Hlavné veci, čo by si mal vedieť o manifestovaní: Zoznám sa s týmito bodmi predtým, než začneš čarovať s kryštálmi

Pre vyťaženie maxima spoj prirodzenú energiu kryštálov so svojimi myšlienkami a zámermi (Zdroj: Freepik/freepik)

#Patríš k Zetkárom, ktorí bez kryštálov nedokážu žiť, lebo veríš v ich silu? Niečo na tom bude… Kryštály dobíjajú energiu, uzdravujú, ale aj fungujú ako talizmany pre šťastie. Nech ich využívaš za akýmkoľvek účelom, vieš ako na to? Správne používanie kryštálov je alfou a omegou! Inšpiruj svoje okolie (aj z iných generácií) k používaniu, a zároveň využívaj magickú silu kryštálov na maximum!

Venujú sa tomu „crystal healeri“

„Svoj prvý kryštál som si zadovážila keď som mala cca osem rokov. Bol to svetlý ruženín, a očaril ma v obchode so suvenírmi na školskom výlete. Milovala som ho, a nosila som ho každý deň v malom vrecku školskej tašky. Občas som mala nutkanie ho vziať do dlane alebo naň len dlho pozerať,“ uviedla pre Forbes Alex Rambousková, ktorá sa, okrem iného, venuje aj platforme Beloved, a tiež pôsobí ako „crystal healer“.

Čo znamená pojem „crystal healer“?

Ide o liečenie kryštálmi. Počas tejto alternatívnej liečebnej metódy sa využívajú rôzne drahé kamene (polodrahokamy a kryštály ako napríklad kremeň, achát, ametyst, opál a iné). Zástancovia tejto praxe presadzujú názor, že kryštály sú liečivé, hoci na túto teóriu nie sú žiadne vedecké dôkazy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Crystal Healing (@thecrystalhealing)

Ako to celé funguje?

Za všetkým je kvantová fyzika

„Všetka hmota na Zemi je tvorená atómami. Možno si pamätáte z hodín fyziky, že to sú doslova malé vrecúška energie, ktoré sú tvorené elektrónmi, protónmi a neutrónmi. Energia je všetko, a všetko je energia. Ty a telefón, ktorý práve držíš v ruke, tak isto aj kryštály, o ktorých je reč –  to všetko je vibrujúca energia. Hovoril to už aj Albert Einstein: Všetko je energia a všetko je neustále v pohybe. To nie je filozofia, to je fyzika,“ prezrádza Alex.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Objav s nami čaro manifestácie: 4 kroky k správnej manifestácii, ktorými si pritiahneš do života to, po čom túžiš

Tak ako všetko vo vesmíre, aj my máme svoje vibračné frekvencie. Ľudia s vyššími vibráciami vyžarujú láskavosť, lásku, mier a súcit. Ľudia, čo majú nižšie vibrácie, prežívajú viac emócie ako žiarlivosť, úzkosť, hnev alebo strach.

Ako zvoliť vhodný kryštál?

„Väčšina ľudí sa ma pýta na rady ohľadom výber kryštálu. Automaticky mi prezradia svoj dátum narodenia a znamenie, a čakajú, že im poradím aký kryštál sa hodí práve pre nich. Nie som astrológ, a ani nepodporujem kategorizovanie kryštálov,“ vysvetľuje Alex.

Každé znamenie zverokruhu má iné vlastnosti. Tie sú ale natoľko všeobecné, že ťa zaradia na kopu k ostatným. Pre výber kryštálov je dobré zvoliť jednoduché pravidlo – vyberaj podľa čakier.

„Vďaka vibračnej zhode medzi podobnými farbami si obvykle môžeš vybrať svoj kryštál tak, aby zodpovedal čakre, ktorú chceš vyvážiť. Napríklad modré zafíry sú dobré pre krčnú čakru, jantárové a žlté zasa ladia so žltou čakrou solar plexu. Existuje však niekoľko výnimiek, ako napríklad ruženín, ktorý je spojený so zelenou srdcovou čakrou,“ radí crystal healerka Alex.

Druhým spôsobom je výber podľa intuície. Toto náhle rozhodnutie môžeš učiniť bez akéhokoľvek racionálneho vysvetlenia. „Pri výbere kryštálu sa nechaj viesť pocitmi. Tvoje telo ucíti vibrácie, ktoré potrebuješ,“ uzatvára Alex.

 

Základný prehľad čakier a farieb:

Koreňová čakra/červená – schopnosť žiť v realite, byť uzemnený, cítiť sebakontrolu nad životom

Sakrálna čakra/oranžová – sex a medziľudské vzťahy

Solar Plexus/žltá – sebahodnota

Srdcová čakra/zelená – schopnosť rozdávať a prijímať lásku

Krčná čakra/modrá – schopnosť verbálne vyjadriť svoje myšlienky a emócie

Čakra tretieho oka – emócie a intuícia

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Franz Kafka ako prekvapivý romantický ideál TikToku: Zdieľa generácia Z rovnaké pocity zaľúbenia i osamelosti?

Korunná čakra/fialová a biela – tvoje duchovno

 

A rada na záver?

Pre vyťaženie maxima spoj prirodzenú energiu kryštálov so svojimi myšlienkami a zámermi. V blízkosti kryštálu si vizualizuj to, na čom by si rád zapracoval.

„Je dokázané, že kam ide myšlienka, tam prúdi energia. Použi teda svoje kryštály k zosilneniu svojich pozitívnych myšlienok a zámerov,“ radí na záver Alex.

 

Vlastníš a používaš niektoré z kryštálov?

Zdroj: hashtag.sk, Elle
Odporúčame