Martin sa stal v Anglicku kuchárom roka: Takto vyzerala jeho cesta od školy v Trenčíne po michelinské reštaurácie

Martin Záhumenský a Tony Dúbravec

Martin Záhumenský sa v Anglicku stal Kuchárom roka (Zdroj: tonydubravec.com)

#Aj keď odvetvie gastronómie momentálne kvôli pandémii neprežíva najšťastnejšie obdobie, asi sa zhodneme na tom, že píše jedny z najzaujímavejších životných príbehov. Dôkazom toho je aj Martin Záhumenský, ktorého sa rozhodol vo svojom najnovšom podcaste vyspovedať Tony Dúbravec.


Domov nosil zlé známky, dnes je úspešný podcaster: Tony Dúbravec hovorí, že nikdy nežil podľa očakávaní druhých


Martin Záhumenský je slovenský šéfkuchár žijúci v Toskánsku. Do širšieho povedomia sa u nás dostal ako porotca v reality show Masterchef. Pôsobil 11 rokov v Anglicku, prevažne v Londýne. Pracoval v reštaurácii Gordona Ramsayho, ale aj v niekoľkých michelinských podnikoch.

Martin Záhumneský to dotiahol až do reštaurácie Gordona Ramsayho
Martin Záhumneský to dotiahol až do reštaurácie Gordona Ramsayho (Zdroj: Unsplash/Jay Wennington)

V roku 2015 sa stal Kuchárom roka v Anglicku. Aktuálne so svojou ženou, Zdenkou, vedie cestovnú kanceláriu See Italy a pop-up e-shop s toskánskymi produktami Pappa Mia. O témy na debatu u Tonyho teda rozhodne nebola núdza.


Jej hlas poznáš z nášho najpočúvanejšieho rádia: Ako sa Oli Džupinkovej poradilo preraziť vo svete médií?


„Rozhovor som tentokrát rozdelil na dve časti. Tá prvá sa venovala najmä kuchárskej kariére od strednej školy v Trenčíne po michelinské reštaurácie. V druhej časti sme rozobrali Masterchef, sťahovanie do Toskánska, cestovku aj e-shop,“ napísal Tony k podcastu. Druhej časti sa dočkáš už vo štvrtok. Dovtedy si zatiaľ nižšie vypočuj tú prvú.


Tonyho podcasty sú najmä rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých príbehy chce sprostredkovať poslucháčom. Všetky jeho rozhovory nájdeš na Spotify alebo iných podcastových platformách. Viac o Tonym sa dozvieš na tonydubravec.com.

Zdroj: hashtag.sk, Tony Dúbravec
Odporúčame