagram/khabib_nurmagomedov)

#V poslednom čase internet zaplavil rôzne vtipné videá malého chlapca z Dagestanu, ktorý predvádza svoje bojové umenia. V skutočnosti ide o 19-ročného komika s menom Hasbulla Magomedov, ktorý trpí zvláštnou poruchou rastu. Nejde o klasický nanizmus a odborníci sa nedokážu zhodnúť na tom, čo v skutočnosti stojí za vzhľadom ruskej internetovej hviezdy.

Virálny súboj

Najznámejším momentom Hasbullu je jeho súboj s jeho o rok mladším kamarátom Abdum Rozikom. V 15-minútovom videu si zmerali sily v kľukovaní a simulovali tlačovú konferenciu pred vzájomným duelom. Ten napokon neprebehol, ale pikantný staredown s akrobatickými kúskami od Hasbullu bol čerešničkou na torte. Po tomto skvoste začala Rusova kariéra v zábavnom priemysle výrazne napredovať.

Vďaka tomuto videu sa Hasbulla stal jednou z najdiskutovanejších postáv v MMA svete mimo aktívnych zápasníkov. Jeho postoj k životu a skvelý zmysel pre humor je inšpiráciou pre mnohých mladých ľudí. Tvár ruského komika sa objavila na mnohých profiloch UFC bojovníkov. Na čele s Darrenom Tillom, Conorom McGregorom, Henrym Cejudom alebo Khabibom Nurmagomedovom.

Hasbulla a MMA komunita

Práve k poslednému menovanému Nurmagomedovovi je Hasbulla najčastejšie prirovnávaný. Prezývka „Mini Khabib“ prišla po tom, čo mnohí ľudia označovali hviezdu TikToku za syna bývalého UFC šampióna. V skutočnosti medzi oboma nie je žiadny rodinný vzťah, no prezývky a spájania s nikdy neporazeným MMA bojovníkom sa už pravdepodobne nezbaví.

S Khabibom Nuramgomedovom sa ale niekoľkokrát stretol, pričom raz spolu večerali v miestnej reštaurácii. Pri tejto príležitosti sa spolu odfotili a Hasbulla nahral aj krátke video na hlavný Khabibov instagramový profil. Šampión na dôchodku je s internetovým zabávačom dobrý priateľ.

Zdroj: sportskeeda.com, hashtag.sk
Odporúčame