Martin Agh o hudbe, vzťahoch, súkromí aj snoch (Rozhovor)

Ľudia sa nás dosť často na sociálnych sieťach zvyknú pýtať, komu my osobne predpovedáme, že by sa mohol v blízkom období hudobne presadiť. V druhej polovici minulého roka sme sa rozhodli vydať článok, v ktorom sme rozobrali piatich mladých interpretov, ktorým my osobne predpovedáme zaujímavý kariérny rok 2018. Medzi nimi sa objavil aj Martin Agh, ktorého sa pár otázok opýtala naša redaktorka Kristína.


Martin Agh. Meno nám je známe, ale mohol by si nám seba samého predstaviť bližšie?

Volám sa Martin Agh ako už isto viete. Mnohí sa ma pýtajú či je moje meno , moje pravé meno. Som spevák, songwriter, producent, skladateľ a miestami raper. A áno, moje meno je pravé.

Ako prebieha tvoj terajší vývoj v tom čo robíš? Vyskytli sa nejaké viditeľné zmeny v určitých veciach, ktoré vnímaš teraz inak ako pred tým?
Vynikajúco. Som vďačný za to čo robím, za to čo viem, za možnosti, rodinu. Veci sa u ľudí ako som ja menia denne. Je ich toľko, že si to človek postupom času ani neuvedomuje a berie „príchody a odchody“ ľudí, sklamania, rôzne vypočítavosti a podobné situácie ako samozrejmosť. Sú to ale veci, čo idú mimo mňa, keďže sa snažím byť vyrovnaným človekom. Najviac asi vnímam ten fakt, že čím viac sa človeku darí, tým viac sa z ľudí v jeho okolí stávajú „pijavice“

S tvorbou prichádzajú samozrejme aj komentáre, chvála, kritika a podobne. Ako to znášaš ty?

Kritiku delím na dva tábory. Jedna je tá od ľudí, ktorí vedia, čo ňou chcú povedať, od ktorých si nechám poradiť a v neposlednom rade ľudí, na základe ktorých niečo zmením. Druhá je neobjektívna kritika, ktorú neriešim ani jej nevenujem svoj čas a nebude tomu inak ani teraz. Je ale skvelé, že v mojom prípade chvála kritiku dominantne prerastá a za to som moc rád.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nik Tendov hit „Sedm“ dostal remix: Ako cool je táto verzia?

Spomínal si, že okrem písania textov a spievania sa venuješ aj produkcií. Kedy sa dočkáme tvojho prvého produkovaného tracku?

Produkcií a zvuku sa venujem už dlhšiu dobu. Z úplnej minulosti si pamätám, ako som hrával na piane a komponoval vlastné melódie. V poslednej dobe však viac produkujem ako píšem, keďže je lepšie, keď si interpret odprodukuje na mieru vlastné single. Moje vyjdú na povrch už čoskoro.

Rozmýšľal si niekedy nad tým, že vydáš album?

Samozrejme. Album je pre mňa veľmi špeciálna záležitosť, na ktorú čakám od malička. Chcem aby bol vrchol mojej (vtedy) súčasnej tvorby, chcem aby to bolo umenie, z ktorého nabehnú zimomriavky aj po trebárs desiatich rokoch od vydania.

Aysha“ je názov skladby, ktorá vyšla nedávno na YT kanále KarloJeToMeno. Je to zároveň tvoj prvý videosingel. Čo nám prezradíš o tomto tracku? Ako prebiehalo natáčanie, tvoje skúsenosti a či je všetko tak ako si si predstavoval.

Po opadnutí toho celého okolo skladby ma zaujíma už len jedno, čo by na ňu povedala Aysha, keby vie rozprávať. Určite by sa jej páčila (smiech). Natáčanie bolo super až na nehoráznu zimu na Kamzíku. Inak som v podstate spokojný, pretože ten klip vyzerá inak ako každý jeden na okolo.

https://www.youtube.com/watch?v=2abvfSaxnIU

Ako som spomínala v predošlej otázke, Aysha vyšla na YT kanále KarloJeToMeno. Zvyčajne tvoje tracky vychádzali pod hlavičkou Chefovho movementu „Golden Kidz“. Prečo si sa tentoraz rozhodol inak? 

Chlapci túto „zmenu“ berú príliš ofenzívne z mojej strany. Golden Kidz Movement mi pomohol tak, ako ja jemu, no naposledy tam nebola dohoda ani kompromis. Rozhodol som sa osloviť Karla, ktorému som vďačný za to, že pod ním môžem vydávať a samozrejme sa chcem poďakovať aj Chefovi za všetko.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ektor sa vráti a opäť rozbije scénu. Priority má teraz inde (NÁZOR)

Odbočíme trocha od hudobného sveta a nahliadneme do tvojho súkromného života, ak ti to neprekáža. Ako tráviš svoj voľný čas? Máš okrem hudby aj nejaké iné záľuby, ktorým sa venuješ?

Drvím noobov vo Fife, Nhl, Bf1 (smiech). Klišé je možno práve to, že okrem hudby si na iné zaľúbi neviem spomenúť a hlavne teraz v zime. V lete je to rôzne…

Ty a vzťahy? Máš nejakú vážnu známosť alebo sa stále radíš do skupinky slobodných ľudí?

Otázok tohto kalibru som sa tak trochu bál. Môj pohľad na vzťahy by bol rozpísaný na neskutočne veľa strán. V skratke som slobodný, dúfam bezdetný (smiech). Každopádne sa milujte, buďte k sebe úprimný a robte si navzájom radosť.

Keby sa nevenuješ hudbe ako inak by si si vedel predstaviť svoj život? V akej pozícií by si si vedel predstaviť seba samého?

Študoval by som, zahádzaný knihami… Netuším, nebol by som to ja a to je z môjho pohľadu nepredstaviteľné.

Každý máme svoje sny a taktiež veci, ktoré musíme alebo by sme chceli za svoj život stihnúť a odškrtnúť si ich ako za splnené. Čo je tvojím snom/cieľom, ktorý musíš jednoznačne zrealizovať?

Navštíviť Californiu.

Blížime sa ku koncu a ja mám na teba ešte dnu otázku. Je veľmi jednoduchá. Čo by si odkázal ľuďom?

Buďte k sebe dobrí, počúvajte dobrú hudbu, a čo sa týka mňa, sledujte ma na mojom instagrame @martin.agh kde sú a budú vždy aktuality. Lásku.

Toto bola posledná otázka. Martinovi želáme veľa úspechov a samozrejme sa tešíme na nové veci. Rozhovor realizovala Kristína.

 

 

 

 

 

 

Odporúčame